Ciekawostki

10 intrygujących atrakcji w Krośnie

Krosno to niezwykle piękne miasto, które posiada multum wspaniałych atrakcji, jak i również cudownych zabytków.

To wszystko przyciąga do tego miasta masę turystów, którzy są niezwykle ciekawi tego wszystkiego, co tam można znaleźć.

Dlatego warto zapoznać się z najlepszymi atrakcjami, które się tam znajdują, by jeszcze bardziej docenić, z jak cudownym miejscem ma się do czynienia.

1. Huta Szkła

To pierwsze z miejsc zdecydowanie wartych zobaczenia. Owa huta powstała tuż po pierwszej wojnie światowej, która bardzo szybko stała się największym tego typu ośrodkiem na terenie całego kraju. Warto zwrócić uwagę na fakt, że działa ona do dnia dzisiejszego.

2. Rynek

To miejsce niezwykle piękne, jak i również jednocześnie charakterystyczne. Posiada on kształt prostokąta i pełen jest zjawiskowych kamienic, które szczególnie porą wieczorną potrafią zrobić niesamowite wrażenie na każdym, kto się w tym czasie tam znajduje.

3. Kamienica Wójtowska

Nazywana jest jedną z najpiękniejszych kamienic na terenie całego Krosna. Zachwyca ona przede wszystkim renesansowym portalem z niezwykle pięknymi zdobieniami.

4. Krośnieńskie podcienia

To właśnie z tego powodu Krośnieński Rynek nazywany jest „małym Krakowem”. Znajdujące się tam podcienie w dużej mierze przypominają one krakowskie Sukiennice, co tylko pokazuje, że zdecydowanie warto je zobaczyć na własne oczy.

5. Studnia z makietą

Od roku 2019 zabytkowa studnia służy również za miejsce, gdzie można podziwiać niezwykle interesującą makietę Krosna, która waży ponad 800 kilogramów. Ukazuje ona Krosno, pod kątem tego, jak miało ono wyglądać na przestrzeni wieków.

6. Kościół Farny

Kościół ten nazywany jest jedną z najpiękniejszych perełek znajdujących się na terenie Krosna. Już samo jego wnętrze robi piorunujące wrażenie i sprawia, że jest jednym z najcudowniejszych w całym kraju.

7. Wieża Farna

To najbardziej charakterystyczny zabytek na terenie Krosna. Powstała ona w siedemnastym wieku, a jej fundatorem był jeden z najważniejszych mieszkańców w historii całego miasta, czyli Robert Wojciech Portius.

8. Krośnieńskie Muzeum Rzemiosła

To kolejna pozycja na liście miejsc wartych odwiedzenia. Znajduje się w niezwykle eleganckiej kamienicy, która została wzniesiona na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Z miejscem tym wiąże się również wiele ciekawych historii.

9. Muzeum Podkarpackie

Każdy, kto chciałby, chociaż w małym stopniu poznać historię Krosna, jak i również samego Podkarpacia, to koniecznie powinien zawitać właśnie w to miejsce. Znajduje się ono w Pałacu Biskupim, którego początki sięgają aż czternastego wieku.

10. Kościół oo. Kapucynów

To kolejne miejsce, które robi piorunujące miejsce na odwiedzających. Kościół ukończony został w 1811 roku. Ciekawy jest fakt, że sama budowa rozpoczęła się w 1771 roku, ale trafiała na liczne problemy, dlatego została ukończona dopiero po wielu latach.