Ciekawostki

Billie Eilish – 10 Ciekawych Ciekawostek

Billie Eilish
źródło: Lars Crommelinck / flickr.com/photos/142899511@N03/48590443381/

Billie Eilish nie ma nawet dwudziestu lat, a lista nagród muzycznych, które zdobyła, robi wielkie wrażenie. Amerykańska piosenkarka, wykonująca muzykę alternatywną i pop, ma na koncie aż pięć nagród Grammy oraz szereg statuetek MTV. Jej muzyka to powiew świeżości w branży muzycznej, a sama piosenkarka zdaje się być równie ciekawa, co jej twórczość. Poznajcie interesujące informacje i ciekawostki o Billie Eilish.

1. Billie Eilish urodziła się w artystycznej rodzinie w Los Angeles i pobierała nauki w domu. Miała jedenaście lat, kiedy zaczęła pisać własne piosenki.

2. W 2020 roku Billie Eilish została pierwszą artystką w historii, której udało się w jednym roku zdobyć pięć nagród Grammy w najważniejszych kategoriach, na przykład „piosenka roku” oraz „album roku”.

3. Piosenkarka od 2014 roku jest weganką, co oznacza, że nie jada żadnego jedzenia pochodzenia zwierzęcego, w tym mleka i miodu.

4. Billie Eilish jest synestetką. Potrafi postrzegać zjawiska paroma zmysłami jednocześnie, a wrażenia odbierane przez większość ludzi za pomocą wzroku, u niej wywołują również doświadczenia słuchowe i smakowe.

5. Billie Eilish cierpi na syndrom Tourette’a. Jest to wrodzone zaburzenie neurologiczne, które objawia się różnymi tikami nerwowymi, a w zaawansowanej postaci również wulgarnym zachowaniem podczas ataku.

6. Bardzo dużo uwagi przyciąga krzykliwy styl wokalistki, która uwielbia wielkie, kolorowe ubrania, nadmiar biżuterii oraz kolorowe włosy.

7. Jej rodzice przyznali w mediach, że kiedy była dzieckiem zamierzali zabrać ją na terapię w związku z jej niezdrowym uwielbieniem dla Justina Biebera. Na szczęście miłość wygasła, a po latach Billie miała okazję poznać idola.

8. Po głośnych zamieszkach w Stanach Zjednoczonych, które zaczęły się od śmierci George’a Floyda, Billie Eilish wsławiła się bardzo mocnym oświadczeniem przeciwko rasizmowi, zdobywając uznanie czarnoskórej społeczności w Ameryce.

9. W dzieciństwie artystka pragnęła zostać tancerką, jednak poważna kontuzja zniweczyła jej plany.

10. Jej kontrowersyjny wizerunek może być bardzo mylący. Billie Eilish słynie z mrocznych stylizacji i depresyjnych tekstów, jednak zaznacza, że stroni od narkotyków i wydaje się być prywatnie zupełnie normalną dziewiętnastolatką.

One thought on “Billie Eilish – 10 Ciekawych Ciekawostek

  • Nie ma informacji o jej braciszku

Komentarze są wyłączone.