Ciekawostki

Jakie motywy dominują w fotokalendarzach?

fotokalendarze

Kalendarz z własnym zdjęciem to świetny pomysł na prezent i sposób, aby nieco ubarwić każdy dzień. Realizowanie planów i wyznaczanie sobie nowych celów będzie z pewnością przyjemniejsze z takim fotogadżetem. Warto więc dowiedzieć się, jak stworzyć taki fotokalendarz, a także jakie motywy są najczęściej wybierane.

Zastosowanie fotokalendarzy w domu i biurze

fotokalendarz na prezent

Fotokalendarze spełniają różnorodne funkcje w domach i biurach. Przede wszystkim pomagają zorganizować wszystkie zadania i planować przyszłe cele. W domu mogą stać się znakomitą ozdobą, w szczególności jeśli przedstawiają piękną fotografię. Poza tym w przypadku kalendarzy rodzinnych mogą spajać wszystkich mieszkańców i powodować zacieśnianie się więzów. Dodatkowo każdy z domowników może mieć wgląd w plany innych, tak aby łatwiej wygospodarować wspólny czas i nie kolidować z planami innych.

Podobno dobra organizacja i planowanie zadań to połowa sukcesu. Z pewnością właśnie to skłania użytkowników fotokalendarzy biurkowych do korzystania z nich w pracy. Mając przed sobą taki kalendarz możliwe jest posiadanie stałego wglądu we wszystkie zadania. Nie ma więc obaw o to, że zdarzy się przegapić jakiś istotny termin. Niezależnie czy są to fotokalendarze ścienne czy biurkowe, zawsze pomagają wypełnić wszystkie obowiązki na czas.

Jeżeli taki fotokalendarz biurkowy z motywem rodzinnym znajduje się w polu widzenia przez cały dzień pracy, to z pewnością dużo łatwiej jest zmotywować się do działania. Wszystkie obowiązki lepiej wtedy się realizuje. To z pewnością kolejna istotna funkcja fotokalendarzy wykorzystywanych
w biurach.

Fotokalendarz z szablonu i na zamówienie

fotokalendarz prezent

Fotokalendarze CEWE mogą być stworzone na podstawie gotowych szablonów. Ułatwia to nie tylko pracę, ale również przyspiesza proces powstawania takiego gadżetu. Z łatwością stworzysz fotokalendarz z wakacyjnej podróży, a zasadniczo możesz go zaprojektować jeszcze na wakacjach. Możesz zaprojektować fotokalendarz online za pośrednictwem kreatora dostępnego w przeglądarce lub aplikacji CEWE Fotoświat. Niezależnie, którą metodę wybierzesz, możesz zrobić to na laptopie, komputerze, smartfonie czy tablecie.

Kolekcja CEWE udostępnia wiele gotowych szablonów, które maksymalnie ułatwiają tworzenie takiego fotogadżetu. Do dyspozycji masz wiele standardowych szablonów, które obejmują różne układy fotografii, teł i obrazków. Możesz więc wybrać odpowiedni szablon a następnie poumieszczać w wolnych okienkach swoje fotografie. Dodatkowo w bibliotece szablonów znajdziesz też takie, które są dostosowane do konkretnych okazji. Przykładowo dostępne są z motywami dziecięcymi (idealne jako prezent na pierwsze urodzinki), ślubne, podróżnicze, romantyczne, sezonowe czy związane z naturą.

… z motywem rodzinnym

Kalendarze dla całej rodziny to doskonały pomysł na wspólny prezent. Wybierzcie swoje ulubione zdjęcia i zamieście je na stronach z poszczególnymi miesiącami. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie specjalnej sesji zdjęciowej, podczas której możecie stworzyć fotografie, które wypełnią karty Waszego kalendarza. Fotokalendarz biurkowy z motywem rodzinnym to świetny pomysł na prezent dla zapracowanego rodzica. Taki upominek umili dni spędzane za biurkiem. Fotokalendarze ścienne z fotografiami rodzinnymi będą nie tylko praktyczne, ale także ozdobią wnętrze. Mogą stać się ważnym elementem wystroju kuchni czy salonu.

W fotokalendarzu zamieście swoje zdjęcia z całego roku. Niech odpowiadają poszczególnym okresom roku. Może to być świetna wycieczka przez własne wspomnienia lub doskonałe podsumowanie minionego roku. Zaplanujcie takie rodzinne projektowanie fotokalendarza pod koniec roku. Jednocześnie pamiętaj, iż kalendarz z własnym zdjęciem może rozpoczynać się od dowolnego miesiąca i nie trzeba czekać aż do sylwestra.

… jako wspomnienie z wakacji

fotokalendarz biurkowy z wakacji

 

Gdy kończą się wakacje pojawia się nostalgia za beztrosko spędzonym czasem. A gdyby tak móc częściej wracać do tych pięknych chwil. Doskonałym sposobem, aby to osiągnąć, jest stworzenie fotokalendarza z wakacyjnej podróży. Ulubione kadry z wyjazdu w góry, nad jezioro czy nad morze będą codziennie przypominać o pięknych chwilach.

Taki kalendarz ze zdjęciami z podróży umili także czas spędzony w pracy. Doda motywacji do wysiłku podczas wypełniania codziennych obowiązków, przypominając, iż już niebawem znów uda się wyrwać na urlop i trochę zrelaksować. Piękne, wakacyjne ujęcia będą dodawały otuchy i wprowadzały w dobry nastrój.

Pejzaże i krajobrazy wciąż na topie!

Fotografia krajobrazowa to jeden z najpopularniejszych motywów wypełniających karty kalendarzy. Od wielu lat się nie znudził i nadal jest w modzie. Skorzystaj z opcji fotokalendarza panoramicznego, aby umieścić na nim rozległe pejzaże. Jeśli wykonujesz zdjęcia krajobrazowe może to być świetny sposób na zaprezentowanie własnej twórczości.

Bardzo ciekawy i nietypowym pomysłem jest fotografowanie takiej samej scenerii przez cały rok, a następnie rozmieszczenie poszczególnych kadrów na odpowiadających im kartach kalendarza. To
z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich oglądających. Możliwość patrzenia na ulubione widoki będzie z pewnością poprawiała humor codziennie – zarówno domownikom, jak i pracownikom w
biurze.