Mało znane informacje, fakty i ciekawostki o Ho Chi Minh (Sajgon)

Ho-Chi-Minh

Ho Chi Minh City, znany również pod dawną nazwą Saigon, jest największym pod względem liczby ludności miastem w Wietnamie. Było znane jako Prey Nokor przed aneksją przez Wietnamczyków w XVII wieku.

Obszar metropolitalny, na który składa się metropolia Ho Chi Minh, Thủ Dầu Một, Biên Hòa, Vũng Táu, Bá Rịa, Dĩ An, Thuận An, Thuận An i okoliczne miasta, zamieszkuje około 12 milionów ludzi, czyniąc z niego najbardziej zaludniony obszar metropolitalny w Wietnamie.

Przewiduje się, że do 2025 r. liczba ludności miasta wzrośnie do 14 mln.

70% wszystkich odwiedzających Wietnam zatrzymuje się w Sajgon.

W mieście znajduje się ponad 5 milionów pojazdów, ale tylko około 400 tys. to samochody.

Motocykle i motorowery są głównymi środkami transportu południowej metropolii.

Życie w Sajgon nie jest zbyt kosztowne w porównaniu z krajami europejskimi czy USA. Z około 3500 zł miesięcznie, można żyć wygodnie z wszystkim, czego potrzebujesz, od zakwaterowania, transportu, żywności do i innych potrzeb.

Jedzenie tutejsze to połączenie wyśmienitych kuchni od południa po północ Wietnamu. Sajgon słynie również ze smacznych potraw ulicznych i owoców morza. Możesz jeździć po Sajgon i spróbować wszystkich potraw, których potrzebujesz.

Podróż dd plaży w Saigon do Vung Tau zajmuje tylko około 2 godzin. To naprawdę miła wycieczka dla osób, które chcą się opalać.

Piękna katedra francuska, która znajduje się na szczycie listy atrakcji do odwiedzenia znajduje się w centrum Ho Chi Minh. Została zbudowana w latach 60-tych XIX w. do 80-tych XIX w. i co ciekawe, jest w 100% wykonana z importowanych francuskich materiałów budowlanych.

Ogromna sieć tajnych tuneli, które Viet Congowi służyły jako baza, stała się atrakcją turystyczną, a odwiedzający mogą teraz czołgać się w bezpieczniejszych częściach systemu, a nawet mogą spróbować prostego posiłku, który żołnierze jedli w tunelach.

Pod rządami Francji od 1862 roku, Saigon rozwinął się z małej wioski w nowoczesne miasto przemysłowe.

Ho Chi Minh City jest 50-tym najdroższym miastem Azji, w którym można mieszkać i 201-tym na świecie.

Żółte światło w Sajgon oznacza „szybszą” jazdę.

Sajgon jest zarówno tradycyjny jak i nowoczesny. Co zaskakujące, to miejsce gromadzi większość krajowych i międzynarodowych kwintesencji. Piękno Sajgonu to ludzie, historia, kultura, kuchnia i styl życia.

targ

Wietnam

świątynia

miasto

panorama miasta

miasto nocą

statki

rzeka

wieczór

Kwiaty

Katedra
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *