Ameryka Północna

10 najlepszych atrakcji w Hollywood

Hollywood znak

Hollywood to dzielnica miasta Los Angeles w USA, a zarazem największy ośrodek kinematografii. Słowo Hollywood jest używane, jako skrót przemysłu filmowo-telewizyjnego niezależnie od miejsca kręcenia filmu. Hollywood powstało od wybudowania z suszonej cegły pierwszej chaty w Los Angeles w 1853 roku. Według pamiętnika H. J. Whitleya znanego jako Ojciec Hollywoodu, prawdopodobnie nazwa Hollywood wzięła się od spotkania Chińczyka wiozącego drewno. Mężczyzna wsiadł do wozu, ukłonił się a tamten odpowiedział „ I holly-wood’’, czyli I’am hauling wood (wiozę drewno). Wtedy H. J. Whitley postanowił nadać swojemu miastu nazwę Hollywood. Prezentujemy najciekawsze atrakcje w Hollywood.

1. Dolby Theatre

Zwane też dawniej jako Kodak Theatre. Jest to teatr znajdujący się przy Hollywood Boulevard. Każdy z nas wie, czym jest ceremonia wręczenia Oskarów, ale nie każdy wie, że to właśnie tutaj się ona odbywa. Pierwsze rozdanie Oskarów odbyło się tam w 2002 roku.

2. Hollywood Sign

Bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny znak na świecie. Hollywood Sign jest punktem orientacyjnym, który znajduje się w Hollywood Hills, dokładniej mówiąc na górze Santa Monica. Biały napis,,Hollywood’’ ma rozmiary 14 metrów na 110 metrów. Został zaprojektowany przez Thomasa Fisk Goff’a. Co ciekawe pierwotnie była to reklama osiedla mieszkaniowego Hollywoodland, które budowali w okolicy. Hollywood Sing postawiony został w 1923 roku.

3. Old Warner Brothers Studio

Mało osób wie, że znane dzisiaj na całym świecie Warner Bros. Zostało założone przez… polskich imigrantów, a konkretniej Alberta, Sama oraz Harrego. Bracia Warner byli polskimi imigrantami żydowskiego pochodzenia i nazywali się tak naprawdę Aaron, Szmul i Kirsz Wąsal.

Stary Warner Brothers Studio było zakładem produkcji filmów, radia i telewizji mieszczącym się na Sunset Boulevard w Hollywood. Co ciekawe to właśnie tutaj w 1927 roku nakręcono pierwszy dźwiękowy film fabularny o tytule,,The Jazz Singer’’.

Miejsce warte odwiedzenie ze względu na polskie korzenie oraz na niebywałą historię, która jest w nim zapisana.

4. Hollywood Boulvard

Miejsce tak ikoniczne i kojarzące się jednoznacznie z Hollywood, że koniecznym jest aby przespacerować się ścieżką gwiazd. Odciski stóp i dłoni gwiazd Hollywood sprawią, że poczujesz się jak na czerwonym dywanie. Ulica została wpisana do rejestru National Register of Historic Places.

5. The Walt Disney Concert Hall

Niesamowicie futurystyczna i zaskakująca swoim wyglądem hala koncertowa. Mieści w środku 2256 ludzi. Hala była budowana dość długo, bo prace ruszyły już w 1987, a całość została otwarta dopiero w 2003. Architektem tej niezwykłej budowli jest Frank Gehry. Jest to świetne miejsce aby strzelić sobie Selfie na niesamowitym tle.

6. Mullholland drive

Chcesz poczuć się jak aktor z Hollywood? Przejedź się tą drogą i to jeszcze najlepiej w wypożyczonym amerykańskim aucie. 34 kilometrowa droga, ciągnąca się wzdłuż Hollywood oferuje przepiękne widoki na Los Angeles. To właśnie tutaj znajdują się jedne z najdroższych domów na świecie. Droga robi wrażenie, szczególnie o zmroku, kiedy Miasto Aniołów oświetla horyzont.

7. Universal Studios

Jeden z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych parków rozrywki w całym Hollywood. To miejsce idealnie łączy studio filmowe z genialnym parkiem rozrywki, w którym każdy fan kina odnajdzie coś dla siebie! Nie ważne czy zima, czy lato – tłumy w Uniersal Studios są zawsze. Harry Potter, Szczęki, Jurajski Park – brzmi znajomo? Więc na pewno nie będziesz się tutaj nudzić. Zwiedzania uatrakcyjniają pokazy kaskaderskie. Ktokolwiek lubi dzisiejszą popkulturę, będzie się tutaj czuł jak w raju.

8. Disney Hollywood Studios

Poprzedni park rozrywki jest kierowany raczej dla dorosłych, ale za to Disney Hollywood Studios ma wszystko za co dzieci kochają filmy Disneya. Jest to świetne miejsce na wycieczkę z dziećmi ale i dorośli będą mieli co robić, a wywołane bajkami z dzieciństwa, nostalgiczne wspomnienia sprawią, że będziecie tutaj wracać i to często.

9. Museum of Illusion

Kapitalnie miejsce, jeśli chcemy wrócić, nie tylko z pamiątkami z Hollywood, ale także nietypowymi i oryginalnymi zdjęciami. W muzeum iluzji możemy obejrzeć wiele świetnych obrazów 3D, które sprawiają iluzję jakbyśmy rzeczywiście uczestniczyli w sytuacji, która przedstawiona jest na danej ścianie. Zdjęcia zrobione w tym muzeum będą wyjątkowe. Jest to świetne miejsce dla rodziców z dziećmi ale także dla dorosłych, którzy chcą znowu odkryć w sobie coś z dziecka.

10. Amobea Music

Lubisz muzykę oraz filmy? Jeśli tak to Amobea Music będzie dla Ciebie istnym rajem! Jest tu wszystko czego dusza zapragnie. Płyty CD, DVD, plakaty, koszulki, płyty winylowe, kasety, książki. Jednym słowem jest to miejsce w którym można spędzić długie godziny i wydać setki dolarów. Ale za to z takim pamiątkami aż przyjemnie będzie wracać do domu!