Ameryka PółnocnaCiekawostki

Interesujące Ciekawostki o Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone ciekawostki

Od statusu światowego supermocarstwa militarnego i jednego z najbogatszych narodów na świecie do bycia domem dla jednego z najbardziej zróżnicowanych społeczeństw i pierwszego globalnego eksportera rozrywki, nie brakuje naprawdę niezwykłych rzeczy, które można powiedzieć o Stanach Zjednoczonych. Oto interesujące ciekawostki o Stanach Zjednoczonych.

1. Statua Wolności jest kojarzona z Nowym Jorkiem, ale faktycznie znajduje się w New Jersey!

2. Siedem promieni na koronie Statui Wolności reprezentuje siedem kontynentów; każde z nich ma długość do 3 metrów i waży nawet 70 kilogramów.

3. Najwyższa góra na świecie znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Jest on wyższy niż Mount Everest (ponad dwa razy wyższy niż Mount Everest uwzględniając pomiar z dna morza. Nazywa się Mauna Kea i znajduje się na Hawajach. Podczas gdy wysokość nad poziomem morza wynosi zaledwie 4205 m , mierzona od dna morza przekracza 10 203 m, podczas gdy Mount Everest ma wysokość 8 848 m.

4. Na Hawajach mieszka wielu ludzi, którzy odmawiają obywatelstwa USA. Wierzą oni, że USA okupuje ich kraj i że Hawaje są w rzeczywistości własnością Królestwa Hawajskiego, a nie USA.

5. USA posiada prawo, które pozwala obywatelom na zajmowanie niezgłoszonych wysp na świecie, tak długo, jak długo istnieją na nich ptaki lub nietoperze.

most

6. Koszt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jest finansowany przez USA w 81%, Rosję w 8%, Europę w 3%, Japonię w 3% i Kanadę w 1%.

7. Alaska jest państwem o najwyższym procencie osób chodzących do pracy.

8. 27 procent Amerykanów uważa, że nigdy nie wylądowaliśmy na księżycu.

9. Mimo że grizzly jest oficjalnym zwierzęciem kalifornijskim, od 1922 roku nie zaobserwowano tam żadnego z nich.

10. Każdego roku w Kalifornii występuje około 500 000 wykrywalnych wstrząsów sejsmicznych.

11. W Montanie jest trzy razy więcej krów niż ludzi.

Chicago

12. Deklaracja niepodległości została napisana na papierze konopnym.

13. Amerykański dolar zawiera kilka ukrytych obrazów, w tym pająk w prawym górnym rogu.

14. Zarówno John Adams, jak i Thomas Jefferson zmarli 4 lipca 1826 r. – 50 lat po podpisaniu Deklaracji Niepodległości.

15. Mimo że język angielski jest najczęściej używanym językiem w Stanach Zjednoczonych, nie obowiązuje tutaj żaden oficjalny język narodowy.

16. Oprócz kontynentu Luizjana składa się z 2 482 wysp o powierzchni prawie 1,3 mln akrów.

17. Amerykańska autostrada 550 w Kolorado stała się znana jako autostrada Milion Dollara, ponieważ jej podłoże wybrukowano z niskiej jakości rudy złota.

18. Stan Alaski jest 429 razy większy niż stan wyspy Rodos, ale wyspa Rodos ma znacznie większą populację.

19. Około 35 milionów Amerykanów dzieli DNA z co najmniej jednym z 102 pielgrzymów, którzy przybyli na pokład Mayflower w 1620 roku.