Co warto zobaczyć w Sopocie w jeden dzień lub weekend

molo Sopot

Sopot jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych polskich kurortów nadmorskich. Z przyjemnością odwiedzają go nie tylko Polscy ale również zagraniczni turyści. Miasto znane jest nie tylko z organizowanego tu nieprzerwanie od 1961 roku festiwalu w Operze Leśnej, ale również ze słynnego sopockiego mola. Poza urokami lokalnych plaż znajdziemy tu całe mnóstwo pięknych miejsc, które warto jest odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Poniżej znajduje się zestawienie najciekawszych, mniej lub bardziej znanych miejsc w Sopocie. Sprawdź najtańsze noclegi w Sopocie. Co warto zobaczyć w Sopocie w jeden dzień:

Opera Leśna

Opera Leśna

Obowiązkowym punktem numer jeden w wycieczce po Sopocie jest wizyta w Operze Leśnej będącej w tym miejscu od 1909 roku. Cały obiekt zajmuje powierzchnię około 4 ha co robi na gościach naprawdę wielkie wrażenie, zachwycając nie tylko swoją wielkością, ale również niesamowitą akustyką.

Molo

Drewniane Molo Sopot

Molo to najdłuższy tego typu deptak wzdłuż całego Morza Bałtyckiego. Od niedawna tez nosi imię Jana Pawła II. Część spacerowa rozciąga się na długości dokładnie 511, 5 m z czego zdecydowana większość, bo aż 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Pytając przypadkowych przechodniów o to, z czym najbardziej kojarzy im się miasto Sopot w zdecydowanej większość przypadków pada jedna odpowiedź – Molo.

Krzywy Domek

Krzywy Dom

Turyści bardzo często wstępują również do Krzywego Domku zlokalizowanego przy ulicy Bohaterów Monte Cassino nie tylko dlatego, że obecnie część obiektu stanowi Centrum Handlowe ”Rezydent”. Inspiracją do wykonania tej budowli były rysunki autorstwa Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga. Co ciekawe w budynku swoje siedziby mają również miejscowe oddziały radia RMF FM oraz RMF Maxxx.

Latarnia Morska

Latarnia morska

Będąc w jakimkolwiek mieście nadmorskim podczas swoich wycieczek nie możemy pominąć lokalnych starych, ale pięknie zachowanych morskich latarni. Latarnia morska w Sopocie do dziś dnia stanowi znak nawigacyjny na Bałtyku. Wieża obserwacyjna latarni udostępniona jest do zwiedzania wszystkim chętnym turystom.

Plaża

Morze to nie tylko piękne zabytki i atrakcje danego miasta, ale przede wszystkim piękne plaże z mnóstwem piasku i turystów, szczególnie w sezonie turystycznego szczytu czerwic-wrzesień. Przy odrobinie szczęścia i w odpowiedniej porze zdarza się, że z wody wyjdzie szara foka. Wędkarze pokusić się mogą o połów (oczywiście za pozwoleniem) śledzia, jesiotra zachodniego, szprota, łososia szlachetnego, troci wędrownej, dorsza, turbota czy też stornia. Poza tym można tu po prostu odpocząć zażywając słonecznych albo orzeźwiających morskich kąpieli.

Zakład Balneologiczny

Zakład Balneologiczny

Miłośnicy historii i zabytków koniecznie powinni odwiedzić Zakład Balneologiczny, który znajduje się w dość bliskiej odległości od wejścia na molo. Obiekt widnieje od 1982 roku jaki oficjalny, chroniony zabytek miasta Sopot. Obiekt ma charakter uzdrowiskowy. Kusi nie tylko turystów, ale również mieszkańców np. kąpielami solankowymi, krioterapią, kinezyterapią (leczeniem ruchem, gimnastyką), balneoterapią ( leczeniem schorzeń z wykorzystaniem wody w różnych temperaturach), hydroterapię (leczenie oparte na stosowaniu wody w różnych stanach skupienia: ciekłym, stałym lub gazowym – sekretem tej terapii jest odpowiednio dobrane ciśnienie i temperatura wody), inhalacją czy też zabiegami poprawiającymi kondycję narządu słuchu.

Fontanna

fontanna z wodą solankową

Świetną sprawą jest również usytuowana naprzeciw zakładu fontanna z wodą solankową, w 4,5% bromkową i jodkową. Pompowana jest ze źródła św. Wojciecha.

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Miłośnicy przyrody poczują się jak w raju odwiedzając Trójmiejski Park Krajobrazowy o powierzchni niespełna 20 000 ha ( dokładnie 19 930 ha). Zdecydowaną większością parku stanowią gospodarcze lasy będące pod opieką Gdańskiego Nadleśnictwa (wyjątek stanowią rezerwaty przyrody). Na terenie parku spotkać można wiele rzadkich, wręcz reliktowych gatunków roślin takich jak manna gajowa, poryblin kolczasty, podrzeń żebrowiec, czy przetacznik górski. Obecnie na terenie parku znajduje się ponad 60 różnych gatunków roślin chronionych. Przechadzając się wyznaczonymi trasami spotkać możemy żubry, dziki, sarny, jelenie szlachetne, łosie, zająca szarego, wiewiórki, borsuki, lisy.

Dlaczego warto wybrać się do Sopotu? To miasto w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, wycieczek krajoznawczych jak i kochający morski szum połączony z kąpielami słonecznymi wyjadą stąd pełni energii i wrażeń.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zwiedzić w Sopocie według Ciebie. Jakie najbardziej podobają się Wam atrakcje turystyczne?

-> Najtańsze noclegi w Sopocie <-

Co warto zobaczyć w Sopocie w jeden dzień lub weekend
4.9 (97.21%) 129 głosówSprawdź też:
Honduras jest krajem o najwyższym wskaźniku zabójstw na świecie. Uznawany…