Co warto zobaczyć w Sopocie w jeden dzień lub weekend 2023

molo Sopot

Sopot jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych polskich kurortów nadmorskich. Z przyjemnością odwiedzają go nie tylko Polscy ale również zagraniczni turyści. Miasto znane jest nie tylko z organizowanego tu nieprzerwanie od 1961 roku festiwalu w Operze Leśnej, ale również ze słynnego sopockiego mola.

Zobacz też -> Ciekawostki o Sopocie

Poza urokami lokalnych plaż znajdziemy tu całe mnóstwo pięknych miejsc, które warto jest odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Poniżej znajduje się zestawienie najciekawszych atrakcji które warto zwiedzić, mniej lub bardziej znanych miejsc w Sopocie. Co warto zobaczyć w Sopocie w jeden dzień i najlepsze atrakcje w okolicy:

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

alpaka przy ognisku

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie blisko Sopotu. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

karmienie emu

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

kucyki

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • minikoparka
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci

alpaki

Ceny:

 • dorośli– 20 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

mała koza

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

Dojazd: Kliknij Tutaj – Mapy Google

Molo i okolice

molo w Sopocie
Drewniane molo
grand hotel
Grand Hotel
łabędzie
Łabędzie blisko molo

Molo to najdłuższy tego typu deptak wzdłuż całego Morza Bałtyckiego. Od niedawna tez nosi imię Jana Pawła II. Część spacerowa rozciąga się na długości dokładnie 511, 5 m z czego zdecydowana większość, bo aż 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Pytając przypadkowych przechodniów o to, z czym najbardziej kojarzy im się miasto Sopot w zdecydowanej większość przypadków pada jedna odpowiedź – Molo. Poza sezonem, wstęp jest darmowy. (Dojazd)

Plaża

Morze to nie tylko piękne zabytki i atrakcje danego miasta, ale przede wszystkim piękne plaże z mnóstwem piasku i turystów, szczególnie w sezonie turystycznego szczytu czerwic-wrzesień. Przy odrobinie szczęścia i w odpowiedniej porze zdarza się, że z wody wyjdzie szara foka. Wędkarze pokusić się mogą o połów (oczywiście za pozwoleniem) śledzia, jesiotra zachodniego, szprota, łososia szlachetnego, troci wędrownej, dorsza, turbota czy też stornia. Poza tym można tu po prostu odpocząć zażywając słonecznych albo orzeźwiających morskich kąpieli. (Dojazd)

Monte Cassino

monciak

Do Rynku Głównego prowadzi ładny pasaż, na którym znajdują się sklepy i restauracje po obu stronach. Puby wyglądały na pełne. Można tutaj spotkać ulicznych animatorów. (Dojazd)

Krzywy Domek

krzywy domek

Turyści bardzo często wstępują również do Krzywego Domku zlokalizowanego przy ulicy Bohaterów Monte Cassino nie tylko dlatego, że obecnie część obiektu stanowi Centrum Handlowe ”Rezydent”. Inspiracją do wykonania tej budowli były rysunki autorstwa Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga. Co ciekawe w budynku swoje siedziby mają również miejscowe oddziały radia RMF FM oraz RMF Maxxx. (Dojazd)

Przystań rybacka

 przystań rybacka

Z mola przeszliśmy spacerem do miejsca gdzie znajdują się łódki rybackie. Po obiedzie w nadmorskim barze przeszliśmy z powrotem, mijając kolorowe łodzie. To bardzo ładne miejsce. Są też tutaj restaurację gdzie warto zjeść pyszną rybkę. (Dojazd)

Latarnia Morska

latarnia i plaża

Będąc w jakimkolwiek mieście nadmorskim podczas swoich wycieczek nie możemy pominąć lokalnych starych, ale pięknie zachowanych morskich latarni. Latarnia morska w Sopocie do dziś dnia stanowi znak nawigacyjny na Bałtyku. Wieża obserwacyjna latarni udostępniona jest do zwiedzania wszystkim chętnym turystom. (Dojazd)

Fontanna

Świetną sprawą jest również usytuowana naprzeciw zakładu fontanna z wodą solankową, w 4,5% bromkową i jodkową. Pompowana jest ze źródła św. Wojciecha. (Dojazd)

Park Wodny

aquapark w Sopocie
źródło: aquaparksopot.pl

To absolutnie fantastyczne miejsce. Odpowiednie dla małych dzieci, nastolatków i dorosłych. Mieliśmy tutaj wiele zabawy. Uwielbiam rwistą rzekę i głębokość basenów. Aquapark odpowiedni dla każdego wieku. (Dojazd)

Kościół św. Jerzego

Kościół św. Jerzego

Kiedy już jesteś w Sopocie, wejdź do tego kościoła. Jest ładny zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Spokojnie, ładnie i z wieloma ciekawymi szczegółami. Z zewnątrz ma ładną architekturę i znajduje się samym centrum Sopotu przy Monciaku. (Dojazd)

Zakład Balneologiczny

Zakład Balneologiczny

Miłośnicy historii i zabytków koniecznie powinni odwiedzić Zakład Balneologiczny, który znajduje się w dość bliskiej odległości od wejścia na molo. Obiekt widnieje od 1982 roku jaki oficjalny, chroniony zabytek miasta Sopot. Obiekt ma charakter uzdrowiskowy. Kusi nie tylko turystów, ale również mieszkańców np. kąpielami solankowymi, krioterapią, kinezyterapią (leczeniem ruchem, gimnastyką), balneoterapią ( leczeniem schorzeń z wykorzystaniem wody w różnych temperaturach), hydroterapię (leczenie oparte na stosowaniu wody w różnych stanach skupienia: ciekłym, stałym lub gazowym – sekretem tej terapii jest odpowiednio dobrane ciśnienie i temperatura wody), inhalacją czy też zabiegami poprawiającymi kondycję narządu słuchu. (Dojazd)

Opera Leśna

Opera Leśna

Obowiązkowym punktem w wycieczce po Sopocie jest wizyta w Operze Leśnej będącej w tym miejscu od 1909 roku. Cały obiekt zajmuje powierzchnię około 4 ha co robi na gościach naprawdę wielkie wrażenie, zachwycając nie tylko swoją wielkością, ale również niesamowitą akustyką. (Dojazd)

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Miłośnicy przyrody poczują się jak w raju odwiedzając Trójmiejski Park Krajobrazowy o powierzchni niespełna 20 000 ha ( dokładnie 19 930 ha). Zdecydowaną większością parku stanowią gospodarcze lasy będące pod opieką Gdańskiego Nadleśnictwa (wyjątek stanowią rezerwaty przyrody). Na terenie parku spotkać można wiele rzadkich, wręcz reliktowych gatunków roślin takich jak manna gajowa, poryblin kolczasty, podrzeń żebrowiec, czy przetacznik górski. Obecnie na terenie parku znajduje się ponad 60 różnych gatunków roślin chronionych. Przechadzając się wyznaczonymi trasami spotkać możemy żubry, dziki, sarny, jelenie szlachetne, łosie, zająca szarego, wiewiórki, borsuki, lisy. (Dojazd)

Niedaleko Sopotu znajdują się następujące atrakcje: 

Park Oliwski w Gdańsku

Park w Oliwie

Park znajduje się w 4 kilometry od Sopotu. Odwiedziłem park oliwski po tym, jak poszedłem do katedry oliwy na recital organowy. Do parku można dotrzeć z dziedzińca Archikatedry. Jest to przyjemny park spaceru. Warto odwiedzić palmiarnię, ogród botaniczny, ogród Japoński i Groty Szeptów. Główne wejście znajduje się od ulicy Opata Jacka Rybińskiego. (Dojazd)

Archikatedra Oliwska

Archikatedra Oliwska

Ta katedra była dla nas bardzo gościnna, lekka i pełna wspaniałych witraży, rzeźb i obrazów. Mieliśmy szczęście, że byliśmy w Katedrze, w trakcie około 20-minutowego recitalu organowego. Za każdym razem, gdy zauważasz ludzi siedzących w katedrze, usłyszysz zapowiedź, warto po prostu chwilę poczekać i zachwycać się muzyką. (Dojazd)

Molo w Gdyni Orłowie

6 kilometrów od Sopotu w kierunku Gdyni. Niedaleko jest klif w Orłowie. Świetne miejsce na spokojny spacer. Małe romantyczne molo i ładna plaża. Miejsce idealne do spędzania czasu z małymi dziećmi. Jeśli chcesz spędzić kilka godzin nad morzem, Orłowo jest miejscem dla Ciebie. (Dojazd)

Klif Orłowski

Klif w Orłowie

Fantastyczny „dziki” punkt Gdyni. Naprawdę warto zaplanować spacer po klifie lub pod klifem. Wspaniałe widoki z wzgórza w kierunku Sopotu przez zatokę. Świetne miejsce w Gdyni i niezbyt trudna wędrówka. (Dojazd)

Dlaczego warto wybrać się do Sopotu? To miasto w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, wycieczek krajoznawczych jak i kochający morski szum połączony z kąpielami słonecznymi wyjadą stąd pełni energii i wrażeń.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zwiedzić w Sopocie według Ciebie. Jakie najbardziej podobają się Wam atrakcje turystyczne?

Czytaj dalej: Najciekawszych miejsca w Sopocie

4.7/5 - (liczba ocen: 189)

Liczba komentarzy: 3

 • Jeśli zwiedzacie Trójmiasto, to lepiej od razu zaklepać sobie wcześniej samochód. Miejskimi? Zbyt duże odległości – godziny spędzone w aucie. A tak nie mieliśmy na miejscu żadnych problemów z miejscami parkingowymi, nawet w centrum Gdańska. I ogólnie – tak wygodniej.

 • A ja polecam przemieszczanie się komunikacją miejską (koleją-SKM, lub autobusem miejskim) wszędzie bezproblemowo można się dostać i niema problemu z poszukiwaniem parkingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.