Ciekawostki o Tokio

Ciekawostki Tokio

Tokio jest często nazywane miastem, ale oficjalnie znane i zarządzane jako „prefektura metropolitalna”, która różni się od miasta i łączy elementy miasta i prefektury. Przedstawiamy 10 ciekawostek, informacji i mało znanych faktów o stolicy Japonii – Tokio.

1. Harajuku dzielnica Tokio słynie z alternatywnej mody ulicznej. Ta modna dzielnica jest również podobno wyrazem młodości Tokio. Każdy z niezależnych sklepów i kawiarni ma swój własny styl, który tworzy niepowtarzalną kompozycję.

2. Tokyo Skytree został ogłoszony najwyższą wieżą na świecie w 2010 roku. Skytree oferuje najwyższy na świecie panoramę skywalkową oraz piękny widok dla na mniej odważnych gości.

3. Kwiat czereśni jest symbolem narodowym Japonii. Drzewa te kwitną przez jeden lub dwa tygodnie w roku, począwszy od kwietnia. Okres ten znany jest jako Hanami.

4. Średnio co 12 metrów w Tokio dostępne są automaty. Możesz kupić wszystko od hamburgerów po ubrania, cukierki po zimne napoje.

5. Tokio to miasto, które kocha owoce morza. Istnieje hurtowy rynek rybny zwany Tsukiji. Jest to najbardziej ruchliwy i największy rynek rybny na świecie. Główną atrakcją są żywe aukcje tuńczyka, które odbywają się codziennie o 5 rano. Jest to główna atrakcja turystyczna, a bilety wstępu są wydawane codziennie o 4 rano.

6. Tokio znane jest z niezwykle ruchliwego transportu publicznego. Dworzec Shinjuku jest największym i najbardziej ruchliwym dworcem kolejowym na świecie. Przez dworzec codziennie przejeżdża średnio 3,70 mln pasażerów.

7. Tokyo Tower jest wieżą komunikacyjną i widokową w Shiba-koen Minato Ward w Tokio. Ukończona w 1958 roku, wieża Tokio jest o 78 lat młodsza od wieży Eiffla, która zainspirowała ten projekt. Wieża Tokio jest wprawdzie o 13 metrów wyższa od wieży Eiffla, jednak dzięki nowoczesnym materiałom wykorzystanym do jej budowy, waży połowę ciężaru wieży Eiffla.

8. W Tokio w dzielnicy Hachi i Ji znajduje się góra Takao, najczęściej odwiedzana góra na świecie. Mt. Takao nagradza swoich wspinaczy za dotarcie na szczyt, goszcząc ich w górskim sklepie i barze Udon. Szczyt znany jest z piękna przyrody.

9. W Tokio znajdują się jedne z najdroższych i najbardziej cenionych restauracji na świecie. Dzięki 14 restauracjom z gwiazdkami Michelin, w Tokio znajduje się więcej najlepszych restauracji niż w jakimkolwiek innym mieście, przewyższając nawet Paryż.

10. W Tokio mieszka ponad 35 milionów mieszkańców, co sprawia, że jest to największy i najbardziej ruchliwy obszar metropolitalny na świecie.

4/5 - (liczba ocen: 22)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.