Ciekawostki

Rower elektryczny dla seniora. Czy to dobre rozwiązanie?

rower

Rowery elektryczne to alternatywa dla klasycznych rowerów, dzięki której można pokonywać spore odległości bez silnego zmęczenia i konieczności długiego budowania kondycji. Męskie i damskie rowery elektryczne są cenione w szczególności przez seniorów, którzy ze względu na ograniczenia związane z wiekiem mają trudności w pedałowaniu pod górkę lub w pokonywaniu dystansów liczących kilkanaście kilometrów. Jeśli interesuje Cię rower z napędem elektrycznym dla seniora, sprawdź, dlaczego warto się na niego zdecydować.

1. Rower elektryczny zachęca do codziennej aktywności

2. Rowery elektryczne na każdy teren

3. Bezpieczna aktywność dla seniorów

Zwykły rower pozytywnie wpływa na kondycję. Jazda na dwóch kółkach pomaga ćwiczyć mięśnie nóg, usprawnia krążenie i wzmacnia układ oddechowy. Dzięki temu seniorzy dłużej cieszą się pełną sprawnością i zdrowiem. Zakup roweru elektrycznego jest jednak równie korzystny, w szczególności dla osób w podeszłym wieku. Sprawdź, jakie korzyści ma jazda na rowerze elektrycznym w przypadku seniorów.

Rower elektryczny zachęca do codziennej aktywności

Jazda zwykłym rowerem bywa dla seniorów zbyt wymagająca, dlatego wiele osób w podeszłym wieku musi z niej zrezygnować. Brak aktywności fizycznej ma z kolei negatywny wpływ na zdrowie, gdyż przyczynia się do pojawiania się chorób cywilizacyjnych lub nasilenia ich objawów. Na rowerach elektrycznych seniorzy mogą jeździć tak długo, jak pozwala im na to ogólna sprawność i poczucie równowagi, co zachęca do aktywności nawet po 80. roku życia. Dzięki regularnym treningom o umiarkowanej intensywności seniorzy nie muszą bowiem rezygnować z tego, co sprawia im przyjemność i pomaga zachować zdrowie.

Rowery elektryczne na każdy teren

Seniorzy w zależności od własnych upodobań i potrzeb mogą wybierać dla siebie zarówno rowery trekkingowe, jak i miejskie. Modele trekkingowe są przeznaczone na tereny pagórkowate i górzyste, a także do jazdy po terenie utwardzonym, lecz bez typowej asfaltowej drogi. Miejski rower elektryczny z kolei sprawdza się do jazdy po ścieżkach rowerowych i płaskim terenie na obszarze miast, miasteczek i kurortów. Można korzystać z niego nawet na nadmorskiej promenadzie, po której bez przeszkód może poruszać się senior podczas pobytu na wczasach lub turnusie w sanatorium.

Rower z silnikiem elektrycznym wspiera rowerzystę w poruszaniu się na każdym terenie. Dzięki temu sprawdza się lepiej niż tradycyjny rower, gdy senior z różnych przyczyn nie  może nadmiernie obciążać serca i układu oddechowego. Silnik elektryczny napędza pedały, dlatego wystarczy tylko delikatnie je naciskać, by przemieszczać się do przodu. Pojemność baterii w jednośladzie jest na tyle duża, że senior może pokonać na jednym ładowaniu nawet do kilkuset kilometrów. Zasięg roweru jest zatem wystarczający, by jeździć na nim przez kilka dni ze wspomaganiem elektrycznym bez obaw, że silnik nagle przestanie działać.

Nie wiesz, jaki rower elektryczny wybrać? Sprawdź ofertę na https://www.mediaexpert.pl/rowery/rower-elektryczne/rowery-elektryczne

Bezpieczna aktywność dla seniorów

Różne typy rowerów elektrycznych pozwalają seniorom na bezpieczną i dostosowaną do ich możliwości aktywność fizyczną. Dzięki silnikom elektrycznym nawet w podeszłym wieku można cieszyć się jazdą po terenie pagórkowatym i pokonywać dystanse powyżej 20-30 km. Silnik wspiera seniora i sprawia, że może pedałować w równomiernym tempie bez forsowania serca i płuc. Aktywność fizyczna jest dzięki temu prawdziwą przyjemnością o pozytywnym wpływie na zdrowie.