Azja

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Abchazji

Abchazja to malowniczy region leżący na wybrzeżu Morza Czarnego, który słynie z pięknych krajobrazów, ciepłego klimatu i unikalnej kultury. Jednak nie tylko dorosłym, ale także dzieciom może zaoferować wiele atrakcji. W tym artykule przedstawiamy dziesięć najlepszych miejsc dla dzieci, które warto odwiedzić podczas pobytu w Abchazji. Wśród nich znajdują się parki rozrywki, wesołe miasteczka, muzea i wiele innych miejsc, gdzie dzieci mogą spędzić czas w sposób aktywny i ciekawy. Przeczytaj dalej, aby poznać najlepsze atrakcje dla dzieci w Abchazji i zaplanować niezapomniane wakacje dla całej rodziny.

1. Góry

Znaczną część Abchazji zajmują góry, dlatego okolicami tymi będą zachwycone starsze dzieci, które uwielbiają piesze wędrówki w pięknych okolicznościach przyrody.

2. Jezioro Rica

Najpopularniejszą atrakcją okolic jest Jezioro Rica, położone na wysokości 900 metrów nad poziomem morza. Znajduje się ono między szczytami Kaukazu, a dookoła znajdują się knajpki, w których można skosztować smakołyków abchaskich na słono i słodko.

3. Abchaskie groty i jaskinie

Młodzi naukowcy i dzieci ciekawe świata będą zachwycone mogąc eksplorować abchaskie groty i jaskinie, których jest tutaj bardzo dużo. Tajemnicze korytarze pełne stalaktytów i stalagmitów pobudzają wyobraźnię.

4. Kamieniste plaże

Abchaskie plaże kamieniste dają mnóstwo możliwości na wspólną zabawę i odpoczynek. Wystarczy kupić gumowe buty z twardą podeszwą, aby wybrzeże Morza Czarnego zamieniło się w jeden wielki plac zabaw.

5. Gorące źródła w Kyndyg

Gorące źródła w Kyndyg to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Mineralizowana gorąca woda tryska spod ziemi i zapewnia ogrom wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Cały kompleks wykorzystuje naturalne warunki i ukształtowanie terenu.

6. Kąpiel błotna

Po seansie w gorących źródłach warto wysmarować się błotem. Młode mamy z pewnością docenią wartości pielęgnacyjne takich zabiegów, a dla maluchów będzie to okazja, żeby bezkarnie zażyć kąpieli błotnej z prawdziwego zdarzenia.

7. Małpiarnia

W Abchazji znajduje się małpiarnia, czyli ogród zoologiczny, w którym można z bliska podziwiać najróżniejsze gatunki małp. Na okolicznych straganach można kupić paczuszki z pokrojonym arbuzem, aby na miejscu nakarmić niektóre z małp.

8. Gagra

W miasteczku Gagra, które znajduje się ponad 20 kilometrów od granicy z Rosją, znajdują się ruiny fortecy Abaata z V wieku oraz pałac księcia Oldenburga. Według niego kurort miał przypominać Monte Carlo, dlatego też miejsce to do dziś robi wrażenie na małych i dorosłych turystach.

9. Tarzanki

Tarzanki to zabawa dla starszych dzieci o mocnych nerwach. Cała zabawa polega na zjeździe na linie na przeciwległy brzeg rzeki. Warto jednak dodać, że zbocza rzek są wyjątkowo strome.

10. Nowy Aton

Mali miłośnicy historii koniecznie powinni odwiedzić Nowy Aton, czyli miejscowość, w której znajduje się mnóstwo zabytkowych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest monastyr św. Szymona Kananejczyka, który założono w drugiej połowie XIX wieku.