Azja

Najlepsze Atrakcje dla Dzieci w Bangkoku

złoty budda

Bangkok jest jednym z największych miast na świecie, pełnym rozmaitych atrakcji turystycznych. Przyciągają setki tysięcy gości każdego roku. Jeśli planujesz podróż z dziećmi do stolicy Tajlandii to sprawdź jakie miejsca warto odwiedzić. Zapewnią one niezapomniane wrażenia i wiele zabawy. Przedstawimy 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Bangkoku.

1. Siam Ocean World

Znajduje się w centrum handlowym Siam Paragon i jest jednym z największych oceanariów w Azji. Dzieci mogą podziwiać różnorodne gatunki ryb i innych morskich stworzeń, a także wziąć udział w interaktywnych pokazach i zajęciach edukacyjnych.

2. Lumpini

To piękny, zadbany park w centrum miasta, gdzie można odpocząć wśród przyrody i zobaczyć wszędobylskie warany i żółwie. Organizuje się tu wiele imprez i festiwali kultury tajskiej. To doskonałe miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta.

3. Dream World

To park rozrywki, który oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można tam zobaczyć żywe zwierzęta, wziąć udział w jazdach na rollercoasterach, zjechać na zjeżdżalniach wodnych i wiele więcej.

4. Dusit Zoo

Najstarsze zoo w Tajlandii, które oferuje wiele atrakcji dla dzieci, takich jak strefa dla małych dzieci, ogrody botaniczne i interaktywne zajęcia. Można tam zobaczyć różne gatunki zwierząt, takie jak słonie, pandy, tygrysy i wiele innych.

5. Chocolate Ville

Restauracja z pięknym ogrodem, gdzie dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, a jednocześnie spróbować różnorodnych smakołyków. W Chocolate Ville można znaleźć różne rodzaje kuchni, od tajskiej po włoską, a także pyszne desery z czekolady.

6. Złoty Budda

W Chińskiej dzielnicy w Bangkoku znajduje się świątynia z posągiem Buddy ważącym 5,5 t wykonanym z czystego złota. To jedno z obowiązkowych miejsc do zobaczenia. Z zewnątrz piękna, zbudowana z białego marmuru. W środku bardzo bogato zdobiona. Warto wejść na najwyższy poziom widokowy, skąd roztacza się niezła panorama miasta. Wejście płatne (40 THB).

7. Świątynia Szmaragdowego Buddy

Świątynia Szmaragdowego Buddy na terenie Pałacu Królewskiego to „must-see” w Bangkoku, ale tłumy odbierają przyjemność. Najlepiej przyjść rano. Wymagane długie spodnie i zakryte ramiona. Bilet kosztuje 500 THB, a zwiedzanie zajmuje ok. 2 godziny. Architektura i atmosfera są piękne.

8. Safari World

Park safari, gdzie dzieci mogą zobaczyć różne gatunki dzikich zwierząt, takich jak lwy, tygrysy, zebry i słonie. Jest to świetna okazja, aby nauczyć się czegoś nowego o świecie zwierząt i jednocześnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

9. KidZania

Wirtualne miasto dla dzieci, gdzie mogą naśladować dorosłych w różnych zawodach, takich jak lekarz, policjant czy strażak. Jest to świetna okazja dla dzieci, aby nauczyć się, jak działa świat dorosłych i rozwijać swoje umiejętności.

10. Bangkok Butterfly Garden and Insectarium

Miejsce, gdzie dzieci mogą zobaczyć różne gatunki motyli i owadów, a także wziąć udział w warsztatach i zajęciach edukacyjnych. Jest to świetna okazja, aby nauczyć się czegoś nowego i jednocześnie cieszyć się pięknem natury.