Azja

Malezja i Tajlandia są warte odwiedzenia – Najlepsze Atrakcje Turystyczne

Kierunek Azja Tajlandia i Malezja

Marzenia o egzotycznych podróżach realizuje niewiele osób, choć niemal każdy w dzieciństwie chciał zdobywać świat i odkrywać nieznane kraje i lądy. Z wiekiem jednak wiele osób zamyka się na nieznane kultury i wybiera wyjazdy wakacyjne w obrębie kraju. Wyprawy na inne kontynenty kojarzą się również często z koniecznością posiadania dużych zasobów finansowych. Owszem, zupełnie za darmo ciężko jest podróżować po świecie, jednak aby odwiedzić egzotyczne kraje wcale nie trzeba być milionerem. Gdzie warto pojechać w swoją pierwszą orientalną podróż?

1. Malezja – kraj o bogatej historii i ciekawych zabytkach

Wyjazd do Malezji to doskonała wyprawa zarówno dla turystów początkujących jak i doświadczonych wyjadaczy, którzy z plecakiem zjeździli już niemal pół świata. Bardzo zróżnicowany charakter tego państwa umożliwia zarówno spokojny wypoczynek z małym dzieckiem jak i szalony wyjazd pełen wyzwań dla grupy mężczyzn szukających mocnych wrażeń. Wszystko zależy od profilu wykupionej wycieczki oraz miejsca docelowego – czy na wczasy wybierze się kontynentalną część Malezji czy jej malownicze wyspy.

Najbardziej znanym miastem w Malezji jest stolica tego kraju – Kuala Lumpur z charakterystyczną budowlą jaką jest Petronas Towers. W mieście tym królują uliczny handlarze przekąsek i ciepłych potraw, których można spotkać na każdym rogu ulicy. Miejscowe jedzenie jest bardzo smaczne jednak ostre przyprawy nie każdemu mogą przypaść do gustu. Warto mieć zawsze przy sobie tabletki na rozwolnienie, w przeciwny razie wyjazd urlopowy może ograniczyć się do zwiedzania publicznych toalet. Kuala Lumpur to miasto od którego warto zacząć zwiedzanie Malezji. Znajduje się tu węzeł komunikacyjny – ze stolicy można dojechać w niemal każde miejsce w kraju.

Malezja to wyjątkowa propozycja egzotycznego wyjazdu zarówno dla osób, które kochają piaszczyste plaże i wypoczynek wśród malowniczych widoków, jak i dla tych którzy najlepiej czują się w otoczeniu miejskiego zgiełku. Państwo to pełne jest wewnętrznych sprzeczności i aby dobrze poznać charakter Malezyjczyków trzeba tu spędzić przynajmniej kilka tygodni. Co koniecznie trzeba zobaczyć odpoczywając w Malezji? Oprócz wspomnianego Petronas Towers oraz centrum Kuala Lumpur na liście obowiązkowych punktów do odwiedzenia w Malezji znajdują się między innymi Meczet Putrajaya, Świątynia Kek Lok Si, Sztuka Uliczna w George Town, Batu Caves oraz Świątynia Thean Hou.

Do Malezji najlepiej jest lecieć w miesiącach zimowych. Wówczas ceny lotów znacznie spadają, a w samej Malezji jest zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny, co poprawia komfort zwiedzania. Jedyną przeszkodą może być nieco gorsza pogoda, jednak temperatury tamm będą i tak o wiele większe niż te, które można zaobserwować na termometrach w Polsce.

2. Tajlandia – niesamowity raj na ziemi

Kolejnym egzotycznym państwem, które z całą pewnością warto odwiedzić podczas wakacyjnych azjatyckich wojaży jest Tajlandia. Państwo to słynie przede wszystkim z pysznej kuchni orientalnej oraz hucznych imprez do białego rana. Nie brakuje tutaj również przepięknych widoków oraz ciekawych atrakcji turystycznych, które czekają na podróżnych z całego świata. Tajlandia z roku na rok staje się coraz bardziej popularną destynacją turystyczną. Modę na podróże do krajów azjatyckich można zauważyć również na polskim gruncie – coraz więcej rodzimych biur podróży organizuje wycieczki do Tajlandii. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, zwłaszcza jeżeli nie ma się dużego doświadczenia w organizowaniu egzotycznych wypraw na własną rękę.

Co warto zobaczyć podróżując po Tajlandii? Kraj ten ma do zaoferowania turystom wiele przepięknych miejsc. Część z nich znajduje się na czołowych stronach w wielu przewodnikach, zaś inne czekają dopiero na odkrycie przez najbardziej wytrwałych turystów. Do najbardziej popularnych zakątków w Tajlandii należą między innymi wielkie miasta (tutaj na pierwszym miejscu należy postawić Bangkok), malownicze piaszczyste plaże oraz wyjątkowe świątynie. Pobyt w Tajlandii warto zaplanować w taki sposób, aby za jednym zamachem zasmakować jak najwięcej z tego co ten kraj ma do zaoferowania. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nawet dwutygodniowy wyjazd do kraju azjatyckiego to zdecydowanie za krótko aby w pełni móc nacieszyć się miejscową kulturą i zabytkami.

Osoby przebywające w Tajlandii bardzo cenią sobie uliczne jedzenie. Co prawda jest ono przygotowywane w warunkach, do których polski sanepid mógłby mieć sporo zastrzeżeń, to jednak rzadko kiedy zdarzają się wśród turystów mocniejsze zatrucia pokarmowe. Jedzenie jest świeże i przygotowywane na oczach turystów. Dominują lokalne potrawy, które ciężko jest znaleźć na kontynencie europejskim.

Wczasy w Tajlandii czy Malezji to doskonała alternatywa dla wszystkich osób, które już są znudzone rodzimymi krajobrazami Tatr czy Bałtyku. Egzotyczna wyprawa będzie ciekawym wspomnieniem i może zapoczątkować głód zwiedzania świata. Warto śledzić ukazujące się w internecie promocyjne oferty wyjazdów zagranicznych, po to aby jak najwięcej zaoszczędzić na takiej wyprawie.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zwiedzić w Malezji i Tajlandii. Jakie najbardziej podobają się Tobie atrakcje turystyczne?