103 śmieszne ciekawostki

tygrys papuga

Świat jest pełen różnych rzeczy i faktów o których nie mamy pojęcia. Poniżej garść z nich, być może zaskoczą Cię i wywołają na twarzy uśmiech.

1. Nie można polizać łokcia

2. Krokodyl nie potrafi wystawić języka.

3. Serce krewetki jest w głowie.

4. Ludzie mówią „Na zdrowie”, gdy kichasz, ponieważ kiedy kichasz, twoje serce zatrzymuje się na mili sekundę.

5. W badaniu przeprowadzonym na 200 000 strusi w ciągu 80 lat nikt nie zgłosił żadnego przypadku, w którym struś schował głowę w piasek.

6. Świnie nie mogą fizycznie spojrzeć w niebo.

7. Ciężarna złota rybka nazywa się twit.

8. Ponad 50% ludzi na świecie nigdy nie wykonało ani nie otrzymało telefonu.

9. Szczury i konie nie mogą wymiotować.

10. Jeśli kichasz zbyt mocno, możesz złamać żebro.

11. Szczury rozmnażają się tak szybko, że w ciągu 18 miesięcy dwa szczury mogą mieć ponad milion potomków.

12. Noszenie słuchawek przez zaledwie godzinę zwiększy liczbę bakterii w uchu o 700 razy.

13. Zapalniczka została wynaleziona przed meczem.

14. Trzydzieści pięć procent osób korzystających z reklam osobistych do randek jest już w związku małżeńskim.

15. Kwakanie kaczki nie odbija się echem i nikt nie wie, dlaczego.

16. 23% wszystkich wad kserokopiarki na świecie jest spowodowanych przez siedzących na nich ludzi i kopiujących ich tyłki.

17. W ciągu przeciętnego życia podczas snu zjesz 70 różnych owadów i 10 pająków.

18. Podobnie jak odciski palców, wydruk każdego języka jest inny.

19. Ponad 75% osób, które to przeczytają, spróbuje polizać łokieć.

20. Krokodyl nie może poruszać językiem ani żuć. Jego soki trawienne są tak mocne, że mogą trawić stalowy gwóźdź.

21. Amerykańskie banknoty nie są wykonane z papieru, są wykonane głównie ze specjalnej mieszanki bawełny i lnu.

22. W 1932 r., Kiedy w Tenino w stanie Waszyngton w USA pojawił się niedobór gotówki, na krótki okres sporządzano banknoty z drewna.

23. Nagrody Grammy zostały wprowadzone, aby przeciwdziałać zagrożeniom muzyki rockowej. Pod koniec lat 50. grupa kierowników płyt była zaniepokojona gwałtownym sukcesem rock and rolla, uważając to za zagrożenie dla „jakościowej” muzyki.

24. Podobno herbata została odkryta przez chińskiego cesarza w 2737 rpne, kiedy niektóre liście herbaty przypadkowo wpadły do ​​garnka z wrzącą wodą. Torebkę herbaty wprowadził w 1908 roku Thomas Sullivan z Nowego Jorku.

25. W ciągu ostatnich 150 lat średni wzrost ludzi w krajach uprzemysłowionych wzrósł o 10 cm (około 4 cali). W XIX wieku mężczyźni amerykańscy byli najwyżsi na świecie, średnio 1, 71 m (5 stóp 6 cali). Obecnie średnia wysokość mężczyzn amerykańskich wynosi 1, 75 m (5 stóp 7 cali) w porównaniu do 1, 77 ( 5’8 „) dla Szwedów i 1, 78 (5’8, 5”) dla Holendrów.

26. Najwyższym narodem na świecie jest Watusis z Burundi.

27. W 1955 r. Najbogatszą kobietą na świecie była pani Hetty Green Wilks, która opuściła majątek o wartości 95 milionów dolarów w testamencie znalezionym w blaszanym pudełku z czterema kawałkami mydła.

28. Królowa Elżbieta brytyjska i królowa Holandii Beatrix należą do 10 najbogatszych kobiet na świecie.

29. Joseph Niepce opracował pierwszy na świecie obraz fotograficzny w 1827 roku.

30. Thomas Edison i W. K. Dickson przedstawili kamerę filmową w 1894 roku. Ale pierwsza projekcja obrazu na ekranie została wykonana przez niemieckiego księdza. W 1646 r. Athanasius Kircher użył świecy lub lampy naftowej do wyświetlania ręcznie malowanych obrazów na białym ekranie.

