Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Tatrach

tatry

Tatry to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej różnorodnych miejsc w całym kraju. Przyciągają do siebie całe masy odwiedzających, pragnących poznać tajemnice tych okolic i odnaleźć najciekawsze zakamarki. Tatry to przede wszystkim piękne, majestatyczne góry, do których należy czuć szacunek. Jednak w Tatrach możemy odnaleźć także wiele innych atrakcji, interesujących dla dzieci i dorosłych.

1. Krupówki

Krupówki

Miejsce tętniące życiem w Zakopanem, na którym można odnaleźć wiele bardzo ciekawych i nietypowych miejsc. Mnogość lokali gastronomicznych z żywą muzyką, może być niemałą ciekawostką kulturową dla najmłodszych. Na Krupówkach możliwe jest spotkanie tatrzańskiego misia, który bardzo chętnie robi zdjęcia z najmłodszymi pociechami.

2. Dom do góry nogami

Dom

Niezwykły obiekt, który stoi do góry nogami. Wnętrze domu jest bardzo nietypowe i może niektórych przyprawić o zawrót głowy. Wycieczka to tak niezwykłego miejsca jest bardzo ciekawa i pozawala na zmianę swojej codziennej perspektywy wobec otaczającego nas świata. Dzieci z pewnością docenią wizytę w domu do góry nogami i jeszcze bardzo długo będą zastanawiały się czy życie w takim miejscu byłoby możliwe i komfortowe każdego dnia.

3. Aquaparki

aqua park
źródło: aquapark.zakopane.pl

W Tatrach znajduje się wiele aquaparków, które są doskonałą atrakcją dla całej rodziny. Wodne atrakcje, liczne baseny i kręte zjeżdżalnie to świetny wybór na spędzenie aktywnego dnia w gronie rodzinnym. Jednymi z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez przyjezdnych są Termy Szaflary, Termy Chochołowskie, Gorący Potok lub Termy Bania. Aktywny wypoczynek w aquaparku jest doskonałą alternatywą w chłodniejsze dni, gdy wycieczki i spacery po górach nie są wskazane.

4. Park Rozrywki Letnia Zabawa

Park Rozrywki Letnia Zabawa
źródło: letniazabawa.pl

Niepowtarzalne miejsce, które daje rodzinom mnóstwo zabawy i rozrywki. Jazda na dużych oponach i wspinaczka to jedne z wielu atrakcji tego niezwykłego miejsca. W parku można także uprawiać zorbing. Jest to rozrywka stosunkowo nowa i dostarcza niesamowitych emocji. Osoby biorące w tym udział zostają przypięte na specjalnych uprzężach w dmuchanej kuli i następnie toczą się w obracającej się kuli. Każdy obrót kuli oznacza pozostawanie w pozycji do góry nogami i na odwrót przez jakiś czas.

5. Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Skocznia, która robi ogromne wrażenie. Jest niezwykłym miejsce dla kibiców skoków narciarskich. To właśnie na Wielkiej Krokwi miały miejsce najbardziej spektakularne zawody oraz skoki w wykonaniu najlepszych skoczków. Wielka Krokiew robi wrażenie nie tylko zimą, lecz również w sezonie letnim. Ze względu na swoje rozmiary zachwyci każdego odwiedzającego, niezależnie od wieku i jego stosunku do skoków narciarskich.

6. Snow Zabawa

snow zabawa
źródło: snowzabawa.pl

Zimą to bardzo chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi miejsce, które zapewnia moc zimowych atrakcji. Jedną z nich jest zjazd na oponach z górki. Bardzo ciekawa i atrakcyjna zabawa, która zachwyci nie tylko najmłodsze dzieci, lecz również ich rodziców i starszych członków rodziny. Dzieci, które nie potrafią jeszcze jeździć na nartach dzięki takiej zabawie mają szanse na skorzystanie ze śniegu, który niestety coraz częściej pojawia się jedynie w górach i ich okolicach.

7. Rabka-Zdrój

Rabka Zdrój
Mach240390 / Wikipedia

Miasto, do którego warto wybrać się ze swoimi dziećmi. W Rabce-Zdrój znajduje się między innymi park rozrywki Rabkoland, zapewniający bardzo ciekawe atrakcje i aktywne spędzenie czasu z całą rodziną. W mieście znajduje się również Muzeum Górali i Zbójników, kryjące w sobie wiele tajemnic i przedstawiające najciekawsze historie i opowieści z dawnych lat. Można także wypożyczyć rowery i udać się na wycieczkę po miasteczku w celu zapoznania się z jego okolicą. Przy częstym podróżowaniu z dzieckiem warto zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo za pomocą odpowiedniego fotelika samochodowego, które możesz znaleźć na przykład na https://janshop.pl

8. Bukowina Tatrzańska

tatry

Jest szczególnie interesującym i wartym odwiedzenia w okresie zimowym. W Bukowinie Tatrzańskiej znajdziemy wiele ciekawych i bardzo dobrze przygotowanych tras narciarskich dla osób w każdym wieku i o bardzo zróżnicowanym stopniu swoich umiejętności. Cała rodzina może spędzać nawet całe dnie na zimowych szaleństwach od najmłodszych do najstarszych. Dla dzieci warto zorganizować specjalne lekcje doszkalające w nauce jazdy na nartach.

9. Niedzica

Niedzica

Miejscowość, w której znajduje się bardzo znany zamek. Jest on położony tuż nad jeziorem Czorsztyńskim. Jest możliwe przepłynięcia po jeziorze specjalnym statkiem i podziwianie całego zamku z poziomu wody. Warto zapoznać najmłodszych z niezwykłymi urokami zamku, który ma bogatą historię. Niedzica to bardzo ciekawe miejsce na pobidzenie dziecięcej wyobraźni w niezwykłym otoczeniu, w którym czuć klimat z dawnych lat w tej okolicy.

10. Escape room

Escape room

W okolicach Tatr znajduje się wiele różnych escape room’ów. Niektóre z nich są także doskonale przystosowane dla rodzin z dziećmi. Ciekawe zagadki dają dzieciom możliwość wytężenia swojej wyobraźni i rozwiązywania logicznych zagwozdek. Wizyta w escape room to doskonały pomysł na nudny dzień bez ładnej pogody.

zakoatrakcje reklama