Polska

Co Warto Zobaczyć w Polsce w 2024 roku

Polska jest krajem pełnym fantastycznych miejsc. Tak naprawdę warto zobaczyć u nas Mazury, góry, Morze Bałtyckie. Wszędzie znajdziemy coś wartego uwagi. Trudno jest jedno znacznie określić co warto obejrzeć, a co nie. Warto jednak zdecydować się na kilka konkretnych miejscowości, które mają sporo do zaoferowania dla turystów. Jakie są najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce i co warto zobaczyć i zwiedzić?

Kraków

Co warto zobaczyć w Polsce

Obowiązkowe miasto do zwiedzenia w Polsce. Trzeba tu zobaczyć Wawel, który jest siedzibą polskich królów. Każdy kto będzie w tym miejscu powinien także odwiedzić Smoczą Jamę. Atrakcją jest to, że za drobną opłatą smok może zionąć ogniem. Warto zwrócić na to uwagę.

W Krakowie wartym uwagi miejscem jest również Kościół Mariacki. Znajduje się on na Rynku Głównym w tym mieście. Rynek również należy zwiedzić. Warto zobaczyć Sukiennice, które się na nim znajdują. Atrakcji jest naprawdę bardzo wiele, ponieważ w Krakowie jest masa muzeów, które powinno się zwiedzić jeśli tylko czas na to pozwoli. Sprawdź co warto zobaczyć w Krakowie w jeden dzień TUTAJ.

Wieliczka miastem soli

Wieliczka

W Wieliczce mamy znaną nie tylko w Polsce ale również i w świecie kopalnię soli kamiennej. Warto wiedzieć o tym, że jeszcze pod koniec XX wieku w kopalni tej wydobywano sól. Dziś miejsce te jest dostępne tylko i wyłącznie do zwiedzania. W podziemnych komnatach znajdziemy nie tylko restaurację, ale również salę balową, gdzie od czasu do czasu organizowane są różnego rodzaju imprezy. Warto jak najbardziej kopalnię w Wieliczce również zwiedzić będąc w Polsce.

Tragedia II Wojny Światowej

II Wojna Światowa

Interesujący się historią turyści powinni obowiązkowo wybrać się do Oświęcimia, gdzie znajduje się obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Jest to miejsce śmierci ogromnej ilości osób, które w tym obozie były więzione. Obóz funkcjonował w latach 1940-1945. Od roku 1947 jest to muzeum ku pamięci osób, które w nim zostały zamordowane. Każdego roku muzeum w Oświęcimiu odwiedzają miliony osób. Powinien być to również punkt obowiązkowy wycieczki po kraju. Czytaj więcej o II Wojnie Światowej TUTAJ

Zwiedzanie stolicy

stolica

Warszawa jako stolica Polski również ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na tutejszy gmach Pałacu Kultury. Również turyści powinni zainteresować się Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym jest ponad 300 tysięcy różnego rodzaju interesujących eksponatów pochodzących właśnie z tego wydarzenia. Nie można także nie odwiedzić Zamku Królewskiego, który pochodzi z roku 1619. W mieście tym jest masa atrakcji turystycznych, których zwiedzanie zajęłoby co najmniej kilka tygodni. Te wymienione to jednak te, które powinny się znaleźć na liście każdego turysty jako miejsca obowiązkowe.

Polskie góry

Tatry

W Polsce mamy przepiękne góry, które cieszą się ogromną popularnością pośród turystów z naszego kraju, ale również i zagranicznych. Warto odwiedzić Tatry, które są najwyższymi górami w naszym kraju. Oprócz tego powinniśmy również zdecydować się na wędrówkę po Beskidach, które również oferują atrakcyjny krajobraz i posiadają mniej wymagające szlaki od Tatr. Są więc lepszym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wędrówką po górskich szlakach. Czytaj o

Wizyta we Wrocławiu

Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Wędrując po Polsce nie sposób nie zatrzymać się we Wrocławiu. W mieście tym przede wszystkim warto zatrzymać się na tutejszym rynku, który jest bardzo ładny i naprawdę może zachwycić. Na rynku każdego roku odbywa się wiele koncertów i imprez kulturalnych, które są dostępne dla wszystkich, którzy w tym czasie się tam pojawią.

We Wrocławiu znajduje się również najstarszy w Polsce Ogród Zoologiczny. Jest to ZOO, w którym znajduje się ponad 10 tysięcy zwierząt. Jego powierzchnia to około 33 hektary, a miejsce te funkcjonuje już od roku 1865. W Polsce mamy kilka ogrodów zoologicznych jednak te we Wrocławiu jest szczególnie warte uwagi. Zobacz jakie są najlepsze atrakcje we Wrocławiu.

Atrakcje nadmorskie, którymi warto się zainteresować

Polska na weekend

Nad polskim morzem mamy masę atrakcji. Przede wszystkim warto odwiedzić takie miejscowości jak Krynica Morska, gdzie znajdziemy jedną z najsłynniejszych latarni morskich w naszym kraju. Oprócz tego warte uwagi są Łeba, Kołobrzeg, a także Ustka i wiele innych miejscowości.

Jadąc nad morze nie można ominąć takich miejscowości jak Gdańsk, Gdynia, Sopot czy Szczecin. Warto także zajrzeć do Malborka, gdzie na turystów czeka ogromny i warty uwagi Zamek Krzyżacki. W Sopocie na pewno powinniśmy wybrać się na przechadzkę po tutejszym molo. Jest to najpopularniejsze molo w kraju.

W Gdańsku mamy przepiękne kamienice i posągi, które nadają temu miastu ogromnego uroku. W Gdyni powinniśmy odwiedzić kilka muzeów. Są to między innymi Muzeum Marynarki Wojennej, a także Muzeum Motoryzacji i Muzeum Miasta Gdyni. Na pewno będziemy zachwyceni eksponatami jakie tam zastaniemy.

W Szczecinie natomiast warto zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, a także Bramę Portową, która pochodzi z lat 1725-1727. Oczywiście wartych uwagi miejsc jest w nadmorskich miejscowościach znacznie więcej. Z reguły jednak nie mamy czasu na zwiedzanie wszystkiego, dlatego trzeba się na coś konkretnego zdecydować.

W Polsce na turystów czeka bardzo wiele atrakcji i zobaczenie ich wszystkich jest wręcz niemożliwe. Jeśli chcemy to uczynić to potrzebujemy na zwiedzanie wielu tygodni, a może i nawet miesięcy.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć w Polsce. Jakie lubisz atrakcje turystyczne w Polsce.