Polska

10 Najlepszych Restauracji na Żywiecczyźnie 🍛

Żywiecczyzna to jeden z piękniejszych regionów Polski pod względem geograficznym. Znajduje się w południowej części Polski i stanowi skarbnicę przyrodniczych zakątków. Nic zatem dziwnego w tym, że wielu turystów decyduje się na odpoczynek w okolicy. Znajdziemy tutaj również sporo miejsc, w których można delektować się pysznym jedzeniem.

1. Stołówka Żywiec

Stołówka Żywiec to jedno z tych miejsc, które z pewnością przypadną do gustu amatorom domowych obiadów. Kuchnia polska króluje w tym lokalu i trzeba przyznać, że każde danie zasługuje na słowo uznania.

2. Przystań Stanica

Przystań Stanica zachwyca ze względu na lokalizację. Goście mogą podziwiać wspaniały widok na Jezioro Żywieckie. To miejsce, w którym będziemy mogli skosztować grillowanych dań, a także pyszną smażoną rybę.

3. Restauracja Krówka

Restauracja Krówka to przede wszystkim kuchnia polska w przepysznym wydaniu. Lokal serwuje solidne porcje, a zatem nie sposób wyjść nienajedzonym z tego miejsca. Warto skusić się na tutejsze pierogi.

4. U Meresa

U Meresa to rodzinna restauracja z wieloletnią tradycją.Panuje tutaj iście domowy klimat, a szef kuchni rozpieszcza podniebienia daniami z kuchni polskiej. To miejsce, które z pewnością warto wziąć pod uwagę, będąc w Żywcu.

5. Hallo-Sushi

Hallo-Sushi to prawdziwa gratka dla miłośników japońskich specjałów. Bez wątpienia jest to jedno z najlepszych miejsc na skosztowanie wybitnego sushi.

6. La Sorpresa

La Sorpresa to włoski akcent i pyszne jedzenie. Lokal serwuje świetnie przygotowane pizze, choć nie brakuje również wybitnych makaronów i ryb.

7. Bistro Smaku

Bistro Smaku to jedno z tych miejsc, które zadowoli prawdziwego smakosza. W lokalu będziemy mogli spróbować dań kuchni polskiej. Wnętrze sprawia, że czujemy się tutaj jak w domu. Jedzenie przygotowywane jest z największą starannością.

8. Zajazd Maxim

Zajazd Maxim to restauracja z wieloletnią tradycją. Lokal specjalizuje się przede wszystkim w kuchni polskiej. Warto skosztować tutejszej rolady z kluskami i modrą kapustą.

9. Restauracja Delicja

Restauracja Delicja to powiew polskiej kuchni w ekskluzywnym wydaniu. Szef kuchni umiejętnie łączy wybrane składniki, tworząc wyjątkowe kombinacje smakowe, które zadowolą nawet wybrednych gości.

10. BurgerWooz

BurgerWooz to miejsce, które z pewnością zachwyci najmłodszych. Lokal serwuje bardzo dobre burgery.