AzjaCiekawostki

TOP 10: Najpiękniejsze wyspy na Tajlandii

Tajlandia to dla wielu Polaków raj, Ze względu na zadziwiająco niskie ceny, piękne krajobrazy i fantastyczną gościnność.

Znajduje się w południowo-wschodniej Azji i jest jednym z najczęściej odwiedzanych państw na całym świecie.

1. Ko Samui

Ko Samui to wyspa górzysta znajdująca się w Zatoce Tajlandzkiej. To zróżnicowany teren, w którym znajdziemy sporo malowniczych plaż, ale również piękne lasy tropikalne.

2. Koh Lipe

Koh Lipe to niewielka wyspa należąca do archipelagu Adang-Rawi. Znajduje się w południowo-wschodniej części Tajlandii. Zachwyca lazurową wodą i przyciąga miłośników podwodnego świata.

3. Phuket

Phuket to wyspa usytuowana na Morzu Andamańskim. Jest największą wyspą Tajlandii i jednym z tych miejsc, które uważa się za najpiękniejsze na naszej planecie. Wyspa w znacznej części jest terenem górzystym.

4. Ko tao

Ko tao to urocza wyspa należące do archipelagu Chumphon. Domki usytuowane na wzgórzach tworzą tutaj charakterystyczny krajobraz. Wyspa jest również miejscem, które słynie z obecności wielkich żółwi.

5. Phangan

Phangan to kolejna piękna wyspa w Zatoce Tajlandzkiej. Piękne piaszczyste plaże to znak rozpoznawczy całej wyspy.

6. Ko Kradan

Ko Kradan to malownicza wyspa znajdująca się na Morzu Andamańskim. Raj dla miłośników plaż, palm i fantastycznych bungalowów.

7. Ko Lan

We wschodniej części wybrzeża możemy napotkać się z kolei na wspaniałą rajską Ko Lan. To idealne miejsce na letni wypoczynek dla osób, którym do szczęścia wystarczy cudowny lazur wody i bungalowy usytuowane tuż nad wodą.

8. Ko Chang

Ko Chang to jedna z większych tajlandzkich wysp. Przyciąga nie tylko ze względu na jasne plaże, ale również ze względu na mnogość wodospadów. To malownicza wyspa, która pozwala odciąć się od problemów dnia codziennego.

9. Ko Turutao

Ko Turutao to wyspa wchodząca w skład Narodowego Parku Morskiego Tututao. Słynnym punktem wyspy jest dosyć długie molo prowadzące tuż do piętrzącej się skały. Ten punkt widokowy sprawia, że miejsce zachwyca i jest niezwykle ważną atrakcją turystyczną w tym regionie.

10. Ko Samet

Ko Samet znajduje się w Zatoce Tajlandzkiej. Jest częścią parku narodowego Khao Laem Ya-Moo Koh Samet. Turyści uwielbiają to miejsce ze względu na krajobrazy oraz obecność zwierząt w postaci pięknych motyli, małp oraz gibonów.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *