10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Tatrach

tatry

Tatry to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej różnorodnych miejsc w całym kraju. Przyciągają do siebie całe masy odwiedzających, pragnących poznać tajemnice tych okolic i odnaleźć najciekawsze zakamarki. Tatry to przede wszystkim piękne, majestatyczne góry, do których należy czuć szacunek. Jednak w Tatrach możemy odnaleźć także wiele innych atrakcji, interesujących dla dzieci i dorosłych.

1. Krupówki – miejsce tętniące życiem w Zakopanem, na którym można odnaleźć wiele bardzo ciekawych i nietypowych miejsc. Mnogość lokali gastronomicznych z żywą muzyką, może być niemałą ciekawostką kulturową dla najmłodszych. Na Krupówkach możliwe jest spotkanie tatrzańskiego misia, który bardzo chętnie robi zdjęcia z najmłodszymi pociechami.

2. Dom do góry nogami – niezwykły obiekt, który stoi do góry nogami. Wnętrze domu jest bardzo nietypowe i może niektórych przyprawić o zawrót głowy. Wycieczka to tak niezwykłego miejsca jest bardzo ciekawa i pozawala na zmianę swojej codziennej perspektywy wobec otaczającego nas świata. Dzieci z pewnością docenią wizytę w domu do góry nogami i jeszcze bardzo długo będą zastanawiały się czy życie w takim miejscu byłoby możliwe i komfortowe każdego dnia.

3. Aquaparki – w Tatrach znajduje się wiele aquaparków, które są doskonałą atrakcją dla całej rodziny. Wodne atrakcje, liczne baseny i kręte zjeżdżalnie to świetny wybór na spędzenie aktywnego dnia w gronie rodzinnym. Jednymi z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez przyjezdnych są Termy Szaflary, Termy Chochołowskie, Gorący Potok lub Termy Bania. Aktywny wypoczynek w aquaparku jest doskonałą alternatywą w chłodniejsze dni, gdy wycieczki i spacery po górach nie są wskazane.

4. Park Rozrywki Letnia Zabawa – niepowtarzalne miejsce, które daje rodzinom mnóstwo zabawy i rozrywki. Jazda na dużych oponach i wspinaczka to jedne z wielu atrakcji tego niezwykłego miejsca. W parku można także uprawiać zorbing. Jest to rozrywka stosunkowo nowa i dostarcza niesamowitych emocji. Osoby biorące w tym udział zostają przypięte na specjalnych uprzężach w dmuchanej kuli i następnie toczą się w obracającej się kuli. Każdy obrót kuli oznacza pozostawanie w pozycji do góry nogami i na odwrót przez jakiś czas.

5. Wielka Krokiew – skocznia, która robi ogromne wrażenie. Jest niezwykłym miejsce dla kibiców skoków narciarskich. To właśnie na Wielkiej Krokwi miały miejsce najbardziej spektakularne zawody oraz skoki w wykonaniu najlepszych skoczków. Wielka Krokiew robi wrażenie nie tylko zimą, lecz również w sezonie letnim. Ze względu na swoje rozmiary zachwyci każdego odwiedzającego, niezależnie od wieku i jego stosunku do skoków narciarskich.

6. Snow Park – zimą to bardzo chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi miejsce, które zapewnia moc zimowych atrakcji. Jedną z nich jest zjazd na oponach z górki. Bardzo ciekawa i atrakcyjna zabawa, któa zachwyci nie tylko najmłodsze dzieci, lecz również ich rodziców i starszych członków rodziny. Dzieci, które nie potrafią jeszcze jeździć na nartach dzięki takiej zabawie mają szanse na skorzystanie ze śniegu, który niestety coraz częściej pojawia się jedynie w górach i ich okolicach.

7. Rabka – Zdrój – miasto, do którego warto wybrać się ze swoimi dziećmi. W Rabce – Zdrój znajduje się między innymi park rozrywki Rabkoland, zapewniający bardzo ciekawe atrakcje i aktywne spędzenie czasu z całą rodziną. W mieście znajduje się również Muzeum Górali i Zbójników, kryjące w sobie wiele tajemnic i przedstawiające najciekawsze historie i opowieści z dawnych lat. Można także wypożyczyć rowery i udać się na wycieczkę po miasteczku w celu zapoznania się z jego okolicą.

8. Bukowina Tatrzańska – jest szczególnie interesującym i wartym odwiedzenia w okresie zimowym. W Bukowinie Tatrzańskiej znajdziemy wiele ciekawych i bardzo dobrze przygotowanych tras narciarskich dla osób w każdym wieku i o bardzo zróżnicowanym stopniu swoich umiejętności. Cała rodzina może spędzać nawet całe dnie na zimowych szaleństwach od najmłodszych do najstarszych. Dla dzieci warto zorganizować specjalne lekcje doszkalające w nauce jazdy na nartach.

9. Niedzica – miejscowość, w której znajduje się bardzo znany zamek. Jest on położony tuż nad jeziorem Czorsztyńskim. Jest możliwe przepłynięcia po jeziorze specjalnym statkiem i podziwianie całego zamku z poziomu wody. Warto zapoznać najmłodszych z niezwykłymi urokami zamku, który ma bogatą historię. Niedzica to bardzo ciekawe miejsce na pobidzenie dziecięcej wyobraźni w niezwykłym otoczeniu, w którym czuć klimat z dawnych lat w tej okolicy.

10. Escape room – w okolicach Tatr znajduje się wiele różnych escape room’ów. Niektóre z nich są także doskonale przystosowane dla rodzin z dziećmi. Ciekawe zagadki dają dzieciom możliwość wytężenia swojej wyobraźni i rozwiązywania logicznych zagwozdek. Wizyta w escape room to doskonały pomysł na nudny dzień bez ładnej pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *