Co warto zobaczyć w Krakowie w jeden dzień

Warto zobaczyć w Krakowie

Kraków to jedno z najstarszych i najludniejszych polskich miast zlokalizowane w południowej części kraju. Dawna stolica Polski, miasto wojewódzkie oraz miejsce do którego zawsze chętne powracają turyści. Oto lista 10 najciekawszych atrakcji miasta Kraków które warto zobaczyć.

1. Zamek Królewski na Wawelu. Odwiedzając Kraków nawet na krótko grzechem byłoby tu nie zajrzeć. To kawał wielkiej, nie zawsze szczęśliwej, historii Polski.

2. Okno Papieskie przy ulicy Franciszkańskiej, już na zawsze kojarzone z wielkim Polakiem Janem Pawłem II.

3. Ogród Doświadczeń to nie tylko świetna i przede wszystkim edukacyjna zabawa dla najmłodszych, równie dobrze poczują się tu także dorośli. To park rozrywki w którym doświadczeni ludzie pokazują ciekawe doświadczenia wykorzystujące rozmaite zjawiska fizyczne.

4. Smok Wawelski, czyli znak rozpoznawczy Krakowa niemal na całym świecie. Pomnik znajduje się na nadwiślańskich bulwarach i przedstawia smoka ziejącego ogniem nieco tym samym nawiązując do prastarej legendy.

5. Muzeum Historyczne Miasta Kraków, które istnieje w tym miejscu od bardzo dawna, bowiem otwarte zostało w 1899 roku. To jedno z najstarszych muzeów jakie do dnia dzisiejszego spotkać można w różnych częściach Polski. Jeśli chodzi o Kraków to miejskie muzeum swoją siedzibę ma między innymi w Wieży Ratuszowej, Barbakanie, Fabryce Schindlera czy w Podziemiach Rynku.

6. Smocza Jama to krasowa jaskinia, której część została udostępniona do zwiedzania dla turystów. Według starej krakowskiej legendy właśnie tu zamieszkiwał Smok Wawelski.

7. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czy jak kto woli bardziej znany pod nazwą Kościół Mariacki. Jest to pierwsza świątynia sakralna w tym miejscu, która wybudowana została w stylu romańskim. Kościół otaczają dwie bardzo wysokie wieże. Jena z nich to wieża widokowa, na której do dnia dzisiejszego co godzinę wygrywany jest hejnał.

8. Rynek w Krakowie przez wielu zagranicznych turystów uznawany jest za jeden z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych tego typu obiektów nie tylko w Europie, ale również i na całym świecie. To właśnie tu znajdują się zabytkowe Sukiennice, urokliwy Kościół Mariacki czy liczne, bardzo stare i zabytkowe kamieniczki.


9. Podziemia Rynku znajdują się pod Rynkiem Głównym w Krakowie. To jedna z najnowszych atrakcji miasta, gdyż turyści mogą się tam przechadzać zaledwie od kilki lat. Znajduje się tu podziemna trasa turystyczna, która w dość nowoczesny sposób ukazuje historię miasta.

10. Kraków ma cztery kopce poświęcone największym Polakom – Kościuszce, Krakusowi, Józefowi Piłsudskiemu oraz Wandzie.

Co jeszcze warto wg. Ciebie zwiedzić w Krakowie? Napiszcie w komentarzu na dole.

Czytaj dalej: 33 ciekawostki o Krakowie

Co warto zobaczyć w Krakowie w jeden dzień
4.4 (88.75%) 16 głosów

2 thoughts on “Co warto zobaczyć w Krakowie w jeden dzień

  • 5 września 2017 at 09:06
    Permalink

    Jeden dzień to zdecydowanie za mało na Kraków 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *