Ciekawostki

Książkowe serie idealną rozrywką na zimowe wieczory

książka wieczorem

Coraz chłodniejsze dni nie zachęcają do dłuższego przebywania na dworze. Z chęcią spędzamy zimowe wieczory w zaciszu własnych czterech kątów, ale po pewnym czasie dopada nas nuda. Nie wiemy jak zorganizować sobie czas tak, by robić coś pożytecznego i przyjemnego jednocześnie. Idealną rozrywką będą książkowe serie.

Dlaczego warto sięgać po książki?

Sięganie po literaturę ma wiele korzyści dla osób w każdym wieku. Czytanie książek rozwija naszą wyobraźnię, rozbudza chęć zdobywania wiedzy oraz poprawia pamięć i koncentrację. Przede wszystkim jednak literatura jest doskonałą rozrywką, która zajmuje naszą uwagę na wiele godzin. Nie jest to też kosztowne hobby, ponieważ książki możemy kupić w korzystnej cenie w promocji lub wypożyczyć je w lokalnej bibliotece. Książki są również świetnym pomysłem na prezent świąteczny ze względu na ich różnorodną tematykę.

Jakie książki są obecnie na topie?

Jeśli zastanawiasz się jaką książkę kupić dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby zastanów się nad tym, co Ty lub dana osoba lubicie robić w wolnym czasie oraz jakie macie zainteresowania. Warto pamiętać o tym, że książki to nie tylko literatura piękna, ale również szeroka oferta poradników, albumów, biografii czy komiksów.

Jeśli jesteś pewny, że najlepszym wyborem będzie jednak tradycyjna powieść, koniecznie rozejrzyj się po półce z bestsellerami. Są to pozycje, które kupiło najwięcej czytelników, a więc jest duża szansa, że spodobają się również Tobie czy Twojej rodzinie. W ostatnich latach dużą popularność zdobyły powieści o tematyce kryminalno-sensacyjnej. Wzbudzają one zainteresowanie osób młodszych i starszych, a ich wyjątkowość tkwi w aurze tajemniczości i zagadek, które rozwiązane zostają dopiero na ostatnich stronach powieści. Modne w ostatnim czasie stały się również powieści historyczne.

Co wyjątkowego jest w powieściach historycznych?

Powieści historyczne łączą w sobie prawdziwe wydarzenia historyczne z fikcją literacką. Ich specyficzny charakter sprawia, że mogą zachwycić młodzież, jak i osoby dorosłe. Dobra passa powieści historycznych sprawiła, że również polscy autorzy zaczęli tworzyć ten rodzaj literatury.

Polskie powieści historyczne mają spory potencjał ze względu na to, że historia naszego kraju jest pełna barwnych postaci i interesujących wydarzeń. Aby zapewnić sobie rozrywkę na długie wieczory, warto sięgnąć od razu po całą serię powieści. Dobrym przykładem jest seria Elżbiety Cherezińskiej, która opisuje losy Polski od czasów panowania Piastów. W listopadzie premierę miał 5 tom serii – „Odrodzone królestwo”, który jest zakończeniem tej wyjątkowej kolekcji.