Ciekawostki

41 Zaskakujących Ciekawostek o Bill Gatesie

bill gates

Bill Gates, a właściwie William Henry Gates III, (ur. 28 października 1955 r. w Seattle, Waszyngton, USA), to amerykański programista i przedsiębiorca, który współtworzył Microsoft Corporation, jedną z największych na świecie firm produkującą oprogramowanie komputerowe.

1. Gates wyznał kiedyś ciekawą informację, że na śniadanie je czekoladowe płatki. Podobno jego żona Melinda powiedziała uczniom jednego z liceum, że z reguły odpuszcza sobie ten posiłek.

2. Jeśli akurat Bill Gates nie jest w podróży, rozpoczyna dzień w swojej posiadłości w miejscowości Medina w stanie Waszyngton. Szacuje się, że jego dom wart jest ok. 124 mln dol. (dane aktualne z 2016 roku).

3. W 2008 roku Gates zazwyczaj po przebudzeniu lubił poćwiczyć na stacjonarnej bieżni, oglądając przy tym DVD z kursami edukacyjnymi.

4. Uwielbia także grać w tenisa, jest wielkim fanem tego sportu i stara się oglądać rozgrywki na bieżąco w wykonaniu największych mistrzów.

5. O poranku sprawdza najnowsze wiadomości. Jego codziennym czasopismem jest „The New York Times”, „The Wall Street Journal” i „The Economist”.

6. Jak podaje brytyjski dziennik „The Telegraph” swój dzień pracy dzieli na 5-minutowe interwały. Każdy moment dnia codziennego jest szczegółowo zaplanowany.

7. Jak się możemy domyślić, każdy jego dzień wypełniony jest różnymi aktywnościami umysłowymi, swoje plany i koncepcje miliarder zapisuje w notatniku.

8. Jeśli chodzi o szybki lunch, Bill Gates ma swoją ulubioną potrawę. W rozmowie z użytkownikami Reddita sam wyznał, że uwielbia jeść cheeseburgery.

9. Jego wiedza jest ogromna, a to dlatego, że miliarder bardzo dużo czyta. Na książkę zawsze znajdzie czas, a dodatkowo często poleca swoje ulubione lektury na swoim blogu.

10. Gdy ma już wolną chwilę, nie pracuje i nie czyta, Bill Gates spędza czas z]rodzinnie ze swoimi dziećmi. Lubi „zwiedzać” osobliwe miejsca ze swoim synem, np. elektrownie czy bazy wojskowe. „Lubi się ze mną uczyć” – tak Gates często mówi o swoim synu w rozmowie z serwisem Quartz.

11. Założyciel Microsoftu w swoim dorobku posiada ogromną bibliotekę i niezwykle ciekawą kolekcję książek. Wśród nich jest XVI-wieczny zapisany odręcznie tekst – Kodeks Leicester samego Leonarda da Vinci.

12. Bycie z rodziną to jego ulubiona forma spędzania wolnego czasu, W weekendy znajduje także czas na grę w brydża.

13. Zapewne większość z nas jest ciekawych w jaki sposób najbogatszy człowiek świata odpręża się pod koniec dnia? Wiele fanów Gatesa może się zdziwić, ale jest uzależniony od porządków domowych. W 2014 roku sam zdradził że każdego wieczora myje naczynia.

14. Dla Billa Gatesa sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu codziennym. Żeby porządnie wypocząć potrzebuje minimum 7 godzin snu, dlatego stara się dość wcześnie kłaść do łóżka.

15. Jako nastoletni chłopiec Bill Gates poświęcił jedno lato, na pisaniu programu z rozkładem zajęć dla uczniów. I ten pomysł się opłacił, bowiem siebie zapisał na lekcje z angielskiego do klasy z samymi dziewczynami. Nauczyciele tego nie zmienili i tak już zostało.

16. W szkole średniej Gates i Allen uczyli się programowania na minikomputerze lokalnego przedsiębiorstwa C-Cubed. Nie mogli zrozumieć dlaczego oni jako uczniowie nie mieli dostępu do takiej samej ilości informacji jak pracownicy firmy, dlatego, aby zdobyć kod źródłowy Bill Gates wszedł do śmietnika w celu znalezienia go.