31. W 1935 roku pisarz o imieniu Dudley Nichols odmówił przyjęcia Oscara za film The Informer, ponieważ gildia pisarzy strajkowała przeciwko studiom filmowym. W 1970 roku George C. Scott odmówił Oscara dla najlepszego aktora. W 1972 roku Marlon Brando odmówił Oscara za rolę w The Godfather.

32. System demokracji został wprowadzony 2500 lat temu w Atenach w Grecji.

33. Osoba może żyć bez jedzenia przez około miesiąc, ale tylko około tygodnia bez wody.

34. Jeśli ilość wody w twoim ciele zmniejszy się tylko o 1%, poczujesz pragnienie. Jeśli zmniejszy się o 10%, umrzesz.

35. Według badań przeprowadzonych przez Economic Research Service, 27% całej produkcji żywności w krajach zachodnich trafia do pojemników na śmieci. 1, 2 miliarda ludzi jest niedożywionych – tyle samo osób ma nadwagę.
36. Wielbłądy nazywane są „statkami pustyni” ze względu na sposób poruszania się, a nie ze względu na ich możliwości transportowe. Wielbłąd dromader ma jeden garb, a wielbłąd dwugarbny dwa garby. Garby są wykorzystywane jako magazyn tłuszczu. Tak więc niedożywiony wielbłąd nie będzie miał garbu.

37. Na pustyni Durango w Meksyku jest przerażające miejsce zwane „Strefą Ciszy”. Nie można tam odbierać wyraźnych sygnałów telewizyjnych lub radiowych. A miejscowi twierdzą, że kule ogniste czasami pojawiają się na niebie.

38. Ethernet jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Xerox, Unix jest zastrzeżonym znakiem towarowym AT&T.

39. Pierwszą działalnością Billa Gatesa była firma Traff-O-Data, która stworzyła maszyny, które rejestrowały liczbę samochodów przejeżdżających przez dany punkt na drodze.

40. Oś orbity Urana jest nachylona pod kątem 90 stopni.

41. Pierwszy skamieniały okaz Australopithecus afarenisis został nazwany Lucy po ulubionej piosence paleontologów „Lucy in the Sky with Diamonds” Beatlesów.

42. Figlet, program do konwersji czcionek ASCII, oznacza LETTERA Franka, Iana i Glenna.

43. Każdy człowiek spędził około pół godziny jako pojedyncza komórka.

44. Każdego roku około 98% atomów w twoim ciele jest wymienianych.

45. Gorąca woda jest cięższa niż zimna.

46. Gdybyś wyszedł w kosmos, eksplodowałbyś przed uduszeniem, ponieważ nie ma ciśnienia powietrza.

47. Substancja radioaktywna, Americanium – 241, jest stosowana w wielu wykrywaczach dymu.

48. Dźwięk przemieszcza się 15 razy szybciej przez stal niż przez powietrze.

49. Średnio połowa wszystkich fałszywych zębów ma jakąś formę radioaktywności.

50. Meteor zniszczył tylko jednego satelitę: Olympus Europejskiej Agencji Kosmicznej w 1993 roku.

51. Skrobia jest używana jako środek wiążący w produkcji papieru. Jest to zastosowanie powłoki skrobiowej, która kontroluje penetrację atramentu podczas drukowania. Tańsze papiery nie zużywają tyle skrobi, i dlatego łokcie stają się czarne, gdy pochylasz się nad poranną gazetą.

52. Srebro nie jest czystym srebrem. Ponieważ czyste srebro jest zbyt miękkie, aby można je było stosować w większości zastaw stołowych, miesza się je z miedzią w proporcji 92, 5 procent srebra do 7, 5 procent miedzi.

53. Kula szkła odbije się wyżej niż kula gumowa. Kula z litej stali odbije się wyżej niż ta wykonana w całości ze szkła.

54. Czip krzemowy na ćwierć cala kwadratowego ma pojemność oryginalnego komputera ENIAC z 1949 r., Który zajmował blok miejski.

55. Zwykła bomba TNT wymaga reakcji atomowej i można ją nazwać bombą atomową. To, co nazywamy bombą A, wymaga reakcji jądrowych i powinno być nazywane bombą nuklearną.

