Największe miasta świata

Największe miasta świata


Na całym świecie jest ogromna ilość różnych miast. Trudno jest wymienić wszystkie duże miasta. Warto jednak poznać choć kilka z nich po to, aby wiedzieć czego się po nich spodziewać i czy warto ewentualnie w przyszłości miejsca te odwiedzić.

Nie każdy przecież lubi przeludnione miasta. Jeśli należymy do osób, które źle czują się w takich miejscach, to powinniśmy jak najbardziej z tym rankingiem się zapoznać.

Trzeba koniecznie zastanowić się nad tym, czy szeregować miasta według największej powierzchni, czy może największej ilości mieszkańców. Jeśli za priorytet świadczący o wielkości danego miasta uznamy ten drugi czynnik, czyli ilość mieszkańców, to na pierwszym miejscu znajdzie się japońskie Tokio, którego liczba mieszkańców sięga ponad 35 milionów.

Drugim najludniejszym miastem na świecie jest Deli znajdujące się w Indiach. Ludność tego miasta to około 22 milionów. Mieszkańców jest więc tam naprawdę całkiem wielu, a co ważne, liczba ciągle wzrasta.

Trzecim miastem na świecie pod względem zamieszkujących je osób jest Meksyk. Ponad 20 milionów mieszkańców zrobi wrażenie chyba na każdym. Bardzo podobną ilość mieszkańców ma również Nowy York oraz Newark.

Kolejnym miastem jest chiński Szanghaj z liczbą prawie 20 milionów mieszkańców. Na równie z Szanghajem jest także brazylijskie Sao Paulo. Chińczycy ze swoim Pekinem, a także Bangladesz z miastem Dhaka powoli doganiają Szanghaj i Sao Paulo. Można liczyć, że spokojnie obydwa te miasta mają co najmniej 15 milionów mieszkańców.

Warto zapoznać się jeszcze z kilkoma miastami, w których liczba mieszkańców to około 13-15 milionów osób. Są to mianowicie między innymi Kalkuta z Indii, Karaczi z Pakistanu, argentyńskie Buenos Aires, a także Los Angeles, Bombaj, czy Rio de Janeiro.

W takich miastach jak te wymienione tak naprawdę człowiek jest tylko jednostką bez większego znaczenia. W każdym z tych miast mamy coś ciekawego do zobaczenia. Pytanie tylko czy chcemy do tak przeludnionych miejsc przyjechać.

W Tokio na przykład warto zainteresować się dzielnicą Shibuya, w której znajduje się najpopularniejsze na całym świecie skrzyżowanie. Jest to najruchliwsze tego typu miejsce na naszym globie. Każdego dnia przechodzi i przejeżdżają tamtędy tysiące osób.


W mieście tym powinniśmy również zobaczyć przepiękny park jakim jest Shinjuku Gyoen. W parku tym stworzono sektory podzielone na ogród Francuski, Angielski a także Japoński. Jest to miejsce chętnie wybierane przez mieszkańców miasta do spędzenia wolnego czasu. Warto wiedzieć o tym, że Tokio tak naprawdę nigdy nie zasypia. Tutaj na ulicach zawsze jest masa ludzi niezależnie od pory dnia czy nocy. Z tego też powodu miasto te jest uznawane za jedno z najbezpieczniejszych na świecie.

Kolejne miasto czyli indyjskie Deli ma do zaoferowania turystom wspaniałą atrakcję jaką jest Świątynia Lotosu. Warto ten obiekt zwiedzić przede wszystkim dlatego, że zachwyca swoim niecodziennym kształtem. Oprócz tego w mieście funkcjonuje bazar miejski, który jest atrakcją dla turystów. To tutaj toczy się miejskie życie, a ludność sprzedaje i kupuje towary. W takich właśnie miejscach możemy poczuć klimat miasta w jakim się znajdujemy.

W Meksyku znajduje się warte uwagi Muzeum Narodowe Antropologiczne. To tak znajdziemy masę eksponatów związanych z kulturami Majów czy Azteków. Jest to naprawdę ciekawe miejsce, które warto odwiedzić. W Nowym Yorku natomiast przede wszystkim powinniśmy wybrać się do Central Parku, a także zwiedzić Statuę Wolności.

Na pewno też będąc tutaj zechcemy zwiedzić Brooklyn oraz Manhattan. Jeśli tak będzie to zobaczymy również najpopularniejszy na świecie most jakim jest Brooklyn Bridge. Będąc w Nowym Yorku warto te miejsca zobaczyć, ponieważ są to najbardziej znane miejsca w mieście i po prostu trzeba je odwiedzić.

W każdym z kolejnych miast, które zostały już wymienione znajdziemy wiele innych atrakcji, które maja swoich zwolenników jak i przeciwników. Jedni dla tych atrakcji do danego miasta przyjeżdżają, ponieważ tak bardzo chcą ją zobaczyć na własne oczy, inni natomiast rezygnują z wizyty. Rezygnują, bo nie widzą w atrakcjach danego miejsca niczego interesującego.

Tak czy inaczej największe miasta świata cieszą się sporym zainteresowaniem i zapewne nadal będą się tak prężnie rozwijać. Jeśli mamy ochotę, możliwości i czas, to warto jak najbardziej niektóre z nich odwiedzić. Przede wszystkim warto kierować się do tych najbardziej cywilizowanych, ponieważ jest w nich w miarę bezpiecznie, pomimo tego, że zamieszkuje je tak ogromna ilość osób.

Z ciekawostek warto również wiedzieć o tym, że na świecie istnieje miasto Hulunbuir. Jest to miasto znajdujące się w Azji. Jego powierzchnia jest naprawdę bardzo trudna do wyobrażenia. Wynosi ona ponad 260 tysięcy kilometrów kwadratowych. Co ciekawe w mieście mieszka bardzo mało osób, jak na taką jego powierzchnię. Mieszkańców jest w okolicach trzech milionów. Raczej turyści nie mają czego szukać w takim właśnie mieście. Warto jednak jak najbardziej wiedzieć, że takowe istnieje.


Największe miasta świata
4.1 (82.86%) 28 głosówZobacz też

Sprawdź też:
Polska staje się coraz chętniej odwiedzanym przez turystów krajem. Słynie…