Ciekawostki

Papuga Kozia (Modrolotka czerwonoczelna)

Modrolotka czerwonoczelna
źródło: Sid Mosdell / Wikipedia

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnej papugi, która pełnić ma rolę małego przyjaciela domu. Coraz częściej możemy spotkać się z rodzinami, które w swoich domach posiadają różne gatunki papug, które nie tylko swoim wyglądem upiększają nasze mieszkanie, ale nadają nam dużo rozrywki dzięki swojemu towarzyskiemu charakterowi. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup papugi do naszego domu powinniśmy poszerzyć naszą wiedzę na jej temat.

Warto zapoznać się dokładnie z informacjami na temat poszczególnych gatunków papug, ponieważ w ten sposób będziemy mogli ocenić czy uda nam się zapewnić jej odpowiednie warunki do życia. Dziś opowiemy wam więcej na temat papug kozich, być może informacje te przydadzą się osobom zastanawiającym się nad jej zakupem.

1. Papuga Kozia osiąga wielkość około 27 cm.

2. Ptaki te posiadają głównie zielone upierzenie.

3. Papugi Kozie dobrze funkcjonują z innymi spokojnymi ptakami w jednym pomieszczeniu.

4. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej klatki dla tych ptaków to powinniśmy głównie skupić się na jej wymiarach. Ptaki te muszą mieć bowiem możliwość swobodnego fruwania.

5. Ptaki z tego gatunku należą do bardzo ruchliwych zwierząt.

6. Ich charakter jest bardzo przyjazny. Są bardzo ufne i kontaktowe, dlatego idealnie sprawdzą się u osób, którym zależy na kontakcie ze zwierzakiem.

7. Głównym składnikiem ich pożywienia powinny być nasiona .

8. Właściciele ptaków z tego gatunku powinni być świadomi tego, że wymagają one częstych kąpieli.

9. Choroby, na które narażone są zwierzęta z tego gatunku jest łysienie oraz chroniczne składanie jaj, w którym jedynym rozwiązaniem może okazać się terapia hormonalna.

10. Przedstawiciele tego gatunku spędzają bardzo dużo czasu na ziemi, dlatego właściciele ptaków trzymanych wolierach muszą pamiętać o zapewnieniu czystości również na dnie klatki.

Papugi Kozie jak większość papug są bardzo przyjazne i mogą okazać się świetnymi towarzyszami. Należy jednak zadbać w odpowiedni sposób o warunki ich życia, tak aby mogły cieszyć się one dobrym zdrowiem.