Ciekawostki

Zoo w Poznaniu – Ciekawostki, Informacje i Fakty

żyrafy

Jednym z największych, jak i również najpiękniejszych ogrodów zoologicznych, jakie możemy zaobserwować na terenie Polski, jest ZOO znajdujące się we Wrocławiu. To miejsce, które każdego dnia przyciąga do siebie tysiące turystów, którzy z zachwytem obserwują wszystko to, co wrocławskie ZOO ma im do zaoferowania.

Ogromna kolekcja zwierząt

Jednym z głównych argumentów sprawiających, że ten obiekt cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, jest bezapelacyjnie ogromna ilość obecnych tam zwierząt. Liczby są powalające. 10500 zwierząt z 1132 gatunków robi niesamowite wrażenie.

Nie bez powodu jest to ZOO, które w tej kategorii zajmuje trzecie miejsce na całym świecie.

Masa atrakcji

Również ogromnej masie atrakcji owe ZOO zawdzięcza swoją wysoką pozycję i niesamowite zainteresowanie turystów. W tej kwestii prym wiedzie przede wszystkim małpiarnia, która jest wręcz uwielbiana w szczególności przez tych najmłodszych uczestników różnorakich wycieczek.
Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tu również Sahara.

Jest to praktycznie pierwszy punkt na trasie owego ZOO. To zdecydowanie miejsce, gdzie człowiek czuje klimat prawdziwej pustyni, jak i również można tu spotkać wiele gatunków zwierząt, które są przystosowane do życia w takich warunkach.
Ranczo to miejsce, które warto odwiedzić całą rodziną.

To właśnie tutaj jest możliwość podziwiania zwierząt typowo gospodarskich. Jednak to nie tylko samo podziwianie. Tutaj mamy możliwość dotknięcia i pogłaskania ich.

Wspaniałe Afrykanarium

Kolejnym argumentem, który potwierdza, że wybranie wrocławskiego ZOO na wycieczkę to pomysł wręcz doskonały, jest obecne tam fantastyczne afrykanarium. To kompleks aż 19 zbiorników wodnych, których powierzchnia sięga aż 4,6 tysięcy metrów kwadratowych.

Niesamowite jest to, że żyje tam ponad 100 gatunków wodnych zwierząt, jak na przykład krokodyle, płaszczki, jak i również pingwiny i meduzy. O fenomenie tego miejsca świadczy fakt, że jest to jedyny taki obiekt na całym świecie, które ściąga do siebie turystów z całej Europy.

Jak widać po powyższym opinie, ZOO we Wrocławiu to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu całymi rodzinami. I pewne jest to, że każda taka wizyta pozostanie niezapomniana dla każdego jej uczestnika.