56. Na pierwszy rzut oka skala Celsjusza jest bardziej sensowna niż skala Fahrenheita do pomiaru temperatury. Ale jego twórca, Anders Celsius, był dziwnym naukowcem. Kiedy po raz pierwszy rozwinął swoją skalę, zrobił zamrożenie 100 stopni i gotowanie 0 stopni lub do góry nogami. Nikt nie ośmielił się mu o tym powiedzieć, więc koledzy naukowcy czekali, aż Celsjusz umrze, aby zmienić skalę.

57. Przy prędkości samolotu odrzutowego 1000 km (620 mil) na godzinę, długość samolotu staje się o jeden atom krótsza niż jego pierwotna długość.

58. Pierwszy księżyc w pełni podczas przesilenia zimowego, 22 grudnia, zwany potocznie pierwszym dniem zimy, miał miejsce w 1999 roku. Ponieważ księżyc w pełni podczas przesilenia zimowego nastąpił w połączeniu z perygeum księżycowym (punkt na orbicie księżyca, który jest najbliżej Ziemi) księżyc okazał się około 14% większy niż w apogeum (punkt na swojej eliptycznej orbicie, która jest najdalej od Ziemi).
Ponieważ Ziemia jest o kilka milionów mil bliżej Słońca o tej porze roku niż latem, światło słoneczne padające na księżyc było około 7% silniejsze, dzięki czemu było jaśniejsze. Był to także najbliższy perygeum Księżyca roku, ponieważ orbita księżyca nieustannie się deformuje. W miejscach, gdzie była ładna pogoda i pokrywa śnieżna, nawet reflektory samochodowe były zbędne.

59. Według specjalistów od sprzętu bezpieczeństwa systemy bezpieczeństwa wykorzystujące czujniki ruchu nie będą działać poprawnie, jeśli ściany i podłogi są zbyt gorące. Gdy w detektorze ruchu zostanie użyta wiązka podczerwieni, podniesie ona temperaturę ciała człowieka o 98, 6 stopni w porównaniu do chłodniejszych ścian i podłogi.
Jeśli pomieszczenie jest zbyt gorące, czujnik ruchu nie zarejestruje zmiany promieniowania cieplnego ciała tej osoby, gdy wejdzie ona do pokoju i rozbije wiązkę podczerwieni. Bezpieczeństwo domu może być zagrożone, jeśli wyłączysz klimatyzację lub ustawisz zbyt wysoki termostat podczas letnich wakacji.

60. Western Electric z powodzeniem wprowadził dźwięk do filmów i wprowadził systemy komunikacji mobilnej, których kulminacją był telefon komórkowy.
23 grudnia 1947 r. Bell Telephone Laboratories w Murray Hill, N. J., odbyło tajną demonstrację tranzystora, który stanowił fundament nowoczesnej elektroniki.

61. Knot świecy sztuczki zawiera niewielkie ilości magnezu. Zapalając świecę, rozpalasz również magnez. Kiedy ktoś próbuje zdmuchnąć płomień, magnez wewnątrz knota nadal się pali i w ułamku sekundy (lub dwóch lub trzech) ponownie rozpala knot.

62. Strusie często nie są traktowane poważnie. Mogą biegać szybciej niż konie, a samce mogą ryczeć jak lwy.

63. Foki bardzo chorują gdy zostaną zabrane na pokład statku.

64. Leniwce potrzebują dwóch tygodni na strawienie jedzenia.

65. Świnki morskie i króliki nie mogą się pocić.

66. Ralston Purina, firma produkująca karmę dla zwierząt domowych, niedawno wprowadziła od swojej spółki zależnej Purina Filipiny karmę dla kurczaków o dużej mocy opracowaną, aby pomóc kogutom budować mięśnie do walki kogutów, co jest popularne w wielu częściach świata.

67. Według Wall Street Journal rynek walki kogutów jest ogromny: na Filipinach wykorzystano dokładnie 5 milionów kogutów.

68. Rekiny oraz płaszczki to jedyne znane człowiekowi zwierzęta, które nie chorują na raka. Naukowcy uważają, że ma to coś wspólnego z faktem, że nie mają kości, ale chrząstki.

69. Morświn jest drugim po człowieku najbardziej inteligentnym zwierzęciem na świecie.

70. Młode bobry pozostają z rodzicami przez pierwsze dwa lata życia, zanim sami się oddalą.

71. Skunksy mogą dokładnie rozpylać śmierdzący płyn aż do dziesięciu stóp.

72. Jeleń nie może jeść siana.

73. Węże Gopher w Arizonie nie są trujące, ale gdy są przestraszone, mogą syczeć i potrząsać ogonem jak grzechotniki.

74. Średnio psy mają lepszy wzrok niż ludzie, choć nie widzą tak kolorowo.

