Ciekawostki o Malediwach – Piękne zdjęcia z Malediwów

Malediwy składają się z 1192 wysp koralowych, gdzie około 200 jest zamieszkałych. Oto lista najlepszych ciekawostek, informacji i faktów o Malediwach.

Plażowe chaty są najlepszą opcją zakwaterowania w tym tropikalnym raju położonym pośród Oceanu Indyjskiego.

Ze średnią wysokością gruntu wynoszącą 1,5 metra nad poziomem morza, jest to najniższy kraj świata, a nawet jego najwyższy punkt naturalny jest najniższym punktem na świecie na wysokości 2,4 metra.

Malediwy to kraj muzułmański, od turystów oczekuje się, że odwiedzający go turyści również będą podążać za tradycjami i szanować je podczas zwiedzania. Alkohol można spożywać tylko w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, ponieważ jest on zakazany wszędzie indziej.

Import alkoholu, wieprzowiny, a także produktów wieprzowych jest nielegalny. W czasie Ramadan, nawet turyści powinni trzymać się muzułmańskich obyczajów, takich jak spożywanie alkoholu, palenie i jedzenie w ciągu dnia.

Wyspy Malediwów są pochodzenia koralowego. Ich niesamowity piasek jest biały i bardzo drobny. Plaże koralowe są rzadkie, stanowią mniej niż 5% plaż świata.

Większość turystów na Malediwach przyjeżdża na z góry ustalone wycieczki, które obejmują zakwaterowanie na jednej z ponad 80 kurortowych. Wszystkie kurorty znajdują się na nieskazitelnie czystych wyspach, bardzo dobrymi warunkami do uprawiania sportów wodnych i długimi, leniwymi dniami na plaży.

Nagość i opalanie się nago lub topless nie jest dozwolone na Malediwach, nawet jeśli jesteś na prywatnej plaży w kurorcie.

Dla kraju wyspiarskiego takiego jak Malediwy, drastyczne zmiany klimatyczne i rosnący poziom oceanów stanowi poważne zagrożenie. Żeby zwrócić uwagę na problem Mohamed Nasheed, prezydent, przeniósł posiedzenie gabinetu z października 2009 roku na dno oceanu.

Prezydent wraz ze swoimi 13 urzędnikami rządowymi udekorował sprzęt do nurkowania i umieścił się na biurkach, które zostały zatopione na dnie morskim, aby zwiększyć uwagę na zagrożenia, przed którymi stoją łańcuchy wyspiarskie.

Piękne zdjęcia z Malediwów.

Ciekawostki o Malediwach – Piękne zdjęcia z Malediwów
4.4 (87.27%) 11 głosów