Azja

Najpiękniejsze Wyspy Azji Które Warto Zobaczyć

Wielu podróżników twierdzi, że w Południowo-Wschodniej Azji znajdują się najpiękniejsze wyspy na naszej planecie. W zależności od oczekiwań można tutaj wybrać taką, której zwiedzanie zapewni turystom określone możliwości. Niektóre z nich słyną z dzikiej przyrody i imponujących panoram, inne mają rozbudowaną infrastrukturę i świetnie sprawdzają się w przypadku tych, którzy szukają głównie świetnej zabawy. Oto najpiękniejsze wyspy Azji.

1. Palawan

Należąca do Filipin wyspa Palawan wielokrotnie zdobywała podium w rankingach na najwspanialsze wyspy. Znajduje się tutaj mnóstwo zatok i jaskiń, a lokalna turystyka umożliwia pływanie pomiędzy mniejszymi wysepkami i podziwianie filmowych widoków.

2. Jawa

Jawa w Indonezji to wyspa, która może poszczycić się największą liczba ludności. Zamieszkuje ją aż 140 milionów ludzi, ale przekłada się to na wspaniale rozwinięte miasta i masę atrakcji. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt aktywnych wulkanów, mnóstwo jaskiń i wodospadów, a także popularne kluby.

3. Park Komodo

Park Komodo w Indonezji to zespół małych wysp, z których najpopularniejszymi są Komodo i Padar. Panują tutaj idealne warunki do nurkowania, a dzikie plaże ściągają tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku wielkich miast.

4. Zatoka Lan Ha

Zatoka Lan Ha należąca do Wietnamu to zespół kilkuset skalnych wysp. W tej okolicy na turystów czeka ponad sto plaż, na których nigdy nie ma tłumów.

5. Cebu

Filipińska wyspa Cebu zawiera wszystko to, co kojarzy się ludziom z niebiańskimi wyspami. Znajdują się tutaj rozległe plaże, dżungla, wodospady czy głębokie kaniony, gwarantujące niepowtarzalny widok.

6. Koh Phangan

Koh Phangan w Tajlandii stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Turystyka rozkwita tutaj w wielkim tempie, ale poza punktami widokowymi i restauracjami z lokalną kuchnią, nadal jest tutaj sporo dzikich plaż i egzotycznej przyrody.

7. Koh Rong

Koh Rong w Kambodży to miejsce, które pozwala naładować akumulatory i odpocząć od codzienności, w której na co dzień jesteśmy bombardowani informacjami i nowoczesnymi technologiami. Rzadko można tutaj złapać Internet, jest za to mnóstwo pięknych plaż i rzadkich gatunków roślin.

8. Indonezyjskie Bali

Indonezyjskie Bali to jedna z najsłynniejszych wysp azjatyckich, która przyciąga zarówno majętnych turystów, jak i tych preferujących zwiedzanie budżetowe.

9. Czedżu

Czedżu to największa wyspa Korei Południowej i ukochany cel wakacyjnych podróży wśród Koreańczyków. Znajdują się tutaj piękne świątynie i wodospady, a także mnóstwo egzotycznych zwierząt.

10. Boracay

Boracay to wyspa na Filipinach, która największą sławę zawdzięcza słynnej White Beach. Błękitna woda kontrastuje tutaj z pięknymi plażami o jasnym piasku.