Azja

Co Warto Zobaczyć i Zwiedzić w Dubaju

7 gwiazdkowy hotel w Dubaju
Hotel Burdż al-Arab

Dubaj to największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, kraj szejków i bogactwa. W trakcie zwiedzania ma się wrażenie, że wszystko jest bardzo duże, wręcz ogromne, a większość atrakcji ma tabliczki z rekordem Guinnessa. Wybierając się do tego miasta warto wiedzieć, iż niektóre atrakcje turystyczne są zamknięte w okresie letnim. Zatem zobacz, co warto zobaczyć i zwiedzić będąc w Dubaju.

1. Burdż Chalifa

Najwyższy budynek świata i najbardziej rozpoznawalny, będący jedną z największych atrakcji Dubaju. Imponuje zarówno w dzień jak i w nocy. Na 124 piętrze znajduje się taras, z którego można obserwować miasto. Winda jest tak szybka, że wjazd na taras zajmuje zaledwie 60 sekund.

Warto też wybrać się na zachód słońca do najwyżej położonego lokalu na świecie jakim jest The Lounge w Burdż Chalifa.

2. Fontanny Dubajskie

Pokazy fontann można oglądać przed samym budynkiem Burdż Chalifa. Oczywiście jest to największy system choreograficzny fontann zapisany w księdze Guinnessa. Pokazy odbywają się codziennie od godziny 18.00 do 23.00 co pół godziny.

Strumienie wznoszą się na wysokość 150 metrów i tańczą w rytm muzyki. Najlepszy widok ma się z dwóch miejsc: restauracje, które mieszczą się w centrum handlowym Dubai Mall oraz na Targu Al Bahar.

3. Palma Jumeirah

Największa na świecie sztuczna wyspa, z lotu ptaka przypominająca palmę. Znajduje się tam wiele ekskluzywnych hoteli, ale nawet nie zatrzymując się tam na noc warto wybrać się chociażby na kawę czy podziwiać zachód słońca nad falami. Malowniczy widok zapewni zwłaszcza restauracja The Pointet. Wzdłuż „pnia” wyspy kursują tramwaje więc bardzo łatwo jest się tam dostać.

4. Dubai Creek

Sto lat temu kwitł tutaj handel, dzięki czemu Dubaj się rozwijał. Nowoczesne inwestycje wprowadziły współczesny styl do tej zatoki. Obowiązkowo trzeba odwiedzić Muzeum Dubajskie oraz uliczne targi złota, przypraw i tkanin.

Kolejną atrakcją godną polecenia jest rejs tradycyjną łodzią abra. Tutaj również znajduje się idealne miejsce na obejrzenie zachodu słońca i zrobienie niesamowitych zdjęć.

5. Dzielnica historyczna Al Fahidi

Najstarsza dzielnica w Dubaju, niegdyś niewielka beduińska osada. Najlepiej zwiedza się ją pieszo, podziwiając krajobrazy dawnych czasów, błądząc po labiryncie uliczek wzdłuż szlaku wodnego Dubai Creek. Podziwiając architekturę można poczuć ducha starej Arabii.

Można tam podziwiać wiatrowe wieże zbudowane z kamienia, gipsu, drzewa tekowego, palmowego i sandałowego. W jednej z takich wież znajduje się Centrum Porozumienia Kulturowego im. Szejka Mohammeda (SMCCU), które przybliża kulturę i zwyczaje Emiratów.

6. Dubajska pustynia

Mistyczna Pustynia Arabska oddalona zaledwie 20 minut samochodem od dzielnicy Downtown Dubai. W zależności ile chcemy wydać pieniędzy możemy się zdecydować na przejażdżkę na quadzie czy sandboarding ale również przy bardziej ekskluzywnej ofercie dostępne są przejażdżki samochodem terenowym, wycieczki na wielbłądach oraz uczta pod gwiazdami.

7. Dubai Frame

Jest to jedna z nowszych atrakcji i jednocześnie najbardziej nietypowa, położona w słynnym dubajskim Zabeel Parkatrakcja. Dzięki widokowi na panoramę miasta z wysokości 150 metrów, pozwala prześledzić drogę Dubaju od tradycji do nowoczesności.

Ramę Dubaju tworzą dwie wieże połączone ze sobą przeszklonym mostem, dzięki czemu całość wygląda jak ogromna ramka na zdjęcia. Warto się tam wybrać i zobaczyć Ramę nie tylko z zewnątrz ale również wewnątrz, ponieważ po wejściu do środka czeka nas podróż w czasie.

8. Dubajski Kanał Wodny

Kanał ten stanowi popularną atrakcję turystyczną. Szlak wodny przecina pięć mostów przeznaczonych dla pieszych. Jest to idealne miejsce na spacery, stamtąd również rozciąga się niesamowity widok na miasto.

W pobliżu znajduje się kompleks Al Habtoor City na który składają się pięciogwiazdkowe hotele oraz światowej klasy La Perle w reżyserii Franco Dragone – wyjątkowy wodny spektakl z udziałem ponad 65 wykonawców.

9. Dubajski Ogród Cudów

Największy na świecie ogród botaniczny o powierzchni 72 000 m². Znajduje się tutaj imponująca kolekcja słynnych budowli i konstrukcji całkowicie pokrytych kwiatami. Niektóre są tak wielkie, że wystają poza ogrodzenie.

Znajduje się tam między innymi samolot z napisem linii lotniczych Emirates, który składa się z 100 tysięcy roślin. Warto wybrać się również do pobliskiego Ogrodu Motyli.

10. Dubai Marina

Na punkcie do odhaczenia w Dubaju znajduje się również jedna z najgłośniejszych dzielnic miasta, w której zawsze się coś dzieje, a jest to Dubai Marina. Można się tam zachwycać budynkami, jak również przejść się po słynnej Marina Walk lub podziwiać widoki w trakcie rejsu tradycyjną łodzią.

W tej dzielnicy można spędzić naprawdę wiele godzin. Jeżeli ktoś lubi adrenalinę to znajduje się tam najdłuższa miejska tyrolka – XLine.