Ciekawostki

Interesują Cię filmografie znanych aktorów? Sprawdź, które role wyniosły ich na szczyt!

napis Hollywood

Istnieją aktorzy tak znani, że każdy, kto spojrzy na ich twarz na ekranie, jest w stanie od razu ich rozpoznać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że największe gwiazdy Hollywood najczęściej mozolnie budowały swoje kariery od zera. Sprawdź, jakie filmy przyniosły sławę najgorętszym nazwiskom filmowego świata.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, pierwsze role największych gwiazd Hollywood nie zawsze były imponujące. Były to epizody grane w niezależnych firmach, popularnych serialach, a nawet reklamach. Które filmy stały się punktami zwrotnymi w karierze największych gwiazd?

Mads Mikkelsen późno odkryty talent

Tylko osoby, które z zapałem śledzą filmografie gwiazd Hollywood wiedzą, że Mads Mikkelsen początkowo spełniał się w roli tancerza. W młodości zajmował się gimnastyką, jednak później podjął się studiów tanecznych w Akademii Baletowej w Goteborgu. Urodzony w 1965 roku aktor zaczął studiować dramat dopiero w roku 1996. Pomimo tego że swoją debiutancką rolę otrzymał w tym samym roku, to jednak popularność przyniosła mu dopiero rola Tristana w filmie Król Artur z roku 2004. Liczne pozytywne recenzje sprawiły, że aktor zebrał liczne pochwały, a jego nazwisko zaczęło liczyć się w świecie filmu.

Mads Mikkelsen najlepsze filmy i seriale, w których zagrał

Meryl Streep aktorka, której nikomu nie trzeba przedstawiać

Meryl Streep to jedna z najczęściej nagradzanych aktorek w historii kina, która dziś posiada na półce imponującą kolekcję trzech Oscarów. Pomimo tego że talent aktorski ujawnił się u niej bardzo wcześnie, to jednak nie mogła liczyć na żadne poważne propozycje. Dziś twierdzi, że była bliska całkowitej rezygnacji z kina. W momencie, w którym wystąpiła w roli Lindy w Łowcy jeleni i otrzymała za nią pierwszą nominację do Oscara, wszystko się zmieniło. Dziś Meryl Streep jest jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek współczesnego kina i nic nie wskazuje na to, by wkrótce miało się to zmienić.

Koniecznie przeczytaj: Jak wybrać najciekawszy film na wieczór?

Leonardo DiCaprio wcześnie rozpoczęta kariera

Jeden z najbardziej znanych aktorów na świecie zadebiutował przed kamerą w wieku już pięciu lat. Jednak przez kolejne 15 lat mozolnie wspinał się po szczeblach sławy, by po występie w filmie Co gryzie Gilberta Grape’a?” znaleźć się na szczycie. Młody aktor za tę rolę otrzymał nominację do wszystkich najważniejszych nagród aktorskich. Co ciekawe, dziś przyznaje, że podczas zdjęć do filmu często improwizował, dając z siebie wszystko. Wielu specjalistów do dziś uznaje ten występ za jeden z najlepszych w jego dotychczasowej karierze.

Prawda jest taka, że Hollywood bywa bardzo kapryśne i wielu aktorów czeka latami, by zdobyć tu znaczącą pozycję. Sandra Bullock, Brad Pitt, Angelina Jolie, Jennifer Lawrence, Scarlett Johansson… to tylko niektóre z nazwisk, które dziś znane są na całym świecie, jednak nie zawsze tak było. Czasem wystarczy zaledwie jedna udana rola, by zaistnieć w masowej wyobraźni i zdobyć wieczną sławę.