Luwr czyli największe muzeum sztuki na świecie – Wielkie Atrakcje

Luwr to największe muzeum sztuki na świecie które powstało w 1190 roku. Na początku obiekt pełnił funkcje twierdzy obronnej. Po około dwustu latach przekształcono ją w rezydencję królewską. W XVII wieku dwór królewski przeniesiono do Wersalu i zadecydowano, aby opuszczony budynek oddać w ręce francuskich artystów. W latach 80 XX wieku na dziedzińcu wybudowano charakterystyczną szklaną piramidę. Zwiedzając Paryż trzeba poświęcić czas na Luwr które odwiedza ponad 10 milionów turystów. W gigantycznych wnętrzach znajduje się ponad 35 000 eksponatów. Długość budynku wynosi 850 metrów. Zakładając, że obejrzenie jednego eksponatu zajmuje 15 sekund, na zobaczenie całej kolekcji muzeum musielibyśmy poświęcić aż 50 dni. 

Luwr

Co warto zobaczyć:

  • Mona Liza
  • Galeria egipska
  • Wenus z Milo
  • Galeria Malarstwa Włoskiego
  • Nike z Samotraki

Zwiedzanie Luwru odbywa się z przewodnikiem, który pokazuje na najbardziej interesujące dzieła sztuki. Luwr posiada również drugie muzeum, które znajduje się w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Luwr to jedno z największych i najczęściej odwiedzanych muzeów świata, a zarazem jeden z najwspanialszych zabytków świata.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co najbardziej się Tobie podoba w Luwrze według Ciebie. Jakie najbardziej podobają się atrakcje turystyczne?
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Marek

Dla Mona Lisy – warto

natalka

tam jest ok

Sprawdź też:
Wieża Eiffla Wieża Eiffla jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli…