Tajlandia

Tajlandia ma powierzchnię 513.115 km2 (ok. 127.008 akrów) graniczących z Malezją (południe), Myanmarem (zachodnia i północna), Laosem (północna i wschodnia) i Kambodżą (południowo-wschodnia). Wschodnie wybrzeże kraju graniczy z Zatoką Tajlandską, a zachodnie wybrzeże rozciąga się nad Morzem Andamańskim. Kraj podzielony jest geograficznie na cztery główne strefy – żyzną środkową równinę, zdominowaną przez rzekę Chao Phraya, płaskowyż północno-wschodni o wysokości 300 metrów, najbardziej jałowy region królestwa, górzystą północ oraz tropikalny półwysep południowy.

Azja

100+ Pięknych Zdjęć z Tajlandii

Znajdziesz tutaj zbiór najlepszych zdjęć z Tajlandii i ciekawostki o tym niesamowitym kraju. Dowiedz się z czego zbudowana jest Wat Pa Maha Chedi Kaew. Szok!

Azja

Rzeczy, których nie wiedziałeś o Bangkoku

Bangkok jest najczęściej odwiedzanym miastem na świecie i naszym zdaniem jest jedną z najbardziej ekscytujących stolic regionu. To tętniąca życiem, kosmopolityczna metropolia, gdzie czeka niezliczona ilość przygód.

Azja

Sekretne plaże w Phuket – Tajlandia

Plaże Phuket są znane na całym świecie i turyści z całego świata odwiedzają słynne plaże w Patong, Karon i Kata. Są to ukryte plaże, które dla większości turystów pozostają nieodkryte.