Azja

Wodospady Kuang Si

Wodospady Kuang Si

Zapierające dech w piersiach kaskady wody sprawiają, że Kuang Si jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Luang Prabang. Podróż do wodospadu jest warta poświęcenia czasu, ponieważ po drodze można również podziwiać piękne widoki na pola ryżowe. Poznaj interesujące ciekawostki i ważne informacje o Kuang Si. Odpowiemy również na pytania.

1. Klimat w wodospadach Kuang Si Falls jest wyraźnie chłodniejszy, co sprawia, że jest to naprawdę dobre miejsce na ucieczkę przed upałem. Dzieci będą się tu szczególnie cieszyć dniem spędzonym na zabawie.

2. Najlepszy czas na wizytę w Kuang Si przypada zaraz po zakończeniu pory deszczowe. Między grudniem a kwietniem, można zobaczyć wodospady w stanie, którego każdy chce je zobaczyć. Pędzące niebieskie wody, które są idealne do pływania i oczywiście, zdjęcia.

3. Wodospad Kuang Si ma 3 poziomy prowadzące do 50-metrowego opadu wody do płytkich basenów, a następnie przepływu w dół rzeki. W basenach znajdują się wspaniałe miejsca do pływania, a w drewnianych chatach przy wejściu do wodospadu można się przebrać w stroje kąpielowe.

4. Pora deszczowa wodospadów Kuang Si to nie tylko najgorszy czas na odwiedzenie wodospadów Kuang Si, ale również czas niebezpieczny.

5. Otoczone bujną dżunglą tropikalną, baseny mają kaskady o wysokości do 5 metrów. Jeśli nie masz ochoty na kąpiel, możesz zrelaksować się w cieniu i patrzeć, jak inni bawią się wskakując do wody.

6. W miesiącach od lipca do października normalna, niebieska, piękna woda to pędzący, błotnisty, brązowy bałagan, który sprawia, że wędrówka po wodospadach jest niemożliwa i niezwykle niebezpieczna.

7. Wioska Hmong, w której starsze mieszkanki wioski nadal ubierają się w tradycyjne stroje, jest wspaniałym miejscem do zatrzymania się po drodze. Możesz również zakupić ich rękodzieła na pamiątkę. Jeśli chcesz zrobić zdjęcia w wiosce, możesz tylko kupić coś w zamian.

8. Na miejscu jest jedzenie i napoje do kupienia. Więc nie stresuj się tym, że jesteś głodny lub spragniony. Jesienią jest mnóstwo rzeczy do zjedzenia.

9. Ze względu na swoje ogromne piękno, miejsce to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

10. Przy Wodospadzie Kuang Si znajduje się sekretny basen, który pozwala odwiedzającym znaleźć większy spokój i piękne widoki.

11. W rzeczywistości ta duża kaskada jasnobłękitnej, turkusowej wody, która z gęstej dżungli wpada do doskonale wyrzeźbionych, warstwowych basenów wapiennych poniżej, może być ważną atrakcją każdej podróży do Laosu. 12.

Pytania i Odpowiedzi

Czy można pływać w wodospadzie Kuang Si?

Płyń w wodospadzie Kuang Si. Wodospad Kuang Si znajduje się około 30 minut poza centrum Luang Prabang i jest absolutnie oszałamiającym zestawem wodospadów. Możesz pływać w tym miejscu.

W co powinienem się ubrać do wodospadu Kuang Si?

Strój kąpielowy, ręcznik i suche ubrania – noszenie samego stroju kąpielowego non-stop nie jest odpowiednie. Odpowiednie obuwie – nie chcesz się ześlizgiwać po szlakach. Woda i przekąski – to około 45 minut jazdy z Luang Prabang, może trzeba będzie na coś zjeść.

Jak dostać się z Luang Prabang do wodospadu Kuang Si?

Dotarcie do Kuang Si jest łatwe. Wystarczy wziąć tuk-tuka z centrum miasta w Luang Prabang. Odjeżdżają kiedy tylko chcesz i kosztują około 50.000 LAK (25zł USD) za wspólną przejażdżkę 5-6 osób. Przejażdżka potrwa około 45 minut.

Jak daleko jest Kuang Si od Luang Prabang?

Wodospad Kuang Si znajduje się około 23 km od Luang Prabang, a dotarcie tam zajęło nam 40 minut, odbijając się w między czasie od wyboistych dróg.