Ciekawostki

Gdzie znaleźć atrakcyjne oferty last minute z Katowic?

mapy

Podpowiemy Ci, jak zabukować tegoroczny urlop za granicą. Jak szukać dobrych cenowo turnusów i dokąd są dostępne loty z katowickiego lotniska?

Last minute – wakacje na spontanie

Polowanie na atrakcyjny urlop last minute wiąże się z lekkim stresem, ale przede wszystkim niebywałą ekscytacją. Dokąd pojechać w tym roku? Tworzenie planów wakacyjnych na ostatnią chwilę jest niczym robienie sobie samemu niespodzianki. Choć wybór turnusów jest już mocno ograniczony, korzystne ceny zachęcają, a wielu osobom stwarzają nowe możliwości. Za te same pieniądze, co przy rezerwacji z dużym wyprzedzeniem można pojechać na dłuższy urlop, albo do bardziej odległego kraju. Last minute wakacje chętnie wybierają pary i rodziny, które płacąc za kilka osób, najbardziej doceniają różnicę w kosztach. Za tygodniowy pobyt w kraju o wspaniałym letnim klimacie można zapłacić podobną kwotę, co za tydzień w popularnej miejscowości nad naszym brzegiem Bałtyku, gdzie trudno przewidzieć, czy pogoda nie będzie kolidować z urlopowymi planami.

Last minute 2024 z Katowic – jakie masz opcje?

Decydując się na wyjazd w ostatniej chwili, warto mieć na uwadze, że dostępność miejsc jest już mocno ograniczona. W przypadku Katowic trzeba jednak przyznać, że wybór wciąż pozostaje bardzo duży. Wystarczy spojrzeć na ofertę last minute TUI, biura podróży, które słynie z doskonałych opinii zadowolonych klientów. Wciąż są dostępne miejsca na wakacje w: Egipcie, Grecji, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach, Turcji, we Włoszech, Bułgarii, ale również na Cyprze, Dominikanie, Malcie, Kubie, Malediwach, Wyspach Kanaryjskich, Zanzibarze, w Tunezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Senegalu, Meksyku. Są to destynacje zarówno ogromnie popularne, stosunkowo niedrogie, jak i mniej typowe, egzotyczne, wymagające większych nakładów finansowych.

Urlopowy wyjazd skrojony na miarę

Jak widać, różnorodność pomimo gorącego sezonu wakacyjnego jest naprawdę ogromna, dlatego każdy może znaleźć opcję, która pozwoli mu wybrać się na wakacje marzeń, a przy tym zmieścić się w zakładanym budżecie. Dużym ułatwieniem jest możliwość przefiltrowania dostępnych opcji na stronie internetowej biura podróży. TUI pozwala wybrać rodzaj obiektu noclegowego, jego standard, odległość od plaży, jak również dodatkowe udogodnienia typu: SPA, animacje dla dzieci lub dorosłych, menu bezglutenowe, plac zabaw, kryty basen, brodzik i zjeżdżalnie dla najmłodszych itp.

Zaznacz interesujące Cię punkty, by sprawdzić, czy któraś z ofert będzie dokładnie taka, jak sobie wymarzyłeś. Weź jednak pod uwagę, że konieczny może być kompromis i rezygnacja z jakiejś wygody.

Wakacje 2024 last minute otwierają przed turystami, polującymi na okazje mnóstwo możliwości. Jeżeli więc nie masz jeszcze zabukowanego urlopu, koniecznie zapoznaj się z gorącymi ofertami na wyjazd w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Spakuj walizkę i odliczaj do wylotu.

Jeżeli mieszkasz w Katowicach lub niedalekiej okolicy, sprawdź również oferty wylotów z Krakowa. Być może różnica w cenie będzie na tyle duża, że nawet doliczając dojazd na lotnisko, taka opcja wyjdzie korzystniej.