AzjaCiekawostki

Mało znane informacje, fakty i ciekawostki o Ho Chi Minh (Sajgon)

Ho-Chi-Minh

Ho Chi Minh City, znany również pod dawną nazwą Saigon, jest największym pod względem liczby ludności miastem w Wietnamie. Było znane jako Prey Nokor przed aneksją przez Wietnamczyków w XVII wieku.

Obszar metropolitalny, na który składa się metropolia Ho Chi Minh, Thủ Dầu Một, Biên Hòa, Vũng Táu, Bá Rịa, Dĩ An, Thuận An, Thuận An i okoliczne miasta, zamieszkuje około 12 milionów ludzi, czyniąc z niego najbardziej zaludniony obszar metropolitalny w Wietnamie.

Przewiduje się, że do 2025 r. liczba ludności miasta wzrośnie do 14 mln.

70% wszystkich odwiedzających Wietnam zatrzymuje się w Sajgon.

W mieście znajduje się ponad 5 milionów pojazdów, ale tylko około 400 tys. to samochody.

Motocykle i motorowery są głównymi środkami transportu południowej metropolii.

Życie w Sajgon nie jest zbyt kosztowne w porównaniu z krajami europejskimi czy USA. Z około 3500 zł miesięcznie, można żyć wygodnie z wszystkim, czego potrzebujesz, od zakwaterowania, transportu, żywności do i innych potrzeb.

Jedzenie tutejsze to połączenie wyśmienitych kuchni od południa po północ Wietnamu. Sajgon słynie również ze smacznych potraw ulicznych i owoców morza. Możesz jeździć po Sajgon i spróbować wszystkich potraw, których potrzebujesz.

Podróż dd plaży w Saigon do Vung Tau zajmuje tylko około 2 godzin. To naprawdę miła wycieczka dla osób, które chcą się opalać.

Piękna katedra francuska, która znajduje się na szczycie listy atrakcji do odwiedzenia znajduje się w centrum Ho Chi Minh. Została zbudowana w latach 60-tych XIX w. do 80-tych XIX w. i co ciekawe, jest w 100% wykonana z importowanych francuskich materiałów budowlanych.

Ogromna sieć tajnych tuneli, które Viet Congowi służyły jako baza, stała się atrakcją turystyczną, a odwiedzający mogą teraz czołgać się w bezpieczniejszych częściach systemu, a nawet mogą spróbować prostego posiłku, który żołnierze jedli w tunelach.

Pod rządami Francji od 1862 roku, Saigon rozwinął się z małej wioski w nowoczesne miasto przemysłowe.

Ho Chi Minh City jest 50-tym najdroższym miastem Azji, w którym można mieszkać i 201-tym na świecie.

Żółte światło w Sajgon oznacza „szybszą” jazdę.

Sajgon jest zarówno tradycyjny jak i nowoczesny. Co zaskakujące, to miejsce gromadzi większość krajowych i międzynarodowych kwintesencji. Piękno Sajgonu to ludzie, historia, kultura, kuchnia i styl życia.

targ

Wietnam

świątynia

miasto

panorama miasta

miasto nocą

statki

rzeka

wieczór

Kwiaty

Katedra