AzjaCiekawostki

Fakty, informacje i ciekawostki o Ćennaj w Indiach

sztuka

Chennai jest jednym z najstarszych miast Indii o bogatym dziedzictwie kulturowym i wysoko zurbanizowanej populacji. Było to jedno z najważniejszych miejsc w historii Indii.

To miasto jest znane z gościnności, niezależnie od tego, skąd pochodzisz, dzięki czemu poczujesz się jak w domu!

Przejażdżka rikszą jest jedną z najważniejszych rzeczy, których nie można przegapić podczas wizyty w Chennai.

YMCA college jest pierwszą azjatycką uczelnią „Wychowania Fizycznego”, która powstała w 1920 roku.

Dworzec Centralny Chennai wydaje się być symbolicznym punktem orientacyjnym dla miasta.

Wiadukt Kathipara w Guindy jest największym w Azji wiaduktem w kształcie koniczyny.

Chennai jest drugim co do wielkości eksporterem IT w Indiach, a park Tidel w Chennai był największym parkiem IT w Azji, kiedy został zbudowany.

Chennai jest również znany jako Detroit Indii, ponieważ większość głównych producentów, takich jak Ford, Hyundai, BMW, Renault Nissan, Mitsubishi i Daimler przekształcili miasto w centrum samochodowe.

Jest to 31 największe miasto metropolitalne na świecie i czwarte pod względem liczby ludności miasto metropolitalne w Indiach.

Sławę zyskała dzięki stosunkowo dobrej pogodzie i klimatowi, plażom, świątyniom i innym ośrodkom o znaczeniu historycznym i kulturowym. Mieszkanie w Chennai jest również tańsze niż w indyjskich miastach Delhi czy Mumbai.

„Księgarnia „Higginbothams” na Mount Road jest pierwszą i najstarszą istniejącą księgarnią w Indiach, która powstała w 1844 roku.

Santhome Cathedral – 500-letnia katedra została zbudowana przez Portugalczyków na cześć Świętego Tomasza.

Centralne więzienie Chennai jest jednym z najstarszych więzień w Indiach.

Jeśli jesteś w Chennai nie możesz przegapić wizyty w Pondy Bazaar, jednej z najbardziej ruchliwych ulic handlowych w Indiach.

Jedną z najbardziej ruchliwych ulic handlowych w Indiach są niewątpliwie ulice T Nagar, Chennai.

Chennai jest jedynym indyjskim miastem, które znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych miast do podróżowania po świecie przez stronę Lonely Planet.

Mniej znanym budynkiem w Chennai jest Biuro Banku Światowego Chennai w Taramani, który jest certyfikowany jako budynek LEED Silver. Jest on zbudowany na terenie kampusu o powierzchni 3,5 akrów.

Kościół Mariacki wewnątrz Fortu św. Jerzego jest najstarszym anglikańskim kościołem w Indiach i najstarszym brytyjskim budynkiem w Indiach, wybudowanym w 1678 roku.

MAC Stadium aka Chepauk Stadium w Chennai jest najstarszym stadionem krykieta w Indiach.

Znane jako „Brama do Południowych Indii”, Chennai jest głównym centrum administracyjnym i kulturalnym.

Region Chennai ma najstarsze skały w kraju sięgające miliarda lat.

Najnowsze statystyki w turystyce wskazują, że Chennai jest trzecim najczęściej odwiedzanym miastem w Indiach – po Delhi, stolicy politycznej i Bombaju, który jest gospodarczym jądrem kraju.