20 ciekawostek o Malezji

20 ciekawostek o Malezji

Malezja to położone na Półwyspie Malajskim państwo, które kojarzy się nam bardzo często z miejscem idealnym na rajskie wakacje. Jednak to zamieszkałe przez 28 milionów mieszkańców Państwo, kryje wiele tajemnic i ciekawostek.
1. Kuala Lumpur – stolica i największe miasto kraju. To nowoczesne i pełne pięknej architektury miasto, które na pewno warto odwiedzić. Znajdujące się tu Petronas Towers są jednymi z najwyższych budynków świata.
2. Ogromne ogrody – Lakes Gardens 92 to hektarowe ogrody w okolicach Parlamentu, podzielone między innymi na Motyli czy też Jeleni Park.
3. Wiszący most – na górze Mount Kinabalu znajduje się najwyżej położony na świecie wiszący most. Rozrywka z całą pewnością przeznaczona dla osób lubiących skoki adrenaliny.
4. Nie tylko pszczoły – w Malezji w zapylaniu kwiatów Duriana pomagają im także… nietoperze.
5. Największe rondo – w mieście Putrajaya znajduje się największe na świecie rondo. Ciekawostka dla fanów motoryzacji. Rondo ma 3, 5 kilometra średnicy.
6. Światowe centrum burz – rocznie jest tu ich nawet 200. Nie polecamy odwiedzin jeśli boisz się burzy.
7. Znany Malezyjczyk – Jimmy Choo znany projektant butów, urodził się w 1961 roku właśnie w Malezji.
8. Plantacje herbaty – warto zobaczyć to na własne oczy, wzgórza pokryte polami herbacianymi na tle zachodzącego słońca to niezapomniany widok.
9. Kuala Selangor – warto odwiedzić, ze względu na świetliki dające po zachodzie słońca niewiarygodny pokaz świetlny.
10. Gigantyczne jaszczurki – można je zobaczyć na terenie Parku Narodowego Taman Alam. Można zobaczyć tu również stada małp.
11. Orangutany – Orangutan Center to miejsce zdominowane przez turystów, ale warto je odwiedzić ponieważ widok orangutanów na żywo to niezapomniane przeżycie.
12. Wioska na wodzie – można ją zobaczyć w urokliwym miasteczku Sibu.
13. Tylko dwie pory roku – mamy tu do czynienia z porą suchą i deszczową. Za najlepszy moment na odwiedzenie tego kraju uważa się sierpień i wrzesień.
14. Wyspa Langkwai – piękne miejsce, ale posiada jeszcze jedną zaletę. Cała wyspa objęta jes strefą bezcłową także alkohole kupicie tu najtaniej w kraju.
15. Monarchia – Malezja to monarchia konstytucyjna. Głową państwa jest król, wybierany jest na 5 letnią kadencję.
16. Islam – mieszkańcy tego kraju w ponad 60% to wyznawcy Islamu.
17. Malakka – niezwykłe kolonialne miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponad połowę mieszkańców tego miasta stanowią Chińczycy.
18. Miasteczko Hello Kitty – tak, takie miejsce naprawdę znajduje się Malezji. To tak jakby odpowiednim podparyskiego Disneylandu.
19. Borneo – trzecia co do wielkości wyspa świata. Znajdują się na niej lasy równikowe zamieszkane przez ponad 150 zagrożonych gatunków zwierząt.
20. Plemię Iban – trudno się nie wystraszyć słysząc o ich zwyczaju uśmiercania swoich wrogów i preparowaniu ich obciętych głów.

4.6/5 - (liczba ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.