10 najważniejszych atrakcji na Filipinach

plaża

Filipiny, położone na wschodnim krańcu Azji, są domem dla ponad 7000 wysp zamieszkałych przez przyjaznych mieszkańców i wiele rdzennych plemion.

Od dziewiczych plaż i cudów natury po ciekawe zabytki i niepowtarzalne przeżycia – Filipiny oferują wiele ekscytujących rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Sprawdź następujące najważniejsze atrakcje turystyczne na Filipinach.

10. Rafa Tubbataha

Rafa Tubbataha na Morzu Sulu to sanktuarium morskie chronione jako Narodowy Park Morski Rafy Tubbataha. Rafa składa się z dwóch atoli, Północnego i Południowego Atolu, oddzielonych głębokim kanałem o szerokości około 5 mil (8 km). Stało się jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania na Filipinach ze względu na ściany koralowe, gdzie płytka rafa koralowa nagle kończy się, ustępując miejsca wielkiej głębokości. Park morski jest otwarty na wycieczki nurkowe na żywo między kwietniem a czerwcem, kiedy fale są najbardziej spokojne.

9. Kościół San Agustin, Manila

Koniecznie trzeba zobaczyć wizytę w kościele San Agustin w Manili. Zbudowany w 1589 roku, ten piękny kościół przetrwał siedem trzęsień ziemi i dwa pożary na przestrzeni wieków i obecnie pozostaje najstarszym kamiennym kościołem na Filipinach. Przy głównym wejściu na drewnianych drzwiach znajdują się wykwintne rzeźby. Wewnątrz piękne, inspirowane Meksykiem wnętrze zostało zaprojektowane w kształcie łacińskiego krzyża. Wspaniały sufit został namalowany w 1800 roku przez włoskich artystów Giovanni Dibella i Cesare Alberoni.

8. Wulkan Mayon

Wznoszący się na ponad 2400 metrów nad poziomem morza wulkan Mayon jest znaczący ze względu na idealnie symetryczny kształt stożka. Odwiedzający mogą tu korzystać z wielu działań, takich jak camping, wspinaczka, turystyka, obserwowanie ptaków i fotografia. Malownicze miejsce, w którym można podziwiać wulkan Mayon, pochodzi z pobliskich ruin Cagsawa. Mayon jest najbardziej aktywnym wulkanem na Filipinach, który wybuchł ponad 49 razy w ciągu ostatnich 400 lat. Najbardziej niszczycielska erupcja Mayon miała miejsce 1 lutego 1814 r. Bombardując pobliskie miasta skałami wulkanicznymi. Dzwonnica i resztki barokowego kościoła, który został zniszczony przez erupcję w 1814 roku, wciąż można zobaczyć.

7 Wyspa Malapascua

Mała wyspa złożona z cichych wiosek rybackich, Wyspa Malapascua jest popularna ze względu na idealne miejsca do nurkowania i jako jedyne miejsce na świecie, w którym regularnie można spotkać rekiny młócące, a także promienie manta i młoty. Innymi ukrytymi klejnotami są tutaj piękne, piaszczyste białe plaże, krystalicznie czyste wody otoczone palmami kokosowymi i kolorowe ogrody koralowe.

6. Puerto Galera

Na południe od Manili znajduje się urocze nadmorskie miasteczko Puerto Galera, znane ze wspaniałych plaż, doskonałych miejsc do nurkowania i różnorodności gatunków morskich. Najpopularniejsze plaże to White Beach i Sabang Beach, które oferują również pobliskie sklepy, restauracje, kluby nocne i zakwaterowanie w hotelach. Inną popularną atrakcją jest naturalny port Muelle Bay z rzędami sklepów, restauracji i barów. Odwiedzający mogą również nurkować z rurką, aby zobaczyć jedne z najlepszych azjatyckich raf koralowych lub nurkować wśród starych wraków statków i setek gatunków ryb.

5. Wycieczki podziemne i zajęcia w Puerto Princesa

Położona na północnym wybrzeżu wyspy Palawa, Puerto Princesa jest rajem dla miłośników przyrody. To urocze miasteczko, będące domem dla dziewiczych krajobrazów bogatych w dziką przyrodę, jest też jednym z najbardziej wyjątkowych zjawisk przyrodniczych na świecie, podziemną rzeką znaną jako podziemna rzeka Puerto Princesa. Ten cud przyrody, chroniony na terenie parku narodowego, jest najdłuższą na świecie podziemną rzeką. Wycieczki łodzią z przewodnikiem pokazują intrygujące formacje skalne i trzepoczące nietoperze.

4. Donsol

Usytuowana w prowincji Sorsogon, miejsce dziewiczych plaż, oszałamiających wodospadów i niezbadanych jaskiń, senna wioska rybacka Donsol jest miejscem na Filipinach, gdzie można zobaczyć rekiny wielorybie. Delikatnych gigantów oceanu można zobaczyć od listopada do czerwca, a ich liczba osiąga szczyt od lutego do maja. Turyści mogą również wybrać się w rejs statkiem wzdłuż rzeki Donsol przez drzewa mangrowe i palmy i obserwować noc rozświetloną milionami lśniących świetlików. Jeśli to nie wystarczy, dostępna jest również tradycyjna wyprawa na krewetki z bambusami i sieciami, a następnie smaczna kolacja z gotowanego połowu.

3. Chocolate Hills

Chocolate Hills, jedna z największych atrakcji turystycznych na Filipinach, to niezwykłe formacje geologiczne, które składają się z co najmniej 1268 pojedynczych kopców rozrzuconych po całej wyspie Bohol. Formacje prawie symetryczne i tej samej wielkości mają od 30 do 50 metrów wysokości od 98 do 164 stóp i są pokryte zieloną trawą. W porze suchej trawa zmienia brwi, stąd nazwa. Nie ma zgody co do tego, jak powstały te gigantyczne wzgórza. Jedna z teorii głosi, że Wzgórza Czekolady to zwietrzałe formacje skalne rodzaju morskiego wapienia na nieprzepuszczalnej warstwie gliny.

2. Boracay

Boracay może być małą wyspą, ale oferuje wiele wspaniałych funkcji, takich jak nagradzane plaże, piękne kurorty i wspaniałe przygody, takie jak nurkowanie z klifem, parasailing, jazda na rowerze, jazda konna, nurkowanie z rurką, kitesurfing i nurkowanie. Jeśli to nie wystarczy, wycieczki statkiem pozwalają odwiedzającym oglądać zachody słońca, odkrywać jaskinie wulkaniczne i odległe zatoczki turkusowych lagun. Kiedy zachodzi słońce, nocne życie Boracay pulsuje wieloma barami i restauracjami serwującymi jedzenie, napoje i zabawę do białego rana.

1. Tarasy ryżowe Banaue

Żadna podróż na Filipiny nie byłaby kompletna bez obejrzenia spektakularnych Tarasów Ryżowych Banaue. Te wspaniałe tarasy farmy wyrzeźbione z gór około 2000 lat temu bez nowoczesnych narzędzi przez plemiona Ifugao przypominają gigantyczne stopnie sięgające nieba. Mieszkańcy do dnia dzisiejszego nadal sadzą ryż i warzywa na tarasach, chociaż coraz młodsi Ifugaos nie uważają rolnictwa za atrakcyjne i emigrują do miast.

4.4/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.