Olej silnikowy – najczęściej zadawane pytania
Olej silnikowy jest bardzo ważnym elementem, bez którego prawidłowa praca samochodu nie jest możliwa – jednak przeciętny użytkownik dróg niewiele o nim wie.
czytaj dalejOlej silnikowy jest bardzo ważnym elementem, bez którego prawidłowa praca samochodu nie jest możliwa – jednak przeciętny użytkownik dróg niewiele o nim wie.
czytaj dalejMrówka jest jednym z najsilniejszych stworzeń na świecie pod względem wielkości. Pojedyncza mrówka może przenosić 50 razy większą wagę ciała.
czytaj dalejPola Negri była słynną aktorką teatralną, która urodziła się w Lipnie, jednak prawdziwą karierę na całym świecie zrobiła, kiedy zaczęła grać w filmach.
czytaj dalejBillie Eilish nie ma nawet dwudziestu lat, a lista nagród muzycznych, które zdobyła, robi wrażenie. Amerykańska piosenkarka, wykonująca muzykę alternatywną.
czytaj dalejPapierowa wiklina to bardzo prosty materiał, który można wykonać własnoręcznie, a który umiejętnie wykorzystany może stać się ozdobą w naszym domu.
czytaj dalejMimo że nasza planeta składa się głównie z mórz i oceanów, podwodny świat wciąż stanowi zagadkę dla naukowców. Nie ma bardziej enigmatycznych sfer na Ziemi.
czytaj dalejŚwiat, w którym żyjemy jest miejscem pełnym różnorodnych organizmów. Każdego dnia sami możemy zetknąć się z ogromną liczbą zwierząt i roślin.
czytaj dalejZ łyżwami jest trochę jak z deską na snowboard czy nartami. Najczęściej swoją przygodę zaczynasz z pożyczanymi: od rodziny, znajomy, firmy obok lodowiska.
czytaj dalejPiastowie zasiadali na tronie Polski od 960 roku aż do śmierci Kazimierza Wielkiego, kiedy władzę w Polsce przejął Ludwik Węgierski.
czytaj dalejNadszedł jeden z najważniejszych momentów w Twoim życiu – przeprowadzka. Takie wydarzenie budzi nie tylko ekscytację i nadzieję na pozytywną zmianę.
czytaj dalejMysz jest rodzajem ssaka pochodzącego z podrodziny myszy w rodzinie myszowatych. Wyróżniamy miedzy innymi mysz leśną, mysz zaroślową, czy też mysz polną.
czytaj dalejMajowie byli wysoko rozwiniętą cywilizacją, która zamieszkiwała tereny dzisiejszej Ameryki Północnej i Środkowej.
czytaj dalejAlbert Einstein to dziś synonim geniusza. Najwybitniejszy fizyk w historii urodził się w żydowskiej rodzinie w Ulm, a jego ojciec handlował pierzynami.
czytaj dalejFizyka kwantowa jest teorią praw ruchu obiektów, której zadaniem jest sięganie do tych sytuacji, w których nie sprawdziły się teorie fizyki klasycznej.
czytaj dalejWiek XX to okres, w którym względy polityczne i przemiany społeczne zdominowały całokształt epoki. Rozpadły się wielkie cesarstwa, a na ich gruzach odrodziły się państwa narodowe.
czytaj dalej„Lalka” Bolesława Prusa to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury pozytywistycznej. Epoka ta była epoką szybkiego rozwoju, jej symbolami stały się nie tylko para i elektryczność.
czytaj dalejDedal to jedna z najsłynniejszych postaci mitologii greckiej. Słynny mit o Dedalu i Ikarze inspirował wielu twórców różnych dziedzin na przestrzeni lat.
czytaj dalejOświecenie nazywane jest epoką rozumu i filozofów. Zmiany polityczne targały Europą i resztą świata. W Polsce uchwalono drugą konstytucję na świecie.
czytaj dalejIsaac Newton jest, obok Williama Szekspira i Winstona Churchilla, najsłynniejszym Anglikiem w historii. Był miedzy innymi fizykiem, astronomem itd.
czytaj dalejXXI wiek miał być wszystkim tym, czym nie był jego poprzednik. Nowa epoka rozpoczęła się pod szyldem komputeryzacji, robotyzacji i miniaturyzacji.
czytaj dalejPotrzeba matką wynalazku. Odkąd ludzie pojawili się na naszej planecie, dowodzą, że to powiedzenie jest prawdziwe.
czytaj dalej