Azja

Sekretne plaże w Phuket – Tajlandia

Sekretne plaże Phuket Tajlandia

Plaże Phuket są znane na całym świecie i turyści z całego świata odwiedzają słynne plaże w Patong, Karon i Kata.

Są to ukryte plaże, które dla większości turystów pozostają nieodkryte.

Plaża Rajska

Na południe od Patong znajdują się dwie piękne plaże, które pozostają stosunkowo nieskażone. Nie są one tak nieodkryte jak inne plaże, o których wspominamy na tej liście.

Jest to piękna plaża z wystającymi drzewami. Nie ma zakwaterowania, ale jest restauracja i mnóstwo leżaków. Plaża nie jest najlepsza do kąpieli z powodu kamienistego dna nadmorskiego w pobliżu brzegu.

Bananowa plaża

Ta piękna plaża znajduje się w północnej połowie Phuket pomiędzy plażą Bang Tao i Nai Thon. Jest to piękny, 200-metrowy pas piasku, na środku którego znajdują się skały. Jest to dobra plaża pływacka i świetnie nadaje się do snorkelingu. Nie ma tu zakwaterowania i jest tylko restauracja plażowa i kilka leżaków. Na tej plaży jest tylko garstka turystów.

Pon Beach

Ta odosobniona plaża znajduje się na na północ od Patong. Miejscowi znają to jako Nai Yair Beach. Nie ma tu nic innego, jak tylko kilka wiejskich chałup i kilka krów. Jest to piaszczysta plaża, ale z powodu skalistego dna morskiego nie nadaje się do kąpieli.

Panse Beach

Tuż na północnym krańcu plaży Bang Tao jest piękna, spokojna Pansea Beach. Znajdują się tu dwa centra wypoczynkowe, ale lokalizacja zachowuje orzeźwiający spokój. Morska wyspa Kala, chroni płytką zatokę przed falami. Jest to wspaniała plaża dla dzieci. Idealna do zabawy. Nie ma tu przekąsek, więc dobrze jest zorganizować jedzenie wcześniej.

piasek woda