Azja

Rzeczy, których nie wiedziałeś o Bangkoku

tajlandia

Bangkok jest najczęściej odwiedzanym miastem na świecie i naszym zdaniem jest jedną z najbardziej ekscytujących stolic regionu. To tętniąca życiem, kosmopolityczna metropolia, gdzie czeka niezliczona ilość przygód.

Bangkok jest stolicą i najbardziej zaludnionym miastem Tajlandii.

Miasto położone jest w delcie rzeki Menam w środkowej części Tajlandii.

W styczniu 2017 r. liczba ludności Bangkoku wynosi 8,3 mln ludzi

Historia Bangkoku sięga co najmniej początku XV wieku, kiedy była to wieś na zachodnim brzegu rzeki Menam , pod panowaniem Ayutthaya.

Gwałtowny wzrost inwestycji azjatyckich w latach 80-tych i 90-tych skłonił wiele międzynarodowych korporacji do zlokalizowania swojej siedziby w Bangkoku.

Wielki Pałac Królewski jest uważany za jedno z najważniejszych miejsc turystycznych Tajlandii. Jest to kompleks budynków w samym sercu Bangkoku. Pałac jest oficjalną rezydencją królów Siam od 1782 roku. Król, jego dwór i królewski rząd opierały się na terenie pałacu do 1925 roku. Każdego roku w murach pałacu odbywa się kilka królewskich ceremonii i uroczystości państwowych.

Wielki Pałac Królewski

Wat Pho jest uważany za najświętszą świątynię buddyjską w Tajlandii. Znajduje się w obrębie obszaru Wielkiego Pałacu. Budda szmaragdowy umieszczony w świątyni jest silnym religio-politycznym symbolem społeczeństwa tajskiego.

 

Wat Pho

Jeśli lubisz kolory szczególne kolory cukierków, będziesz zachwycony ulicami Bangkoku, ponieważ kolory cukierków są wszędzie.

W odróżnieniu od innych dużych miast, taksówki w Bangkoku różnią się odcieniem w zależności od firmy, do której należy taksówka. Spodziewaj się więc, że na ulicach zobaczymy mnóstwo szczęśliwych kolorów – jaskrawa zieleń, niebieski niebieski, jaskrawy pomarańczowy i piękne dziecięce różowe taksówki.

Samo miasto Bangkoku zajmuje powierzchnię 1569 km2.

Jeśli jest coś, w czym Bangkok nie zawiedzie, to Twoje kubki smakowe. Od pięciogwiazdkowych restauracji po kolorowe uliczne stragany gastronomiczne. Bangkok oferuje wyjątkową przygodę kulinarną dla każdego.

Obecnie Bangkok posiada rekord Guinnessa za najdłuższą nazwę miejsca. „Bangkok” to tylko krótka wersja, ponieważ nazwa miasta brzmi „Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit”.

Średnia wysokość Bangkoku wynosi 1,5 metra nad poziomem morza.

Dziś Bangkok jest jednym z najbardziej kosmopolitycznych miast Azji, posiada wspaniałe świątynie i pałace, targowiska i tętni życiem nocnym.

bangkok

Kilka lat temu Bangkok został uznany przez Światową Organizację Meteorologiczną za najgorętsze miasto na świecie.

Bangkok może być nazwany „miastem świątyń” z powodu obecnością świątyń buddyjskich na niemal każdej ulicy i w każdym rogu. Te fascynujące świątynie są jednym z największych symboli kulturowych Tajlandii.

Jako miłujący pokój ludzie z gotowym uśmiechem, Tajowie emanują przyjemną aurą i szukają harmonii. Wielu turystów lubi wracać do Bangkoku z powodu ciepła mieszkańców.

Nie do końca wewnątrz Bangkoku, ale w pobliskiej prowincji Samut Prakan znajduje się niezwykłe Muzeum Erawana. Samo muzeum znajduje się wewnątrz ogromnej rzeźby trójgłowego słonia, składającej się z trzech poziomów sztuki (powłoka, ziemi i nieba). Muzeum zostało założone przez ekscentrycznego milionera i mecenasa sztuki.

Bankomaty w Tajlandii najpierw wypluwają pieniądze, a następnie Twoją kartę, co prowadzi do wielu zapomnianych kart w bankomacie.

W przeciwieństwie do swoich zachodnich odpowiedników, Bangkok posiada dwa nieskazitelnie czyste systemy transportu zbiorowego. System BTS i podziemny MRT działają w całym centrum miasta.

Gdziekolwiek w Bangkoku znajdziesz sprzedawców ulicznych – to część kultury miejskiej. Świeże pokrojone owoce, kanapki, grillowany kurczak, mrożona kawa i herbata. Ww pobliżu zawsze znajdzie się ktoś sprzedający.

Centra handlowe są potężne. Możesz nie myśleć, że chcesz spędzić swój cenny czas w centrum handlowym, ale niektóre z nowszych centrów handlowych warto zobaczyć i przekonać się jak bardziej zamożni Tajowie spędzają swój czas.

Bangkok centrum handlowe

Bangkok posiada ogromną japońską populację, co oznacza mnóstwo restauracji sushi (od dużych sieci po małe dziury w murach), urocze kawiarnie, bary.

Jednym z najnowszych parków Bangkoku jest Dino Park w Phrom Phong. Z wyświetlaczami, naturalnej wielkości animowanymi statuetkami i przejażdżkami, to zabawa dla rodzin w niezwykle łatwym do znalezienia miejscu.

Bangkok jest oficjalnie „miastem aniołów”. Jak już wiecie, Bangkok ma najdłuższą nazwę spośród wszystkich miast na świecie, ale lokalnie nazywa się właśnie „Krungthep” – „Miasto aniołów”.

Witaj! Masować? Być może najczęściej słyszana fraza w całym Bangkoku. Jeśli lubisz masaż, Bangkok jest Twoim miastem. Większość salonów masażu ulicznego wykonuje odpowiedni masaż stóp

Tajowie uwielbiają swojego króla. Uwielbienie narodu jest szczególnie widoczne w Bangkoku, gdzie zdjęcia i plakaty królewskiej potęgi można znaleźć na niemal każdej innej ulicy. Zwróć uwagę, że nielegalne jest również mówienie o królu czegokolwiek złego lub nawet śmiać się z jego zdjęcia. W kinach przed filmem rozgrywa się krótki klip hołdujący królowi i oczekuje się, że wszyscy staną z szacunkiem.

Kiedy myślisz o Bangkoku, prawdopodobnie nie od razu myślisz o niesamowitych panoramach, a powinieneś. Bangkok posiada budynek w kształcie robota i taki, który wygląda jak słoń. Posiada nową „pikselowaną” wieżę mieszkalną zwaną Mahanakhon.

wieżowiec

Rynek Chatuchak w Bangkoku. Jest uważany przez niektórych za największy rynek na świecie z około 8000 straganami.

Bangkok słynie z nocnego życia, od barów go-go po bary piwne, kluby nocne, ale jeśli szukasz jednego z najbardziej spektakularnych miejsc, aby cieszyć się drinkiem, to musi być to Sky Bar. Zzwyczaj znajdują sięna szczytach budynków, gdzie oferują wspaniałe widoki. Istnieje wiele Sky barów rozsianych po całym mieście, ale obecnie tytuł najwyższego baru w Bangkoku posiada The Rooftop Bar na 83 piętrze Baiyoke Sky Hotel.