17. Przegrał wiele tysiący dolarów w pokera. W akademiku, w którym mieszkał na Harvardzie przyszły najbogatszy człowiek świata dorabiał sobie, grając w pokera. Czasem wygrywał, ale niestety w większości razy przegrywał. Według przedsiębiorcy Paula Allena – były to tysięczne sumy. Na szczęście dzięki kartom nauczył się blefować, co później opłaciło się w biznesie.

18. W liceum Gates i jego kumpel postanowili znaleźć sobie ciekawy sposób, aby nauczyć się darmowego oprogramowania. Nie szukali zbyt daleko, postawili na C-Cubed. Włamali się do wewnętrznych plików firmy z danymi z departamentu księgowości z nadzieją, że dzięki temu znajdą hasła do darmowych kont.

19. W młodości jeździł jak szalony. Kiedy Microsoft rozpoczynał swoją działalność, Gates dostawał ogromną ilość mandatów za przekraczanie prędkości. W końcu zmuszono go do wynajęcia najlepszego prawnika od problemów z drogówką w całym stanie.

20. Najlepiej pracuje mu się w nocy. Pewnego razu nowa sekretarka weszła do jego biura, gdzie zastała Gatesa zwiniętego na podłodze. Przestraszyła się, że stracił przytomność. Na szczęście odsypiał po prostu nieprzespaną noc.

21. Pełne imię i nazwisko Billa Gatesa brzmi William Gates III, natomiast rodzinny przydomek „Trey” pochodzi od słowa „trzeci”

22. W ósmej klasie zwalniano go z matematyki, aby mógł uczyć się programowania.

23. Pomimo, że od lat jest najbogatszym człowiekiem na świecie, zawsze latał klasą ekonomiczną. Dopiero w 1997 roku zakupił prywatny odrzutowiec

24 W wywiadzie zawsze podkreśla, że życie najbogatszego człowieka na świecie nie należy do najłatwiejszych za sprawą ciągłego zainteresowania mediów.

25. W roku 2004 na skrzynkę pocztową Gatesa przyszło ok. 4 000 000 e-maili.

26. W dziedzinie działalności dobroczynnej odbył wiele spotkań z Davidem Rockefellerem.

27. Najnowsze przedsięwzięcie Billa Gatesa dotyczyło stworzenia w Microsofcie grupy zajmującej się oprogramowaniem dla robotów.

28. Bill Gates nie zna żadnych języków obcych. Jak mówi jest to jedyna rzecz, która najbardziej mu przeszkadza.

29. Na cele charytatywne przeznaczył oszałamiającą sumę aż 28 miliardów dolarów.

30. Jego dzieci często się z nim drażnią, nucąc i śpiewając piosenki „Billionaire”, którą wykonuje Travie McCoy i Bruno Mars.

31. Obecnie pracuje jako profesjonalny darczyńca. Jak stwierdził, Microsoft jest obecnie dla niego drugim domem. Najwięcej czasu przeznacza na zarządzanie swoją organizacją dobroczynną.

32. Ma konto na Twitterze, ale za to ma kłopot z Facebookiem. Powód jest jeden-zaproszenia do znajomych wymknęły się spod kontroli.

33. Czy znany wokalista z U2 Bono zaprosił Gatesa za scenę, gdy U2 grało koncert w Seattle? Niezupełnie, gdyż Bono tej nocy spał w domu Billa.

34. Bill stara się wykorzystać swoje bogactwo do zwalczania malarii. Cały czas podkreśla „Dlaczego próbujemy znaleźć lekarstwo na raka zamiast na malarię?”

35. Bill stara się o obniżki ceny leków szczególnie dla dzieci.

36. Ludzie z Trzeciego Świata nie wiedzą o jego istnieniu. Jak sam mówi, “Nie wiedzą kim jestem, ponieważ nie dotyczy to ich świata.

37.Przeznacza miliony dolarów na walkę z Alzheimerem

38. Zdobył 100 tysięcy znajomych w osiem godzin

39. Bill Gates stał się pierwszym właścicielem jachtu za 644 mln $ napędzanego wodorem

40..Gates od lat charakteryzuje się na typowego belfra z prowincjonalnego liceum. Uwielbia swetry w serek i wymięte koszule. Znakiem rozpoznawczym są jego okulary, a głównie kształt ich oprawek, który nie zmienił się od czasów, gdy tworzył pierwsze wersje programu Windows.

41. Dzięki dobrym znajomością ojca Bill mógł studiować na Harvardzie.