75. Dziobak może przechowywać w kieszeniach policzków aż sześćset robaków.

76. Żywotność wiewiórki wynosi około dziewięciu lat.

77. Ostrygi z Ameryki Północnej nie wytwarzają pereł o żadnej wartości.

78. Ludzkie pigułki antykoncepcyjne działają na goryle.

79. Wiele rekinów składa jaja, ale młoty rodzą żywe dzieci, które wyglądają jak bardzo małe duplikaty ich rodziców. Młode główki młota zwykle rodzą się na czele, z końcem głowy w kształcie młotka złożonym do tyłu, aby były bardziej opływowe podczas porodu.

80. Goryle śpią nawet czternaście godzin dziennie.

81. Dla złotych ropuch utworzono rezerwę biologiczną, ponieważ są one tak rzadkie.

82. Istnieje ponad pięćdziesiąt różnych rodzajów kangurów.

83. Pora deszczowa często zmniejsza populację meduz poprzez dodanie większej ilości słodkiej wody do normalnie słonych wód tam, gdzie żyją.

84. Samica lwa wykonuje dziewięćdziesiąt procent polowań.

85. Szanse na zobaczenie trzech jeleni albinosów na raz wynoszą jeden na siedemdziesiąt dziewięć miliardów, ale jeden człowiek w Boulder Junction, Wisconsin, zrobił zdjęcie trzem jeleniom albinosom w lesie.

86. Grupa dwunastu lub więcej krów nazywa się mrugnięciem.

87. Koty często ocierają się o ludzi i meble, aby wydzielać zapach i zaznaczać swoje terytorium. Robią to w ten sposób, w przeciwieństwie do psów, ponieważ mają gruczoły zapachowe na twarzach.

88. Koty śpią do osiemnastu godzin dziennie, ale nigdy tak głęboko jak ludzie. Zamiast tego szybko zasypiają i budzą się sporadycznie, aby sprawdzić, czy ich środowisko jest nadal bezpieczne.

89. Catnip lub Nepeta cataria to zioło z nepetalaktonem. Wiele osób uważa, że ​​koty, które wdychają nepetalakton, wpływają na hormony, które budzą uczucia lub przynajmniej zmieniają funkcjonowanie mózgu, aby czuły się „naćpane”. Kocimiętka została pierwotnie wykonana z użyciem nepetalaktonu jako naturalnego środka odstraszającego robaki, ale wędrujące koty rozerwałyby rośliny, zanim mogły zostać przeznaczone do zamierzonego zadania.

90. Nicienie Caenorhabditis elegans starzeją się w ekwiwalencie pięciu ludzkich lat na każdy dzień, w którym żyją, więc zwykle umierają po około czternastu dniach. Jednak w stresie robak przechodzi w stan śpiączki, który może trwać dwa lub więcej miesięcy. Ludzkim odpowiednikiem byłoby spanie przez około dwieście lat.

91. Możesz określić płeć konia patrząc za jego zęby.

92. Twój żołądek wytwarza nową warstwę śluzu co dwa tygodnie – w przeciwnym razie sam się strawi.

93. Deklaracja niepodległości została napisana na papierze konopnym.

94. Rodzynki upuszczone w kieliszku świeżego szampana będą odbijać się w górę iw dół od dołu do góry.

95. 315 wpisów w słowniku Webstera z 1996 r. zostało błędnie napisanych.

96. Podczas sceny rydwanu w „Ben Hur” w oddali widać mały czerwony samochód.

97. Orki zabijają rekiny, torpedując je od dołu do żołądka rekina, powodując jego wybuch.

98. Komiksy Kaczora Donalda zostały zakazane w Finlandii, ponieważ nie nosi żadnych spodni.

99. Ketchup został sprzedany w latach 30. XIX wieku jako lek.

100. Leonardo da Vinci mógł pisać jedną ręką, a drugą rysować jednocześnie.

101. Ponieważ metalu było mało, Oscary rozdawane podczas II wojny światowej były wykonane z drewna.

102. W kasynach hazardowych w Las Vegas nie ma zegarów.

103. Imię Wendy wymyślono dla książki Peter Pan, nigdy wcześniej nie było nagranej Wendy!

4.6/5 - (liczba ocen: 14)1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.