Najlepsze atrakcje we Wrocławiu na weekend

Wrocław jest jednym z najstarszych polskich miast. Ciekawie usytuowany po obu stronach rzeki Bystrzycy co roku przyciąga tłumy turystów zarówno z polski jak i z zagranicy. Ciekawe zabytki Wrocławia znane są w całej Europie.

Wycieczka do tego pięknego miasta może być ciekawą propozycją na krótki weekendowy wypad. Zwiedzanie warto rozpocząć od któregoś muzeum. Jest ich tutaj wiele. W oddziale Muzeum Narodowego można poznać historie miasta i jego dawne dzieje.

Dla turystów, którzy poza zwiedzaniem szukają też innych atrakcji miasto przygotowało wiele ciekawych propozycji. Docenią je zwłaszcza rodziny, które na wycieczkę wybierają się z dziećmi. Dwa dni to mało aby poznać cały Wrocław ale przy dobrej organizacji, można zobaczyć to co najbardziej interesujące.

Muzeum Pana Tadeusza

Przy okazji zwiedzania Rynku warto wstąpić do tutejszego muzeum, w którym przechowywany jest oryginalny erek opis tej epopei.

Galeria Neonów

Chyba najbardziej kolorowe i oświetlone wrocławskie podwórko. Tu tutaj stare neony pochodzące zarówno z Wrocławia i Dolnego Śląska zostały odnowione i nocą pokazują swoje piękne oblicze.

Wrocławski Aquapark

Można powiedzieć, że jest to szczypta egzotyki na wyciągnięcie ręki. Gejzery, tropiki, łaźnie parowe, a do tego zjeżdżalnie i jacuzzi. Aquapark to świetne miejsce gdy doskwiera upał albo pada deszcz. Tutaj nikt nie narzeka na nudę. Dla dzieci jest to prawdziwy raj a dla dorosłych doskonały relaks.

Westernowe miasteczko

Tu każdy poczuje się jak na Dzikim Zachodzie. Można odwiedzić biuro szeryfa, uczestniczyć w napadzie na bank a nawet postrzelać z łuku.

Ogród Japoński

Ogród powstał prawie 100 lat temu przy pomocy japońskiego ogrodnika. Wszystko zostało dokładnie przemyślane. Spacer żwirowymi ścieżkami, pośród przepięknej roślinności to prawdziwa przyjemność.

Uczelniana sala

Jest to Aula Leopoldyńska, największa i najpiękniejsza sala z barokowym wystrojem. Stanowi ona reprezentacyjne miejsce w głównym budynku Uniwersytetu Wrocławskiego.

Panorama Racławicka

Panoramiczny obraz olejny autorstwa kilku malarzy. Obraz przedstawia bitwę pod Racławicami. Powstał ponad 100 lat temu a jego imponujące wymiary 114 metrów długości i 15 metrów szerokości, zachwycają każdego. Panorama rozstała umieszczona we wnętrzu budynku rotundy.

Rynek

Wrocław jest historyczną stolicą Śląska. Rynek otaczają kolorowe, zabytkowe kamieniczki. Najważniejszy budynek w mieście to Ratusz. Ten unikatowy budynek to zabytek na skalę światową. Jako ciekawostkę można dodać, że budynek z każdej strony wygląda inaczej. Obecnie w jego wnętrzu mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego

Pośród zgromadzonych eksponatów znajduje się tu szkielet wymarłego jelenia olbrzymiego, czaszka tura, szkielet płetwala błękitnego a także jajo wymarłego ptaka mamutaka oraz wiele innych unikatowych okazów wymarłych zwierząt.

Fontanna multimedialna

Jest największą w Polsce fontanną multimedialną i wielką atrakcją Wrocławia. Niezwykły spektakl przyciąga nieustannie tłumy turystów. Przy dźwiękach muzyki, woda wydostaje się z dysz i przybiera różne formy. Jest to widowisko niezapomniane i z pewnością każdy turysta odwiedzający Wrocław chętnie go zobaczy.

Hala Stulecia

Widowiskowo – Sportowa hala Stulecia, która posiada unikatową konstrukcję. Warto zobaczyć schodkową kopułę, Pawilon Czterech Kopuł, Pergolę i Iglicę. W obiekcie odbywają się różne koncerty, przedstawienie i pokazy.

Wrocławskie zoo i Afrykarium

Codziennie odwiedzają je setki osób, które chcą z bliska zobaczyć jak wygląda Afryka. Kompleks został tak zaprojektowany, że ma się wrażenie że to prawdziwy Czarny Ląd.

Most Tumski

Miejsce najbardziej znane zakochanym parom. Wiele par wierzy, że zapięta na moście kłódka i wyrzucony do wody kluczyk gwarantuje wieczną miłość.

Pomnik Anonimowego Przechodnia

Autor wykazał się niezwykłym pomysłem. Rzeźba przedstawia kilkanaście osób naturalnej wielkości, które idą chodnikiem. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie. W 2011 roku pomysłodawca projektu wraz ze swą pracą trafił na listę 15 najciekawszych miejsc w Polsce. Docenił to również amerykański magazyn i nazwał najbardziej niezwykłym miejscem w Polsce. Pomnik Anonimowego Przechodnia koniecznie powinien się znaleźć na mapie obiektów wartych do zwiedzania.

Rejsy po Odrze

Wrocław można również zwiedzić z pokładu statku wycieczkowego. Przy brzegu Odry znajduje się kilka przystani skąd można wyruszyć w rejs. Dla dorosłych jest to chwila wytchnienia a dla dzieci niezapomniana przygoda.

Wrocław jest tak ciekawym miastem, że nie sposób wymienić wszystkich atrakcyjnych miejsc. Warto tu po prostu przyjechać na weekend i wybrać to co nas najbardziej interesuje. Dwa weekendowe dni to krótko ale przecież zawsze można wycieczkę powtórzyć. Baza noclegowa jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie turystów więc o wolny pokój nie musimy się martwić. Zaplecze gastronomiczne zadba żeby każdy, nawet najbardziej wybredny smakosz znalazł coś dla siebie. Gościnni mieszkańcy Wrocławia chętnie podpowiedzą gdzie warto się wybrać aby jak najwięcej zobaczyć.
Sprawdź też:
Jak wiadomo dzieci i młodzież nie lubią się nudzić. Co…