10 miast które trzeba zobaczyć zanim umrzesz

Niektóre miasta są tak niesamowite, że trzeba je zobaczyć w jakimś momencie swojego życia. Większość z nich jest bardziej niesamowita, niż można by sobie wyobrazić, ponieważ nie można wchłaniać atmosfery przez samo czytanie o nich – trzeba być tam, aby doświadczyć miejsca.

Wenecja

Pełne romansu od wschodu słońca do zachodu słońca. Zrób sobie przerwę na przejażdżkę gondolą na jednym z wielu kanałów Wenecji, podczas której można obserwować zabytki tego romantycznego miasta. Miasto jest bardzo malownicze, a na ulicach zamiast autobusów i kanałów się łódki, a w wielu centrach handlowych można robić wspaniałe zakupy.

Warto zobaczyć most Rialto, pałac Doges i Plac St. Marks, w którym mieści się niesamowita Bazylika St Marks.

Paryż

Jeśli zamierzasz odwiedzić Paryż, będziesz chciał odkryć kilka słynnych zabytków. Romans związany z tym miastem sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Warto zobaczyć: Wieżę Eiffla, Luwr i oczywiście Mona Lisę.

Nowy Jork

Nowy Jork jest miastem, w którym jest tyle do zobaczeni, a to także najważniejsze centrum finansowe USA. Podczas gdy styl życia jest bardzo szybki, odkryjesz światowej klasy hotele, restauracje i muzea. Można wybrać się na spacer po Central Parku, a zakupy zrobić na 5th Avenue. Jest tutaj Statua Wolności i słynne wieżowce.

Rzym

Rzym jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Jeśli jesteś w Rzymie, możesz również odwiedzić Muzeum Makaronów Narodowych i zaspokoić głód. Inne miejsca, które chciałbyś odwiedzić to Muzeum dusz czyśćcowych, Koloseum, słynną Fontannę Trevi oraz Międzynarodowe Muzeum Filmu i Rozrywki.

Będziesz chciał poświęcić mnóstwo czasu, aby zobaczyć wszystkie te niesamowite zabytki historyczne. Jest tutaj Bazylika, w której znajduje się grób pierwotnego papieża, św. Piotra, oraz Isola Tyberina, która znajduje się pośrodku Tybru i jest najmniejszą zamieszkałą wyspą na świecie.

Londyn

Jeśli walisz wybrać własną drogę, istnieje wiele centrów informacji turystycznej, które pomogą Ci dotrzeć tam, gdzie chcesz. Znajduje się tylko kilka najlepszych zabytków, których po prostu nie możesz przegapić: Tower of London, Westminster Abbey, Big Ben, Pałac Buckingham, Pałac Windsor i Tames River. Londyn jest pełen zamków, kościołów i katedr, a ponieważ to wszystko jest tak historyczne i majestatyczne będzie to podróż którą zapamiętasz na długo.

San Francisco

Znany z życia nocnego, San Francisco utrzymuje się na liście 10 najlepszych miast świata. To bardzo ciekawe miasto, o kolorowej historii hiszpańskich osadników. Podczas zwiedzania tego pięknego miasta warto zobaczyć m. in. most Złotej Bramy, Chinatown i Rybacki Wharf.

Musisz skorzystać z przejażdżki kolejką linową na Nobs Hill i dostać się Alcatraz.

Edynburg

Edynburg jest wielokrotnie nagradzanym, światowej klasy ośrodkiem turystycznym, pełnym kultury, piaszczystych plaż i wspaniałych panoramicznych krajobrazów. Centrum miasta jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i leży pomiędzy dwoma wymarłymi wulkanami. Ogrody przebiegają przez miasto, dzieląc je na część Starego i Nowego Miasta.

Sydney

Jest ono uważane za jedno z najlepszych miast na świecie do odwiedzenia. Miasto jest usytuowane na spektakularnej Sydney Harbour, z rewelacyjnymi widokami we wszystkich kierunkach. W Sydney jest wiele ciekawych rzeczy do zrobienia, w tym wspinaczka na most Sydney Harbour Bridge i zwiedzanie opery. Podróż powrotna promem Manly, który przecina drogę do Circular Quay. Bondi słynie z pięknej plaży. Zobacz niedźwiedzie koala i kangury w Taronga Zoo.

Tokio

Miasto, które zasługuje na swoje miejsce w pierwszej dziesiątce. Tokio jest bardzo czystym miastem, a jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają się w oczy w Tokyo jest to, jak wydajnie korzysta z transportu publicznego. Zobacz Muzeum Wosku (dobre dla dzieci), Muzeum Edo-Tokyo, arena Kokugikan, na której można obejrzeć zapasy Sumo, Ogród Narodowy, Świątynię Sensoji, Sanktuarium Meiji, Pałac Cesarski, Teatr Kabuki, oraz orient express.

Las Vegas

Wystarczy po prostu doświadczyć błyszczących neonów i kasyna, które zapewniają hałas tła. Zrób wędrówkę wzdłuż The Strip, aby zobaczyć, że wszystkie najważniejsze hotele konkurujące ze sobą są największymi, najlepszymi i najgłośniejszymi. Po tej zabawie wystarczy wybrać się na wycieczkę do Wielkiego Kanionu lub wziąć udział w jednym z głośnych wieczornych pokazów.

4.3/5 - (liczba ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.