Europa

Największe miasta Niemiec – Najludniejsze miasta

Niemcy są bliskim sąsiadem Polski.

Mieszanka historii, kultury, przemysłu i pięknych krajobrazów naturalnych spowodowała, że Niemcy szybko się rozwinęły i są jednym z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie.

Niemcy mają trzy miasta, z których każde ma ponad milion mieszkańców, co przyczynia się do wysokiej liczby ludności.

Prawie 100 miast w kraju może pochwalić się liczbą ludności powyżej 100 tysięcy, podczas gdy ponad 1500 miast ma ponad 10 tysięcy mieszkańców.

Berlin

Największe miasto Berlin

Berlin jest stolicą Niemiec. W Berlinie na turystów czeka całkiem sporo atrakcji dlatego jak najbardziej warto wybrać się na zwiedzanie tego miasta. Będąc w stolicy tego państwa nie można nie zobaczyć Parlamentu Rzeszy. Jest to naprawdę sporej wielkości reprezentacyjny budynek. Co ciekawe parlament można jak najbardziej zwiedzić. Chętnych jest jednak bardzo wielu więc czasami trzeba czekać w całkiem sporych kolejkach.

Oprócz tego w mieście znajduje się warte zobaczenia miejsce, którym szczególnie zainteresują się te osoby, które fascynują się kulturą żydowską. Mamy tutaj Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Powstał on na celu uczczenia pamięci ofiar, które zginęły podczas ostatniej wojny, a były pochodzenia żydowskiego. Jest to dosyć nowa konstrukcja, ponieważ swoją pierwszą odsłonę dla publiczności pomnik miał w roku 2005.

Berlin to również charakterystyczna Brama Brandenburska, która pochodzi z końca XVIII wieku. Ma ona swoje konkretne znaczenie, a jest nim pokój oraz wolność. Bramę Brandenburską znajdziemy na wielu pocztówkach z Berlina i fotografiach. Warto samemu zobaczyć ją na własne oczy i się przy niej sfotografować. Obiekt ten naprawdę robi wrażenie. Trzeba go jednak zobaczyć z bliska.

Hamburg

Drugim miastem w Niemczech jest Hamburg. W tym mieście również na przyjezdnych czeka całkiem sporo atrakcji, które powinno się zobaczyć. Jedną z takich jest na przykład miniaturowy Wunderland. Jest to wspaniała wystawa, przedstawiająca miniaturowy świat. Została ona wykonana z zadbaniem o każdy nawet najdrobniejszy szczegół.

Atrakcją Hamburga jest także Fischmarkt. Jest to miejsce gdzie można kupić pyszne i świeże ryby. Jest tu także możliwość spróbowania tutejszego przysmaku jakim podobno jest bułka z rybą. Czy warto się tutaj wybrać? Wszystko zależy od tego czy odpowiada nam zapach ryb. Jeśli nam nie przeszkadza, to powinniśmy jak najbardziej te miejsce zobaczyć na własne oczy.

W Hamburgu mamy przepiękny park nazwany Planten un Blomen. Jest to park, w którym możemy zobaczyć wspaniałe pokazy z wykorzystaniem światła i wody. Jest tu także śliczny ogród japoński. Podobno największy na Starym Kontynencie.

Monachium

Kolejnym miastem, które należy do tych większych w Niemczech jest Monachium. Mówi się, że obok Berlina jest to miasto obowiązkowe do zwiedzenia w tym kraju. Na pewno warto udać się do kościoła pod wezwaniem Św. Piotra. W miejscu tym znajdziemy wieżę, z której możemy podziwiać panoramę na całe miasto. Warto jak najbardziej to zrobić, choć wymaga to od nas pokonania prawie trzystu schodów. Czego jednak się nie robi dla wspaniałych i zapierających dech w piersiach widoków.

Każdy fan piłki nożnej, który znajdzie się w Monachium nie może nie odwiedzić stadionu Bayernu. Jest to jeden z piękniejszych, ciekawszych i większych stadionów w Europie. Warto spróbować dostać się na mecz, jak tylko będzie rozgrywany na stadionie. Najlepiej jest wybrać się do tego miasta na zwiedzanie właśnie w weekend, gdy można przy okazji obejrzeć również emocjonujące spotkanie piłki nożnej.

Z ciekawych miejsc warto również odwiedzić pomnik Orlando di Lasso. Czemu jest to ciekawe miejsce? Ponieważ jest to skupisko laurek, kwiatów i zniczy od fanów Michaela Jacksona. Piosenkarz kiedyś gdy koncertował w Niemczech, zatrzymał się w pobliskim hotelu. Z tego też powodu fani zdecydowali się uczcić jego pamięć właśnie w tym miejscu. Po czasie stwierdzili jednak, że lepszym wyborem będzie pomnik, a nie ulica pod hotelem. Niestety pomnik nie ma nic wspólnego ze zmarłym królem muzyki POP. Z tego też właśnie powodu jest to ciekawe i trochę dziwne miejsce. Warto jednak jak najbardziej je odwiedzić.

Kolonia

Jeszcze jednym dużym niemieckim miastem jest Kolonia. Przede wszystkim do tego miasta warto przyjechać po to, aby zobaczyć wspaniały i wręcz nieziemski kościół, katedrę. Jest to katedra pod wezwaniem Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny.

Obiekt ten jest po prostu ogromny. Brak słów do jego opisania. Tak naprawdę po prostu trzeba zobaczyć go na własne oczy. Każdego jednak zaskakują jego rozmiary. Zachwyt nie mija po wejściu do wnętrza. Tam również zauważamy ogromne przestrzenie i przepiękne zdobienia. Naprawdę jest co podziwiać.

W Kolonii na turystów czeka jeszcze między innymi śliczny ratusz, który wybudowano w stylu gotycko-renesansowym. Oprócz tego każdy kto się tutaj znajdzie powinien udać się do interesującego muzeum, które zawiera masę eksponatów romańsko-germańskich. Muzeum znajduje się w bliskiej odległości od katedry, którą jak już wcześniej wspomniano trzeba po prostu zobaczyć.

Niemcy to wiele interesujących miast, które warto odkrywać. W każdym znajdziemy ciekawe i warte uwagi miejsca i obiekty. To na które miasto się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Najlepiej jest jednak zwiedzić je wszystkie.

Przeczytaj o pozostałych największych miastach w Niemczech

https://fajnepodroze.pl/ciekawostki-o-frankfurcie-nad-menem

https://fajnepodroze.pl/ciekawostki-informacje-stuttgart-w-niemczech

https://fajnepodroze.pl/ciekawostki-informacje-dortmund

https://fajnepodroze.pl/dusseldorf-ciekawostki-informacje

https://fajnepodroze.pl/ciekawostki-informacje-essen-niemcy

https://fajnepodroze.pl/brema-informacje-ciekawostki-o-miescie

https://fajnepodroze.pl/ciekawostki-informacje-hanower-w-niemczech