10+ najlepszych zdjęć z Azji – Co warto zobaczyć

Siem Reap, Kambodża

Siem Reap został nazwany „idealnym miejscem docelowym” dla początkujących podróżników kierujących się do Azji. Ta stolica w północno-zachodniej Kambodży jest łatwo dostępna, a atrakcje można znaleźć prawie w każdym zakątku, z przyjaznymi ludźmi, bogatą historią, kulturą, życiem nocnym, muzeami, rynkami i możliwościami relaksu.

Bali, Indonezja

Starożytne świątynie, piaszczyste brzegi i luksusowe hotele od dawna przyciągają pary. Ponadto zakwaterowanie można zarezerwować po przystępnych cenach.


Hanoi, Wietnam

Urokliwa stolica Wietnamu różni się od innych stolic azjatyckich. Z dobrze zachowaną Starą Dzielnicą, labiryntem uliczek liczącym ponad 1000 lat, między sławnym Jeziorem Hoan Kiem, Czerwoną Rzeką i niewielka ilością murów, które zachowały się w Hanoi Citadel, a także zabytkami i kolonialną architekturą. Hanoi nie zapomniał o swojej przeszłości, jako jedyne miasto w południowo-wschodniej Azji z balsamowanym przywódcą na wystawie – ciało Ho Chi Men zachowało się w mauzoleum, wbrew własnej woli kremacji.

Phuket, Tajlandia

Zielone wzgórza Phuket, szerokie plaże i woda to raj, który może konkurować z innymi azjatyckimi miejscami. Mieszkanie tutaj jest niedrogie – jeśli wiesz, gdzie szukać. Jeśli nie martwisz się o cenę, udaj się do Surin i Bang Tao. Jeśli masz napięty budżet, zostań w Kamali lub Lagunie.

Szanghaj, Chiny

Szanghaj jest największym miastem Chin i najbardziej kosmopolitycznym, dając szansę doświadczyć przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w tym samym czasie. Jest to również najbardziej zamożne miasto w kraju i jeden z największych ośrodków gospodarczych i kulturalnych. Pudonga wygląda jak scena z „Jetsons”, z bajkowo perłową telewizją Oriental Pearl i wieżą radiową. Po stronie Puxi można wybrać się na spacer po dzielnicy Bund nad brzegiem rzeki, aby poznać smak starego Szanghaju

Tajpej, Tajwan

 

Wypełnione kontrastami. W Tajpej znajdziesz spokojne parki otoczone uliczkami i tradycyjnymi targowiskami, tuż obok najbardziej modnych butików. Tajpej jest na tyle stary, że ma fascynującą historię, ale na tyle nowoczesny, że wszędzie możesz mieć dostęp do Internetu Wi-Fi. Nawet w restauracjach, które nie wyglądają na wyszukane, jakość jedzenia jest doskonała i istnieje przytłaczająca liczba potraw. Oprócz lokalnych potraw tajwańskich, znajdziecie tu Państwo regionalne dania kuchni chińskiej, a także kuchnię japońską, indyjską, a nawet włoską.

10+ najlepszych zdjęć z Azji – Co warto zobaczyć
4.9 (98.57%) 14 głosówDodaj komentarz

Zobacz też

Sprawdź też:
Niezależnie od tego, czy jesteś tutaj na 4 dni czy…