CiekawostkiEuropa

Najlepsze informacje i ciekawostki o Big Benie w Londynie

big ben informacje i ciekawostki

Big Ben jest jednym z najbardziej znanych zabytków na świecie. Big Ben to nazwa nadana Wielkiemu Dzwonowi Zegara w wieży Elżbiety, która znajduje się w Westminiter w Londynie.

Z technicznego punktu widzenia Big Ben to nazwa Wielkiego Dzwonu wewnątrz Wieży Elżbiety. Zazwyczaj Wieża Elżbiety i Wielki Dzwonek nazywane są wspólnie Big Benem.

Big Ben znajduje się nad rzeką Tamizą po północnej stronie Izb Parlamentu w Westminster w Londynie.

Dawniej znana jako Clock Tower, w 2012 r., na cześć Diamentowego Jubileuszu Diamentowego Jubileuszu Królowej w 2012 r., obiekt zmieniono nazwę na Elizabeth Tower.

Uważa się, że Big Ben został nazwany imieniem Sir Benjamina Hall, pierwszego komisarza ds. prac, którego nazwisko jest wpisane na dzwonie. Inni mówią, że dzwon został nazwany imieniem Ben Caunta, mistrza wagi ciężkiej boksera.

Big Ben to zegar wieżowy w Londynie, który słynie z dokładności i ogromnego dzwonu. Istnieje teoria, że zasłynął podczas II wojny światowej. Jego gongi były emitowane przez radio BBC World Service na całym świecie. Po atakach ludzie czekali na jego gongi w radiu. Gongi te oznaczały, że Wielka Brytania nie została pokonana.

Jeśli stoisz w dzwonnicy, gdy dzwoni, możesz poczuć wibracje na całym ciele od głowy do palców stóp.

Jeśli jesteś obywatelem Wielkiej Brytanii i płacisz podatki, jesteś jednym z właścicieli Big Bena. W rzeczywistości, jesteś właścicielem całej wieży zegarowej i Izb Parlamentu również.

Big Ben dzwoni co 15 minut, a dźwięk jest słyszalny w promieniu do 7 km.

Big Ben jest największym na świecie czterostronnym zegarem.

Zegar zaczął działać 7 września 1859 roku.

Dzwon miał pierwotnie nosić nazwę Królewskiej Wiktorii.

Dzwon pękł podczas testów w październiku 1857 r. Drugi zastępczy dzwon został odlany przez George’a Mearsa w odlewni Whitechapel w Londynie w kwietniu 1858 roku.

Wielki dzwon waży ponad 13 ton. Ma 2,28 metra wysokości i 2,75 metra szerokości.

Cztery tarcze zegara znajdują się 55 metrów nad ziemią.

Tarcze zegara mają średnicę 7m.

Wahadło ma długość 3,9 m, waży 300 kg i bije raz na 2 sekundy.