20 zaskakujących ciekawostek o Francji

20 ciekawostek o Francji

Francja leży stosunkowo blisko Polski, ale czy wiemy o niej wystarczająco dużo. Poniżej prezentujemy listę 20 ciekawostek dotyczących tego kraju.

1. Żabie udka – ten przysmak francuskiej kuchni to wyzwanie dla odważnych smakoszy. Warto jednak się przekonać bo smakują naprawdę dobrze !

2. Ślimaki – kolejny interesujący specjał francuskiej kuchni. Smakują wyśmienicie, ale jak wiadomo nie każdy będzie w stanie się przełamać. Jeśli spróbujesz pierwszego na pewni chętnie zjesz ich więcej !

3. Luwr– niby każdy wie o jego istnieniu, ale to ogromne muzeum kryje wiele tajemnic i ciekawostek. Kto wie, czym zachwyci akurat Ciebie.

4. Wieże Eiffla – oczywistość i pozornie żadna ciekawostka, ale zobaczenie jej z bliska sprawia, że zupełnie zmieniamy na jej temat zdanie, mimo iż jest to ciężka stalowa konstrukcja z bliska sprawia wrażenie niemal koronkowej roboty.

5. Katedra Notre-Dame w Paryżu – ciekawostkę tej budowli stanowią zakończenia rynnę zwane żygaczami. Warto się im przyjrzeć.

6. Lazurowe Wybrzeże – jedno z bardziej luksusowych i znanych turystycznie miejsc w Europie. Luksusowe kurorty pełne najlepszych hoteli oraz marin, w których parkują najlepsze i najdroższe jachty tego świata. Warto zobaczyć to na własne oczy i poczuć niewiarygodną atmosferę Lazurowego Wybrzeża.

7. Zamki nad Loarą – jest ich około 400 ! To chyba wystarczająca ilość powodów by zobaczyć choć kilka z nich.

8. Alpy Francuskie- Dla wszystkich miłośników gór. Nie sposób się w nich nudzić, latem kuszą trasami do pieszych wędrówek, zimą profesjonalną infrastrukturą narciarską.

9. Disneyland – marzenie każdego dziecka. Jednakże także dorośli będą się w nim świetnie bawić, niezależnie od tego czy to ich pierwsza wizyta w tym wyjątkowym miejscu.

10. Wersal i jego ogrody – perła renesansu, warto posłuchać ciekawostek o życiu francuskich władców. Wersal w cale nie był taki luksusowy, jak może nam się wydawać – nie było w nim toalet.

11. Fontainebleau – druga z rezydencji królewskich. Pewne jego elementy pochodzą z XII wieku.

12. Łąki Prowansji – niezapomniany pejzaż Prowansji. Widoku bezkresnych pól lawendy nie da się zapomnieć.

13. Alzacja – region zachwycający architekturą i wyśmienitym winem.

14. Kolorowe rury – Muzeum Pompidou i jego niepowtarzalna fasada.

15. Bogactwo UNESCO – Bordeaux to miast gdzie znajduje się aż kilka obiektów wpisanych na tę listę.

16. Lyon – trzecie do wielkości miasto Francji. Stary Lyon to miejsce idealne dla wszystkich miłośników architektury gotyckiej i renesansowej.

17. Zamek Papieży – Awinion można nazwać drugim Watykanem. Warto odwiedzić to miasto.

18. Pasmo wulkanów – Orewia to kraina gór i wygasłych wulkanów.

19. Frioul – wyspa i znajdujące się na niej więzienie stało się tłem akcji powieści „Hrabia Monte Christo” Aleksanda Dumas.

20. Największy kanion w Europie -wąwóz Verdon to miejsce godne odwiedzenia, gwarantuje niezapomnianie widoki, będąc tam ciężko uwierzyć, że jest się w Europie.

4.7/5 - (liczba ocen: 21)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.