Polska

10 Najciekawszych Miejsc w Sopocie

Warto udać się do Sopotu. Choć nie jest to duże miasto to zachwyca ono nie tylko architekturą, ale przede wszystkim zabytkami i ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Oczywiście jako miasto nadmorskie może pochwalić się wspaniałą plażą i molem, ale nie tylko. Oto 10 ciekawych miejsc w Sopocie, które koniecznie należy zobaczyć.

Zobacz też -> Ciekawostki o Sopocie

1. Latarnia morska

latarnia i plaża

Pierwszym obowiązkowym punktem jest zwiedzanie latarni morskiej. Obecnie jest to wiedza obserwacyjna ze światłem, którą koniecznie należy zobaczyć. Widoki są z niej są niezwykle piękne i zapierają dech w piersi. Ponadto każda osoba otrzymuje specjalny certyfikat potwierdzający, że odwiedziła to miejsce. Warto też wiedzieć, że przewodnik opowiada niezwykle ciekawe historie związane z tym miejscem. (Zobacz na mapie)

2. Ulica Bohaterów Monte Cassino

Monte Cassino

Warto również przejść się ulicą bohaterów Monte Cassino. Jest to pierwsza ulica w Sopocie, gdzie ruch samochodów jest całkowicie zabroniony. Dzięki temu można spokojnie zobaczyć ciekawą architekturę, ale również podziwiać piękno starych kamienic. Ponadto na tej ulicy znajduje się wiele kawiarni i restauracji, które serwują regionalne przysmaki. Zatem naprawdę warto. Szczególnie, że znajduje się tam również ciekawa fontanna Jasia Rybaka. Pomnik przedstawia chłopca, który trzyma nad głową kosz ryb. Jest to nawiązania to historii i tradycji Sopotu, a także przekazywanego z dziada pradziada fachu. (Zobacz na mapie)

3. Krzywy Domek

krzywy domek

Oczywiście koniecznie należy też zobaczyć Krzywy Domek. To jedna z największych atrakcji Sopotu i obowiązkowy element do zwiedzania dla wszystkich odwiedzających. Inspiracją do projektu były rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Jedno co jest pewne to fakt, że obok tej budowli nie można przejść obojętnie. (Zobacz na mapie)

4. Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu

Koniecznie należy też odwiedzić Muzeum Sopot. Zostało ono założone w 2001 roku. Znajduje się ono w zabytkowej willi z 1903 roku. Już sama architektura niewątpliwie zachwyca. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji. Mogą zobaczyć przedmioty związane z historią Sopotu, jak i poznać historię tego pięknego miasta. Wiele wystaw ma charakter stały. Są również wystawy czasowe. Warto udać się w to miejsce z całą rodzinę. Na nudę nie ma w nim czasu. (Zobacz na mapie)

5. Muzeum Figur Woskowych

Muzeum figur woskowych

Kolejna propozycja to również obowiązkowy element podczas wycieczki po Sopocie. Otóż koniecznie należy się udać do Muzeum Figur Woskowych, gdzie świetna zabawa i rozrywka są gwarantowane. Figury przedstawiają najlepszych i największych artystów, czy polityków. Można z eksponatami zrobić sobie zdjęcie. (Zobacz na mapie)

6. Gokarty

Gokarty

Jeżeli lubisz aktywny wypoczynek to koniecznie udaj się do KartCenter Sopot Gokarty. To gwarancja świetnej zabawy i adrenalina na największym poziomie. Po dniu zwiedzanie to miejsce jest też obowiązkowym punktem, który trzeba odwiedzić. Warto tutaj zwrócić uwagę na asfaltowy tor gokartowy, który ma długość 500 metrów i szerokość od 5 do 7 metrów. Umożliwia to jednoczesną jazdę nawet 10 gokartów. Dodatkowo zostały zamontowane miękkie barierki, które zapewniają bezpieczeństwo. (Zobacz na mapie)

7. Aquapark

Aquapark

Pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna. Zatem jeżeli nie masz ochoty na zwiedzanie w deszczu to koniecznie udaj się do parku wodnego, gdzie zwyczajnie się zrelaksujesz. Na odwiedzających czeka sporo atrakcji i rożne baseny. To świetna zabawa dla całej rodziny, która odbywa się pod okiem wykwalifikowanych ratowników. Znajduje się tam też sauna, grota solna, czy rwąca rzeka. Jedno co jest pewne to fakt, że po kilku godzinach zabawy zgłodniejecie. Na szczęście obok znajduje się restauracja serwująca lokalne jedzenie. (Zobacz na mapie)

8. Kościół św. Jerzego

Kościół św. Jerzego

Po drodze na molo warto też odwiedzić kościół św. Jerzego. Ten zabytek sakralny zachwyca neogotyckim stylem. Został otwarty w 1905 roku. Jego architektem był Ludwig von Tiedemann. Do 1945 roku był to obiekt kultu protestanckiego. We wnętrzu znajduje się piękny ołtarz, który zapiera dech w piersiach. Należy oczywiście pamiętać, że jest to obiekt sakralny, zatem wymagany jest odpowiedni strój. (Zobacz na mapie)

9. Opera Leśna

opera w sopocie

Na uwagę zasługuje również zwiedzanie Opery Leśnej. Niezależnie od pogody warto zobaczyć ten obiekt, który nie jest pospolity. W miesiącach letnich odbywa się tam wiele koncertów, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom muzyki popularnej, a nawet klasycznej. Niezależnie od pogodny świetna zabawa jest tam gwarantowana. (Zobacz na mapie)

10. Skansen Archeologiczny – Grodzisko w Sopocie

Grodzisko w Sopocie

Oczywiście odwiedzając Sopot trzeba też odwiedzić Skansen Archeologiczny. Znajduje się on na wolnym powietrzu i położony jest on w malowniczej scenerii. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji. Można tam zobaczyć zrekonstruowane zabudowania grodu: chaty, brama, czy palisady. Wszystkie one znajdują się w miejscu, gdzie odkryto relikty. W tym miejscu organizowane są też imprezy, które mają na celu uczenie historii poprzez zabawę. Organizowane są też gry i konkursy. Można również zobaczyć pokazy strzelania z łuku. (Zobacz na mapie)

Czytaj dalej: Co warto zobaczyć w Sopocie w jeden dzień lub weekend

2 thoughts on “10 Najciekawszych Miejsc w Sopocie

  • Sopot to wyjątkowe miasto i dla mieszkańców i dla turystów. Super mikroklimat, wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, morze, plaża.

  • Zgadzam się z większością pełnych sympatii cech, jakie nadawane są Sopotowi. Mieszkam w Sopocie od urodzenia. Ołtarz ma postać należycie sakralną i skłaniającą do modlitwy, ciszy, ascezy i medytacji. Niestety chyba nie zapiera aż tak tchu w piersiach, jak napisano wyżej.

Komentarze są wyłączone.