Azja

Kiedy większość ludzi myśli o faktach dotyczących Azji, zwykle myślą o ludziach mieszkających w Chinach, Japonii i Korei. Jest to jednak ograniczone postrzeganie Azji, promowane przez obecną popkulturę. Prawdą jest, że Azja jest znacznie bardziej zróżnicowana pod względem ludności. Być może twój pogląd na Azję ulegnie zmianie, gdy weźmiesz pod uwagę fakt, że w Azji znajdują się między innymi Rosyjscy Syberyjczycy, Arabowie iraccy, Hindusi w Azji Południowo-Wschodniej, a nawet Gwinejczycy na północ od Australii.

Istnieje wiele faktów odnoszących się do starożytnych kultur i religii. Przykładem może być cywilizacja Sumer w Mezopotamii, datowana na 7000 lat temu, oraz cywilizacja Indus Valley w Indiach, datowana na 6000 lat temu. Nic dziwnego, że region w Mezopotamii wokół rzek Tigris i Eufhrates jest powszechnie nazywany kolebką cywilizacji.

Jeśli chodzi o środowisko naturalne, istnieje wiele interesujących faktów. Jest wiele fascynujących zwierząt, które pochodzą z tego kontynentu. Do zwierząt, które nazywają azjatycki dom, należą olbrzymia panda, słoń azjatycki, tygrys, wielbłąd, kobra, pyton, jak i nosorożec indyjski i Komodo.

Azja

35 Ciekawostek o Malediwach

Malediwy składają się z 1192 wysp koralowych, gdzie około 200 jest zamieszkałych. Mieszka tutaj 436 tys. ludzi, a oficjalnym językiem jest język malediwski .