Porady

10 Miast które Trzeba Zobaczyć zanim Umrzesz

Niektóre miasta są tak niesamowite, że trzeba je zobaczyć w jakimś momencie swojego życia. Większość z nich jest niesamowita, niż można by sobie wyobrazić, ponieważ nie można wchłaniać atmosfery przez samo czytanie o nich – trzeba być tam, aby doświadczyć miejsca.

Wenecja

Pełne romansu od wschodu słońca do zachodu słońca. Zrób sobie przerwę na przejażdżkę gondolą na jednym z wielu kanałów Wenecji, podczas której można obserwować zabytki tego romantycznego miasta. Miasto jest bardzo malownicze, a na ulicach zamiast autobusów i kanałów się łódki, a w wielu centrach handlowych można robić wspaniałe zakupy.

Warto zobaczyć most Rialto, pałac Doges i Plac St. Marks, w którym mieści się niesamowita Bazylika St Marks.

Paryż

Jeśli zamierzasz odwiedzić Paryż, będziesz chciał odkryć kilka słynnych zabytków. Romans związany z tym miastem sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Warto zobaczyć: wieżę Eiffla, Luwr i oczywiście Mona Lisę.

Nowy Jork

Nowy Jork jest miastem, w którym jest tyle do zobaczenia, a to także najważniejsze centrum finansowe USA. Podczas gdy styl życia jest bardzo szybki, odkryjesz światowej klasy hotele, restauracje i muzea. Można wybrać się na spacer po Central Parku, a zakupy zrobić na 5th Avenue. Jest tutaj Statua Wolności i słynne wieżowce.

Rzym

Rzym jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Jeśli jesteś w Rzymie, możesz również odwiedzić Muzeum Makaronów Narodowych i zaspokoić głód. Inne miejsca, które chciałbyś odwiedzić to Muzeum dusz czyśćcowych, Koloseum, słynną Fontannę Trevi oraz Międzynarodowe Muzeum Filmu i Rozrywki.

Będziesz chciał poświęcić mnóstwo czasu, aby zobaczyć wszystkie te niesamowite zabytki historyczne. Jest tutaj Bazylika, w której znajduje się grób pierwotnego papieża, św. Piotra, oraz Isola Tyberina, która znajduje się pośrodku Tybru i jest najmniejszą zamieszkałą wyspą na świecie.

Londyn

W Londynie znajduje się kilka najlepszych zabytków, których po prostu nie możesz przegapić: Tower of London, Westminster Abbey, Big Ben, Pałac Buckingham, Pałac Windsor i rzeka Tamiza. Londyn jest pełen zamków, kościołów i katedr, a ponieważ to wszystko jest tak historyczne i majestatyczne będzie to podróż którą zapamiętasz na długo.

San Francisco

Znany z życia nocnego, San Francisco utrzymuje się na liście 10 najlepszych miast świata. To bardzo ciekawe miasto, o kolorowej historii hiszpańskich osadników. Podczas zwiedzania tego pięknego miasta warto zobaczyć m. in. most Złotej Bramy, Chinatown i Rybacki Wharf.

Musisz skorzystać z przejażdżki kolejką linową na Nobs Hill i dostać się Alcatraz.

Edynburg

Edynburg jest wielokrotnie nagradzanym, światowej klasy ośrodkiem turystycznym, pełnym kultury, piaszczystych plaż i wspaniałych panoramicznych krajobrazów. Centrum miasta jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i leży pomiędzy dwoma wymarłymi wulkanami. Ogrody przebiegają przez miasto, dzieląc je na część Starego i Nowego Miasta.

Sydney

Jest ono uważane za jedno z najlepszych miast na świecie do odwiedzenia. Miasto jest usytuowane na spektakularnej Sydney Harbour, z rewelacyjnymi widokami we wszystkich kierunkach. W Sydney jest wiele ciekawych rzeczy do zrobienia, w tym wspinaczka na most Sydney Harbour Bridge i zwiedzanie opery w Sydney. Podróż powrotna promem Manly, który przecina drogę do Circular Quay. Bondi słynie z pięknej plaży. Zobacz niedźwiedzie koala i kangury w Taronga Zoo.

Tokio

Miasto, które zasługuje na swoje miejsce w pierwszej dziesiątce. Tokio jest bardzo czystym miastem, a jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają się w oczy w Tokyo jest to, jak wydajnie korzysta z transportu publicznego. Zobacz Muzeum Wosku (dobre dla dzieci), Muzeum Edo-Tokyo, arena Kokugikan, na której można obejrzeć zapasy Sumo, Ogród Narodowy, Świątynię Sensoji, Sanktuarium Meiji, Pałac Cesarski, Teatr Kabuki, oraz orient express.

Las Vegas

W Las Vegas Wystarczy po prostu doświadczyć błyszczących neonów i kasyna, które zapewniają hałas tła. Zrób wędrówkę wzdłuż The Strip, aby zobaczyć, że wszystkie najważniejsze hotele konkurujące ze sobą są największymi, najlepszymi i najgłośniejszymi. Po tej zabawie wystarczy wybrać się na wycieczkę do Wielkiego Kanionu lub wziąć udział w jednym z głośnych wieczornych pokazów.