10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Podlaskim 2023

Zobaczcie, jakie miejsca odwiedziliśmy w województwie podlaskim razem z dziećmi. Przedstawiamy najlepsze miejsca dla turystów. Wybrane atrakcje dla dzieci.

papuga ara

1. Papugarnia Ara w Białymstoku

Znajdziemy tam kilkadziesiąt różnych gatunków papug. Świetną atrakcją dla dzieci jak i rodziców będzie możliwość dotknięcia oraz nakarmienia gatunków takich jak lory wielkie, kakadu alba, przepiórki wielkie czy też konury słoneczne. Świetne doświadczenie oraz właściciel który odpowie na wasze pytania dotyczące ptaków.

Adres : Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 8.

2. Silvarium w Poczopku- ogród leśny

W tym miejscu możemy zobaczyć m. in. mostki nad rzeczką i stawem, rzeźby z drewna oraz kamienia, drewniane domki, domki dla sów oraz ptaków, alejkę Feng shui- alejka drzew, najciekawszą atrakcją dla naszych dzieci będą wędrujące skały. Jest to świetne miejsce na niedzielne spacery, możemy się dowiedzieć z tablic informacyjnych o zwierzętach które zamieszkują pobliskie okolice oraz kilka informacji o roślinach.

Adres : Poczopek 6D. Szudziałowo

3. Chatka Baby Jagi w Orzeszkowie

Jest to idealne miejsce na wycieczkę rodzinną. Dzieci wraz z rodzicami mogą na własne oczy zobaczyć Chatkę Baby Jagi i przeżyć przygodę tak jak w bajce. Zwiedzanie tej pięknej chatki odbywa się z przewodnikiem, najpierw opowiada on o bajce a później oprowadza nas po tajemniczej chatce gdzie zobaczymy wielki sagan do gotowania zupy, poczęstujemy się pierniczkami oraz zobaczymy pokaz czarów. W chatce znajduje się również waga która sprawdza czy nasze pociechy zmieściłyby się do piecyka. Na pamiątkę dostaniemy magiczne kamienie.

Adres : Orzeszkowo 98

4. Zooland w Białymstoku

Jest to miejsce inne niż przeciętne zoo, w tym nasze dzieci zarówno jak i my możemy dotykać, głaskać oraz brać zwierzęta na ręce. Chętni mają możliwość zakupienia na miejscu warzyw lub karmy i nakarmić zwierzę. Znajdziemy tam zwierzęta takie jak: szop, małpki, papugi, baranki, króliki, szynszyle oraz wiele więcej. Często dzieci nie chcą stąd wychodzić lub wyjść razem ze zwierzakiem.

Adres : Marii Skłodowskiej Curie 3/Ł1

5. Jumper Park Trampolin

W tym miejscu znajdują się m. in. sektory do dowolnego skakania gdzie wyszaleć się mogą nasze dzieci, boisko do dodgeballa (boisko do tzw. Zbijaka) , sektor z basenem wypełnionym piankami oraz boiska do koszykówki. To miejsce ma możliwość zorganizowania urodzin dla dzieci, fachowa opieka, fantastycznie zorganizowana zabawa oraz rewelacyjna atmosfera. Po zakończonej zabawie możemy iść pod prysznice i przebrać się w szatniach.

Adres : Bema 6

6. Kolejka białowieski express „ECHO”

Kolejka oferuje przejazd po Białowieży oraz okolicy na dwóch trasach przyrodniczo – historycznych. Składa się z lokomotywy i wagonika który jest zadaszony przez co nawet deszcz nam nie zepsuje tej wspaniałej przejażdżki. Dzieciom towarzyszy przewodnik który bardzo ciekawie opowiada o terenach Puszczy Białowieskiej, imponuje również wiedzą w temacie architektury drewnianej Podlasia, historii i teraźniejszych czasów tej ziemi.

Adres : Teremiski 4

7. Park miniatur zabytków Podlasia

W parku można podziwiać kolorową architekturę drewnianą, obiekty sakralne, pałace oraz inne. Wszystkie z nich zostały wykonane w skali 1:25. Przy miniaturach znajdują się informacje na temat historii danej budowli oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek które na pewno zainteresują nasze dzieci. Zobaczymy też meczet Tatarski z Kruszynian, najstarszy drewniany meczet w Polsce oraz pałac Carski z Białowieży.

Adres : Bielska 120

8. Fast Park

Jest to wspaniałe miejsce na wyprawienie urodzin naszemu dziecku z pewnością że rozrywki nie zabraknie. Z tyłu parku znajduje się park doświadczalny gdzie zobaczymy kilka ciekawostek z zakresu fizyki. Gwarantuje bardzo mocny zastrzyk adrenaliny. Na terenie znajdują się: park linowy, strefa zabaw, strefa nauki na których znajdziemy pompowane zjeżdżalnie megaślizg, karuzele, chińczyka giganta, kręgle plenerowe, młyńskie koło powietrzną armatę oraz wiele więcej.

Adres : Szosa Knyszyńska 21

9. Białostocki teatr lalek

Fantastyczne miejsce dla mniejszych jak i większych dzieci. Jedna z najlepszych scen lalkowych w Polsce wykorzystująca techniki (lalkowe kukułka, pacynka, jawajka, marionetka) formy teatru wizualnego, przedmiotu, maski i teatru aktorskiego. W piwnicy lalek można zobaczyć najstarsze lalki z lat 60 XX wieku, są również kostiumy i fragmenty dekoracji.

Adres : Konstantego Kalinowskiego 1

10. Aquapark Suwałki

Jest to miejsce dla osób które chcą odpocząć i przyjemnie spędzić czas. Czyste szatnie, nowoczesny obiekt, mnóstwo atrakcji dla dzieci, zjeżdżalnie, fontanny, jacuzzi, bar mokry. W budynku znajdziemy też bar suchy, sklepik sportowy, gabinet fryzjersko – kosmetyczny oraz sala konferencyjna

Adres : Papieża Jana Pawła II 7

4.4/5 - (liczba ocen: 42)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.