Polska

Co warto zobaczyć w Warszawie w Weekend

Co warto zwiedzić w warszawie

Warszawa jest stolicą naszego kraju i znajdziemy na jej terenie wiele obiektów i miejsc, którym warto poświęcić uwagę. Zwiedzenie całej Warszawy zajęłoby nam naprawdę sporą ilość czasu, dlatego warto wybrać te najciekawsze miejsca, które powinny być punktem obowiązkowym każdej wycieczki. Zatem co warto zobaczyć w Warszawie w weekend?

Na pierwszym miejscu warto, a nawet powinno się zobaczyć Pałac Kultury i Nauki. Jest to znak rozpoznawczy naszej stolicy i nie wolno go przeoczyć i pominąć. Jest to największy budynek w naszym kraju i co więcej, mamy możliwość wyjechania windą na szczyt, aby zobaczyć wspaniałą panoramę miasta. Warto to uczynić.

Warszawa to również muzea, które powinniśmy odwiedzić jeśli tylko mamy taką możliwość. Pierwszym wartym uwagi muzeum jest te dotyczące Powstania Warszawskiego. Odnajdziemy w nim wiele interesujących eksponatów pochodzących właśnie z tego okresu, gdy toczyły się walki o wolną Warszawę. Jest to ważne muzeum dla mieszkańców tego miasta.

Oprócz tego powinniśmy również udać się do Muzeum Historii Żydów Polskich. Muzeum te założono w roku 2005. Jest to dosyć nowoczesna konstrukcja. Wewnątrz odnajdziemy masę eksponatów, które przedstawiają historię ludności pochodzenia żydowskiego. Nie jest to tylko i wyłącznie historia żydów z Warszawy, ale także z innych rejonów naszego kraju.

Turyści chętnie udają się także do Muzeum Wojska Polskiego. Jest to ciekawe miejsce, ponieważ znajdziemy tu eksponaty pochodzące nie tylko z czasów teraźniejszych i I oraz II Wojny Światowej. Wiele eksponatów to szable, hełmy i zbroje, które stosowane były przez Polską Armię wiele wieków temu. Warto się tym miejscem jak najbardziej zainteresować.

Kolejnym wartym uwagi miejscem, do którego często organizowane są wycieczki jest Centrum Nauki Kopernik. Tym miejscem zainteresowani są nie tylko dorośli, ale również i dzieci oraz młodzież. Znajdziemy tu wiele ciekawych wystaw, ekspozycji, które pokazują jak zadziwiający jest otaczający nas świat. Mamy tu kilka galerii, w których znajdują się wystawy. Galerie te to: Świat w ruchu, Korzenie cywilizacji, Człowiek i środowisko, Strefa światła i wiele innych. Naprawdę warto to miejsce odwiedzić. Trzeba jednak zarezerwować sobie na zwiedzanie co najmniej pół dnia.

Będąc w Warszawie warto zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza, który za zadanie ma czcić pamięć o osobach, które zginęły podczas toczących się walk o niepodległość naszego kraju. Oprócz tego powinniśmy udać się na Cmentarz Powązkowski. Jest to naprawdę sporej wielkości cmentarz, na którego terenie znajduje się w okolicach miliona pochowanych ciał. Jest to miejsce, które każdego człowieka jest w stanie wprowadzić w stan zadumy i przemyśleń.

Zwiedzając najważniejszy warszawski cmentarz, warto również pomyśleć o wizycie na żydowskim cmentarzu jaki w tym mieście się znajduje. Jest to jedno z większych tego typu miejsc w naszym kraju, a nawet i na świecie. Powierzchnia cmentarza to ponad 30 hektarów więc przejście jego alejkami i oglądanie grobów zajmie nam na pewno sporą ilość czasu. Ci turyści, którzy interesują się jednak kulturą żydowską i historią tej ludności na ziemiach polskich, zapewne będą zadowoleni z wizyty w tym niezwykłym miejscu.

Warszawa to masa zwiedzania, ale także ogromna ilość różnego rodzaju klubów, knajpek, kawiarni i restauracji. Będąc tu powinniśmy choć do kilku z nich się wybrać. Szczególnie wybierać miejsca w pobliżu atrakcji turystycznych. Możemy liczyć tam na miłą obsługę, dobre jedzenie, a także wyśmienite napoje. Będąc tutaj warto zafundować sobie odrobinę szaleństwa bawiąc się w jednym z klubów. Nocne wyjście na miasto na pewno zagwarantuje nam masę niezapomnianych wrażeń.

W Warszawie mamy również przepiękny Ogród Saski, który zachwyci każdego turystę. Jest to sporej wielkości park, w którym między innymi znajduje się już wcześniej opisany Grób Nieznanego Żołnierza. Odnajdziemy tu również pomnik Marii Konopnickiej, a także wiele ciekawych i interesujących rzeźb. Ogród Saski jest takim miejscem, w którym chętnie spędzimy dużą ilość naszego czasu. Można się tutaj odprężyć i wypocząć podczas zwiedzania stolicy.

Nie można być w Warszawie i nie zobaczyć Pałacu w Wilanowie. Jest to przepiękny i sporej wielkości pałac, który budowany był w drugiej połowie XVII wieku. Jest on dobrze utrzymany i co ważniejsze, istnieje jak najbardziej możliwość zwiedzania tego obiektu. W środku zobaczymy eksponaty, które mają historyczne znaczenie. To tutaj odbywają się każdego roku koncerty, a także wiele innych wydarzeń kulturalnych, które mają za zadanie przyciągnąć do tego miejsca sporą ilość turystów.

Nie można także pominąć Zamku Królewskiego, który jest również ogromną atrakcją Warszawy. Zamek ten uległ zniszczeniu podczas II Wojny Światowej na szczęście udało się go odbudować. Była to siedziba wielu władców Polski. Dziś pełni on funkcję muzealną i jest chyba najczęściej odwiedzanym muzeum w Warszawie. Podobnie jak wszystkie poprzednie miejsca, tak również te należy obowiązkowo odwiedzić będąc w naszej stolicy.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zwiedzić w Warszawie.

4 thoughts on “Co warto zobaczyć w Warszawie w Weekend

 • Witam,
  Ostatnio będąc w Warszawie zwiedziłem mnóstwo miejsc, m.in Muzeum Powstania Warszawskiego, Kopiec Powstania Warszawskiego. Aby sprawniej poruszać się po Warszawie skorzystałem z oferty wypożyczalni, która podstawiła mi auto na dworzec centralny we wskazanym przeze mnie dniu i godzinie. Jeżeli nie chcecie marnować czasu w podróży komunikacją serdecznie polecam wypożyczalnie.

 • Muzeum żydów to mogliście sobie darować.

 • Łazienki: park z pałacem, teatrem na wyspie i pomarańczarnią.
  Stare Miasto z zaułkami.
  Dla lubiących muzea: Muz. Narodowe i Historyczne, Cytadela.

 • Symbolem Warszawy jest Zamek Królewski😀, kolumna Zygmunta😀 i warszawska Syrenka😀.
  Pałac kultuty nie był i nie jest symbolem stolicy Polski, chyba że dla głupków i niuków. Wiem co mówię bo moja rodzina mieszka w tym mieście od trzech pokoleń.

Komentarze są wyłączone.