Azja

Najpiękniejsze wyspy Oceanu Indyjskiego

Ocean Indyjski to trzeci pod względem wielkości zbiornik wodny na świecie.

Wciąż pozostaje jednak ogromnym obszarem, na terenie którego znajduje się ogromna ilość archipelagów, wysp i wysepek, na których turyści uwielbiają spędzać wakacje.

Oto najpiękniejsze wyspy Oceanu Indyjskiego.

1. Malediwy

Malediwy to światowa stolica nurkowania. Bogactwo podwodnego świata w okolicach archipelagu zachwyca nie tylko początkujących nurków, ale również badaczy i profesjonalistów.

2. Reunion

Reunion to francuski departament zamorski, który zachwyca unikalną przyrodą, błękitnymi zatokami i monumentalnymi wodospadami. Oprócz lasów równikowych znajdują się tutaj również wulkany i bardzo bogata fauna.

3. Andamany

Andamany to rajska wyspa, która świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych. Nietypowym widokiem są tutaj słonie spacerujące po perłowych plażach, a podwodny świat zachwyca barwną rafą koralową.

4. Sri Lanka

Sri Lanka to wyspa dla tych, którzy uwielbiają podczas wakacji spacery po górach i relaks na egzotycznych plażach. Unikalna kultura mieszkańców oraz sporo zabytków dają również szansę na intensywne zwiedzanie i sporo atrakcji.

5. Seszele

Seszele to archipelag składający się z ponad stu wysp, z których tylko 33 są zamieszkane. Lazurowe wybrzeża pozwalają cieszyć się niesamowitymi widokami, a bujna roślinność czyni tutejsze dżungle szczególnie ciekawymi.

6. Komory

Komory to wielokulturowe wyspy, które cechuje wyjątkowo dużo zieleni i bogata fauna. Infrastruktura nie jest tutaj dobrze rozwinięta, dlatego wyspy mają wyjątkowo dziki i naturalny charakter.

7. Mauritius

Mauritius to popularna wyspa, gdzie potęga natury spotyka się z bardzo dobrze rozwiniętą turystyką i luksusowymi resortami. Warto tutaj odwiedzić park narodowy Black River Gorges, aby podziwiać egzotyczną przyrodę, a także skosztować lokalnych potraw.

8. Zanzibar

Zanzibar to rajska wyspa, na której nie brakuje szerokich plaż i lazurowych lagun. Znajdujące się tutaj kamienne miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

9. Madagaskar

Madagaskar to wyspa różnorodności, zarówno w świecie fauny i flory. Można tutaj na żywo zobaczyć wiele gatunków zwierząt, a także rzadkie rośliny. Turystów zachwycają również lokalna kultura oraz piękne widoki na ocean.

10. Wyspa Praslin

Wyspa Praslin to miejsce, w którym występuje charakterystyczna odmiana palmy kokosowej, ale również miejsce, gdzie znajdują się dobrze zagospodarowane plaże, piękne zatoki z lazurową wodą i hotele na każdą kieszeń.