Azja

18 ciekawostek o Malediwach

Malediwy składają się z 1192 wysp koralowych, gdzie około 200 jest zamieszkałych. Mieszka tutaj 436 tys. ludzi, a oficjalnym językiem jest język malediwski. Oto lista najlepszych ciekawostek, informacji i faktów o Malediwach.

Zobacz też -> Ciekawostki dla Dzieci o Malediwach

1. Malediwy to wyspiarski kraj południowoazjatycki, położony na Oceanie Indyjskim.

2. Drzewo kokosowe jest jednym z symboli godła Malediwów. Drzewa kokosowe mogą rosnąć do 30 metrów i osiągnąć wiek 100 lat. Ich drewno jest niezwykle masywne i szeroko stosowane.

3. Malediwy to kraj muzułmański, a od turystów oczekuje się, że odwiedzający go turyści również będą podążać za tradycjami i szanować je podczas zwiedzania. Alkohol można spożywać tylko w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, ponieważ jest on zakazany wszędzie indziej.

4. Ze średnią wysokością gruntu wynoszącą 1,5 metra nad poziomem morza, jest to najniższy kraj świata, a nawet jego najwyższy punkt naturalny jest najniższym punktem na świecie na wysokości 2,4 metra.

5. Malediwy znajdują się na południowy zachód od Indii i Sri Lanki.

6. Plażowe chaty są najlepszą opcją zakwaterowania w tym tropikalnym raju położonym pośród Oceanu Indyjskiego.

7. Male jest stolicą i najbardziej zaludnionym miastem w Republice Malediwów. Miasto zajmuje całą wysepkę Malé. Wyspa ma 1,7 kilometra długości i 1,0 kilometra szerokości.

8. Malediwy, obejmujące obszar o powierzchni około 90000 kilometrów kwadratowych, są jednym z najbardziej rozproszonych geograficznie krajów na świecie, jak również najmniejszym krajem azjatyckim, zarówno pod względem obszaru lądowego, jak i liczby ludności.

9. Flaga Malediwów ma różne symbole i symboliczne kolory: Zielony dla pokoju i narodowego Drzewa kokosowego, Biały Półksiężyc dla islamu i Czerwony dla krwi ich walk o niepodległość.

10. Import alkoholu, wieprzowiny, a także produktów wieprzowych jest nielegalny. W czasie Ramadan, nawet turyści powinni trzymać się muzułmańskich obyczajów.

11. Wyspy Malediwów są pochodzenia koralowego. Ich niesamowity piasek jest biały i bardzo drobny. Plaże koralowe są rzadkie i stanowią mniej niż 5% plaż świata.

12. Malediwy są prawdopodobnie reminiscencją łańcucha zatopionych wulkanów, które powstały około 60 milionów lat temu. Ostatnie badania zakładają, że atole raf koralowych powstały przez setki tysięcy lat.

13. Większość turystów na Malediwach przyjeżdża na z góry ustalone wycieczki, które obejmują zakwaterowanie na jednej z ponad 80 kurortowych. Wszystkie kurorty znajdują się na nieskazitelnie czystych wyspach.

14. Nagość i opalanie się nago lub topless nie jest dozwolone na Malediwach, nawet jeśli jesteś na prywatnej plaży w kurorcie.

15. Dla kraju wyspiarskiego takiego jak Malediwy, drastyczne zmiany klimatyczne i rosnący poziom oceanów stanowi poważne zagrożenie. Żeby zwrócić uwagę na problem Mohamed Nasheed, prezydent, przeniósł posiedzenie gabinetu z października 2009 roku na dno oceanu. Prezydent wraz ze swoimi 13 urzędnikami rządowymi użył sprzętu do nurkowania i umieścił na biurkach, które zostały zatopione na dnie morskim, aby zwiększyć uwagę na zagrożenia, przed którymi stoją łańcuchy wyspiarskie.

16. Malediwy znane są na całym świecie z przepięknych plaż i lazurowych wód, które charakteryzują tropikalną idyllę.

17. Wyspy Malediwów mają kilka raf koralowych, ale to właśnie bogactwo życia morskiego w całym kraju odróżnia je od innych miejsc do nurkowania.

18. Malediwczycy budowali swoje domy w koralowcach. To tradycyjne budownictwo jest teraz zabronione, ponieważ rafy koralowe są chronione na całym świecie. Wiele domów z koralowców nadal można zobaczyć w Male i na lokalnych wyspach.

Dalej: Najpiękniejsze zdjęcia z Malediwów

4.4/5 - (liczba ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *