Ciekawostki

10 fascynujących atrakcji w Okunince

Położona nad Jeziorem Białym miejscowość letniskowa na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim.

Wieś jest atrakcją dla osób lubiących ciszę i rozrywki związane z wodą i turystyką. Jeżeli jesteś zmęczony miejskim gwarem i tłumami na każdym kroku, to możesz uciec tu, by odpocząć, zrelaksować się i zregenerować siły.

Oto co proponuje skromna Okuninka.

1. Ośrodki wypoczynkowe

Kameralne ośrodki wypoczynkowe z programem rekreacyjnym. Jest ich ponad 40 skupionych nad brzegiem jeziora. Oferują zarówno pobyty, całkowite smaczne wyżywienie, wycieczki po okolicy i wiele innych atrakcji.

2. Wesołe miasteczko

Wesołe miasteczko latem. Atrakcja dla osób lubiących taniec i zabawę. Przy okazji wiele dyskotek, barów i restauracji czyli wesoło, tanecznie i muzycznie. Przy tym dobre jedzenie i miłe towarzystwo. Najlepiej w restauracji Rusałka.

3. Jezioro Białe

Rekreacja nad Jeziorem Białym. Można wypożyczyć sprzęt do pływania, rowery, kajaki i pontony. Zabawa w wodzie dla każdego. Nad jeziorem latem strzeżona plaża.

4. Sporty wodne

Sporty wodne na okolicznych jeziorach. Możliwość sportów wodnych i rekreacji na jeziorach Lipiec, Święte, Czarne. Miejsce na jachting lub windsurfing.

5. Wędkowanie na Jeziorze Białym

Wędkowanie na Jeziorze Białym. Pierwsza klasa czystości pozwala na wędkowanie. Obfitość ryb jest gwarancją dobrego połowu. Można tu złapać nawet szczupaka i wiele innych ryb.

6. Spływy kajakowe Bugiem

Spływy kajakowe Bugiem. Po drodze podziwianie poleskich krajobrazów, mokradeł i drobnych strumyków wijących się przez bujne łąki oraz całego piękna Polesia.

7. Wędrówki leśne

Wędrówki leśne. Tajemnicze lasy Polesia Lubelskiego zachęcają do wędrówek leśnymi ścieżkami i poznawania unikalnej przyrody i fauny. Niezwykłe lasy o całkowicie specyficznym charakterze i niezwykłej aurze.

8. Spływ kajakowy

Spływ kajakowy rzeką Włodawką i poznawanie meandrów zagubionej wśród mokradeł rzeki to wyjątkowa atrakcja dla poszukiwaczy przygód. Trasa nie jest trudna, więc jest to propozycja dla każdego, kto nie boi się wody.

9. Wyprawa kajakowa

Wyprawa kajakowa zamiast spływu. Kilkudniowa wyprawa krajoznawcza po ciekawym regionie z przewodnikiem lub bez. Życiowa przygoda dla indywidualistów.

10. Park linowy

Park linowy 400m od plaży. Oferuje trzy trasy o różnym stopniu trudności,wszystkie bezpieczne i sprawdzone. Profesjonalna opieka w czasie pokonywania trudnych odcinków.